Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gerekenler


Kadınlarda saç ekimi denince akıllara kellikle alakalı farklı görüntüler akla gelebilir. Çünkü saç ekimi denince ilk önce erkeklerde kellik ve erkek tipi saç ekimi gelmektedir. Fakat kadınlar arasında da saç dökülmesi ve kellik yaygın olarak görülmektedir. Kadın saç dökülmelerinin bazı nedenleri arasında yetersiz beslenme, hormonal düzensizlikler, stres olabilir.

Kadınların güzel ve havalı görünmeleri için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Günümüzdeki estetik formları arasında saçlar önemli bir rol oynar. Saç dökülmesi ve kellik ilk bakışta bile kadınlarda fark edilebilir. Zayıf saç telleri, saç tellerinin sağlıksız görünümü ve alın çizgisinin geriye doğru eğilim göstermesi kadınların özgüvenlerini, kendilerine karşı edindikleri tutum ve davranışlarını olumsuz yönde değiştirmelerine neden olabilir . Doğru ve düzenli bir tedavi süreci ile bu sorundan kurtulmak mümkündür. 

Kadınlarda Saç Ekimi, Erkeklerden Farklı  Mıdır?

Erkekler de yapılan saç ekim işlemlerinde saçlar tamamen kazıtılır. Böylelikle saç ekimi için donör toplanması ve saç ekiminin yapılması kolaylaştırılır. Fakat bu işlem kadınlara uygulanmaz, kadınlarda tercih konusu dahi olmaz. Kadınlarda ise uygun donör toplanması için  baş ve boyun arasındaki ense kısmında belirlenen bir alan kazıtılır ve  bu alandan saç kökleri toplanır. Saçların tamamı kazıtılma işlemine tabi tutulmaz. Sadece bölgesel olarak donör toplanır ve o donör kullanılır. Bu sebepten ötürü kadınlara yapılan saç ekim işlemi erkelerden çok daha farklıdır. Erkeklerin var olan saçların tamamı kazıtılır ve yerine yenileri ekilir. 

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlar için uygulanan saç ekim işlemi genellikle FUE tekniği ile yapılmaktadır. Saç ekim işlemi lokal anestezi altında yapılmaktadır. Ağrısız ve acısız geçer. FUE tekniği ile ekilecek olan saçlar, ense bölümünden toplanarak, ense donör olarak kullanılır. Enseden alınan saçlar tek tek saçsız olan bölgeye ekilir. Bunu yapmalarında ki amaç ise daha estetik ve daha doğal bir görünüm elde etmektir.

Kadın saç ekimi işleminin ardından hasta evine geri gidebilir. 6 – 8 saat süren bu operasyon çoğunlukla tek bir seansta tamamlanır. Saç ekimi operasyonu için gerçekleştiren eylemlerden ilk 3 saat saç köklerinin alınması, bir saati kanalların açılması ve geriye kalan 3 saatin de açılan kanallara köklerin doğru bir tedavi ile yerleştirilmesi, transfer edilmesinden oluşur. 

Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalı

Hasta saç ekimi sonrası pansuman yapılmak amacıyla tekrar çağırılır. Operasyondan sonraki üçüncü gün saçlar dikkatli bir şekilde yıkama işlemine tabi tutulmalıdır. İlk haftada alın bölgesinde şişlik bulunması çok doğal karşılanan bir durumdur. Ayrıca ensede kızarıklık veya kabuklanma söz konusu olabilir. Bu saç ekimi sonrası çok normal bir durumdur. Bu durum zamanla ortadan kaybolur ve her şey normale döner. Saç ekimi yapılan hasta ortalama olarak 10 gün içerisin de normal hayatına dönebilir. Kadınların estetik görünümü için tıraşsız sac ekimi daha çok tercih edilir.

Saç Ekimi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Saç ekim tedavisi kişilerin belirli nedenler sonrasında saçlarınım dökülmesi ile ihtiyaç duyulan bir tedavi işlemidir. Bu tedaviyi olmak isteyen kişiler öncelikle tecrübeli ve deneyimli bir doktor adayı bulmalıdır. Çünkü iyi bir doktor iyi bir tedavi demektir. Aksi takdirde kişinin sağlığı son derece olumsuz etkilenir.

Detaylı ve kapsamlı bir araştırmadan sonra istenilen özelliklere sahip doktor adayı bulduktan sonra aralarından en uygun fiyat garantisi sunan tercih edilir. Bu şekilde kişiler hem kaliteli saç ekim tedavisi olmuş olup hem de bunu en uygun fiyata getirir.

 Bununla birlikte fiyatı etkileyen bir diğer konu ise kişiye uygulanacak olan tedavi yöntemi ve bu yöntemlerin seans sayısıdır. Aynı zamanda fiyat konusunu etkileyen bir diğer faktör ise klinik tercihi ve bunu uygulayacak doktor tercihidir. Fiyat konusunda son derece bilinçli davranıp merdiven altı yerlere güvenmemek gerekir. Böylece tedavi iyi koşullarda iyi bir fiyata gelir. En iyi saç ekimi merkezi veya saç ekimi doktor tavsiyesi gibi sorulara kendiniz karar vermeniz gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir