Kalp Atışı Monitörü Nasıl Tamir Edilir?


Polar markası kalp atışı monitörü üretiminde ilk akla gelenlerden biridir. Kalp atışını ve diğer değerleri gösteren cihazlar özellikle profesyonel sporcular ve kardiyo yapanların en önemli yardımcılarından biridir. Polar kalp atışı monitörü egzersize ara vermeden, her an kalp hızını gösterir. Polar markası göğüs kemeri ve saat gibi ürünler üretmektedir. Göğüs kemerleri kullanımı rahat olsa da her an kontrol etmesi kolay değildir. En kompakt yapıya sahip ve her an ulaşılabilir bilgi sunan saatler ise sık tercih edilmektedir. Polar kalp atışı monitörlerini kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı sorunları nasıl çözebileceğinizi açıklayan bir kılavuzu sizlerle buluşturuyoruz.

 • “Kalp atışı sembolü düzensiz yanıp sönüyor”
 1. Polar kol saatinin göğüse takılan verici kemere 1 metreden daha yakın olduğundan emin olun.
 2. Kalp atışını algılayan kemerin doğru konumda yerleşmiş olduğundan emin olun. Egzersiz kemerin konumunu kaydırabilir
 3. Kalp atışını algılayan eletrotları suyla nemlendirin ve vücuda temas ettiğinden emin olun. Eğer kıyafetin üzerinden giyiyorsanız bu bölgenin ıslak olduğundan emin olun.
 4. Saat ile 1 metre mesafedeki sinyali bozabilecek unsurları ortadan kaldırın.
 • Düğmelere basınca monitörde herhangi bir tepki oluşmuyor
 1. Cihazınızı varsayılan ayarlara geri döndürmek için sıfırlayın. Saat üzerinde modeline göre farklılık gösterecek şekilde “Mod”, “Yukarı”, “Aşağı”, “Geri” gibi düğmeler bulunabilir. Cihaz üzerindeki, tüm düğmelere aynı anda basın ve 2 saniye bekleyin.
 2. Cihazın sıfırlanması bazı modellerde tüm verilerin silinmesine sebep olabilir.
 3. Bu işlemin ardından cihazın herhangi bir düğmesine basarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer çalışmıyorsa aynı işlemi tekrar deneyin.
Ayrıca Buna Bakın  Günlük Önerilen Egzersiz ve Antreman Miktarı Ne Kadar?
 • Monitör kalp atış hızını göstermiyor
 1. Vericiyi sıvı sabun ve su ile temizleyin. Ardında bez yardımıyla kurulayın. 
 2. Kemeri vücudunuza sıkı olacak şekilde ayarlayın. Verici elektrotlarını su ile ıslatın. Elektrotlerın ıslak olması ölçüm yapabilmesi için kesin şarttır.
 3. Çevrede bulunan elektromanyetik kaynaklar verici ile saat arasındaki veri akışını bozabilir. Cep telefonları, TV’ler ve CRT monitörler elektromanyetik dalga yayan kaynakları arasında yer alır. 1 metrelik mesafede bu cihazların olmadığından emin olun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.