Kahvaltılık Gevrek Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?


0

Kahvaltılık Gevrek mısır gevreği, düşük kalorili diyetinize uygun düşük kalorili ve yağsız bir kahvaltı sunar. Bununla birlikte, herhangi bir gıda maddesinin tüketilmesi, mutlaka kilo vermenize yardımcı olmaz. Sağlıklı kilo kaybı, sağlıklı bir diyet uygulamak ve rutininize düzenli aerobik egzersiz eklemek de dahil olmak üzere yaşam tarzınızda önemli değişiklikler yapmanızı gerektirir.

Kaloriler ve Beslenme

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Kaloriler-ve-Beslenme.jpg

1 fincan Kahvaltılık Gevrek tahıl gevrek 130 kalori içerir. Bir bardak süt eklenmesi, tahıl kalorisinin toplamının 170’e çıkmasını sağlar. Tahıl önerilen günlük A vitamini, C vitamini, E vitamini, tiamin, riboflavin, niasin, folik asit, B6 ve B12 vitamini alımının yüzde 25’ini ve ayrıca önerilen günlük demir alımının %50’sini sağlıyor.

Kalori Dengesi

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Kalori-Dengesi.gif

Kilo vermek için vücudunuzun yaktığından daha az kalori tüketerek kalori eksikliği durumuna ulaşmalısınız. Vücudunuz daha sonra enerji için depolanmış yağ kullanacak ve kilo vermenize sebep olacaktır. Kaybetmek istediğiniz her kilo için, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine veya CDC’ye göre 3.500 kalorilik bir açığı oluşturmanız gerekir. Bu açığı günler hatta haftalar boyunca oluşturabilirsiniz. 1 kilo vermek haftada her gün yediğinden 500 ile 1000 kalori yakmak demektir. Sağlıklı bir diyet uygulayarak aldığınız kalori miktarını kontrol edin ve aerobik egzersizle ek kalorileri yakın.

Sağlıklı diyet

Sağlıklı bir diyet, CDC’ye göre bol miktarda sebze, meyve, yağsız veya az yağlı süt ürünleri ve tam tahıl içermelidir. Diyetiniz ayrıca yağsız et, kümes hayvanları, fasulye, yumurta, kuru yemiş, baklagiller ve balık gibi protein kaynaklarını da içermelidir. Doymuş yağ, trans yağ, kolesterol, ilave şeker ve tuz alımını mümkün olduğu kadar sınırlamalısınız. Pirinç Krisp gevreği, diyetinize ilave yağ ve minimum şeker içermeyen düşük kalorili, besin açısından zengin bir katkı sağlar. Tahıllarınızı yağsız süt ve ilave besin maddeleri için bir porsiyon meyve ile tüketin.

Fiziksel aktivite

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Fiziksel-aktivite.jpg

Kilo kaybınızı hızlandırmak ve sağlığınızı iyileştirmek için sağlıklı diyetinize düzenli fiziksel aktivite ekleyin. Yetişkinler haftada en az 150 dakika egzersiz yaparak geçirmelidir. Koşma, yüzme turları, tenis oynama veya merdiven koşu bandına tırmanma gibi yüksek yoğunluklu aerobik egzersizler kalorileri çabucak yakar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz