Kan İnceltmeye Yarayan Mucizevi Gıdalar Nelerdir?


Kansızlık vücut dengesini temelden sarsan önemli bir sorundur. Doktora gidildiğinde hemen hemen ilk yapılan şeylerden biri kan tahlili vererek kansızlık ve vitamin değerlerine bakılması oluyor. Sağlıkla ilgili günümüz problemlerinden bazıları da kalp sorunları, diyet ve egzersizlerdir. Çağımızın sorunlarını sıralamak gerekirse eğer bunları sayabiliriz. Peki, kalp sorunlarının başında hangisi gelir diye bakarsak tabi ki kalp krizi diyebiliriz. Kalp krizinin önemli tetikleyicilerinden biri de kanımızın yoğun olmasıdır. Kanımızı inceltmek için kullandığımız ilaçların yanında buna yardımcı besinler de kullanabiliriz. Peki, nedir bu besinler?

Kan İncelticilerin En Başında ‘’Sarımsak’’

Uzmanlar ilaç kullanma öncesinde doğal yollarla bazı hastalıkların çözümüne ulaşmayı öneriyor. Ancak tabi ki kullanılan ilaçların yanında tüketilmesi de oldukça sakıncalı besinler var. Bunların başında sarımsak geliyor. Sarımsak içinde bulunan vitaminler ile kanı inceltici özelliğe sahiptir. Tek başına bu görevi üstlenen mucizevî besin diğer kan inceltici ilaçlar ile kesinlikle kullanılmamalıdır.

Sarımsak - Vikipedi

Balık Yağı Takviyeleri

Günümüzde çocuktan yetişkine her yaşta insan balık yağı takviyesi kullanıyor. Uzun yıllardır insan vücuduna yararları araştırılıyor. Teknik olarak bir gıda olmasa da balıkta bulunan omega3 yağ asitlerini içerdiklerinden oldukça fazla tercih ediliyorlar. Tam olarak bir kan inceltici olarak kullanılmasa da kanın pıhtılaşmasına neden olan trombositleri azalttığından kan incelticiler listesine alınabilirler.

Balık Yağı Kullanımı Nasıldır? | Supplementler

Kan incelticiler kullanılıyor ancak kanın çok incelmesi de önerilen bir durum değildir. Sağlık açısından yüksek risk yaratabilir. Örneğin bromalin kanın çok fazla incelmesine neden oluyor. Ancak bromalin yiyeceklerde yüksek miktarda bulunmaz. Ananasta bir miktar bulunur ancak tüketimi kanı fazla inceltmez. Yine bromalin de kan inceltici ilaçlar ile birlikte kullanılmamalıdır. Kan inceltici kullanıyor iseniz K vitamininden de uzak durmanız gerekir.

Çünkü K vitamini tamamen kan yoğunlaştırıcı etkiye sahiptir. Birde dikkat edilmesi gereken nokta E ve K vitamini çatışmasıdır. Bunlardan E vitamini kanı inceltirken K vitamini koyulaştırıcı etkiye sahiptir. Kan inceltici E vitamini alıyorsanız K vitamininden de uzak durmanız önerilir. K vitamini Brüksel lahanası, brokoli, lahana, ıspanak gibi yeşil yapraklı sebzelerde bulunur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir