Jel Tırnak Nedir, Bakımı Nasıl Yapılır?


Jel tırnak bakımlı hanımların en çok tercih ettiği tırnak bakımı yöntemidir. Birçok sebepten jel tırnak yaptırılabiliyor. Öncelikle jel tırnak demek protez tırnak demektir. İkisinin farklı başlıklar olduğunu düşünmemek gerekir. Bizi tırnakların çıkmaması, kırık tırnaklar ve yıpranmış oje sorunlarından kurtaran, tırnaklarımızı bir saat içinde istenilen boyut ve şekilde tutan, hayatımızı parlak ve uzun ömürlü tutan bir protez tırnak uygulaması, işimizi kolaylaştırıyor. Çabuk kırılan tırnaklar, bakımlı bayanlar, tırnak yeme alışkanlığı olan bay ve bayanlar gibi hem tedavi edici hem de kozmetik amaçlı kullanılabilecek bir uygulamadır. 

Jel Protez Tırnak Nedir?

Sürekli güncelleme gerektiren deforme oje sorununu ortadan kaldırır ve 21 gün boyunca parlayan bakımlı bir görünüm sağlar. Bu günlerde popüler olan yeni hafif bir malzeme olarak tanımlanan akriliğe alternatif olan polygel, malzeme çeşitliliğinde kendine yer bulur. Kullanımlarından ayırt edilmesi zor olan en yaygın sorulardan bazıları şunlardır; Tırnak protezleri ile jel protezlerin farklı olduğu düşünülmektedir. Fakat takma tırnak ile jel tırnak aynı işlemdir. Biri bir diğerinin sadece yapılış malzemesini kast eder. Protez tırnak ve kalıcı oje karışımı bir karışımla karşılaşabilir veya her iki uygulamanın da aynı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat doğru bilinen bir yanlışı şu şekilde düzeltmek gereklidir. Protez tırnak kendi arasında üç malzeme çeşidine göre ayrışmaktadır.

  • Jel 
  • Akrilik 
  • Polly Jel / Akril Jel
Ayrıca Buna Bakın  Koşu Sonrası Kas Ağrısı ve Spor Sonrası Tedavi Yolları

Tüm malzemeler geniş bir renk yelpazesinde mevcuttur. Dilediğiniz rengi ve modeli yaptırabilirsiniz. Son dönemlerin en çok tercih edilen uygulaması jel tırnak, çok beğenilen modeller ve işlem kolaylığı sayesinde göz dolduruyor.

Protez Tırnak Nedir?

Uygulamalar şablon ve tip yöntemleri ile ayrılabilir. Son zamanlarda çeşitli yan malzemelerin kullanılabileceği keşfedildi, ancak asıl olan tırnakların ucuna tutturmak veya altına köpük ped yerleştirerek gerdirmek. Eğer sizlerde kullanılan malzemelerden hangisi daha dayanıklı ve daha iyi diye düşünüyor iseniz, aslında tüm malzemelerin dayanıklılığı kullanılan ürünün kalitesi ve kaplama tekniği ile ölçülmelidir. Fakat her üçü de sektördeki yüksek kaliteli ürünlerdendir. Malzemelere tek tek bakıldığında, tırnak jeli malzemesinin parlaklığı, deodorant özelliği ve esnek yapısı nedeniyle en yaygın ve tercih edilen malzeme olduğu ve tırnak akrilik malzemesinin doğal olarak eklendiği söylenebilir. Sipariş, uzmanın zevkine bağlıdır. Salonlar ülkeye ve bölgeye ve bazı durumlarda farklılık gösterir. 

Jel Manikür Sonrası Tırnağı Onarmanın 5 Yolu 

Jel manikür kesinlikle hayat kurtaran bir uygulamadır. Bununla birlikte, çıkarıldıktan sonra ciddi tırnak bakımı gereklidir. Jel manikürden sonra tırnaklar tahta gibi kurur ve sıklıkla soyulma sorunları yaşar. Ancak tırnaklarınızı yeniden güçlü ve sağlıklı hale getirmeniz mümkün. Adım adım bakım kılavuzu aşağıdaki gibidir: Tırnaklarını kesmekle başlamalısınız. Uzun tırnaklar daha fazla bakım demektir. Ayrıca günlük yaşamınızda kemiklerinizi kırmanızı kolaylaştırır. Bu nedenle tırnaklarınızı bir süre kısaltın ve kırılma veya hasar görmemesi için daha yuvarlak köşeler kullanın. Böylece daha uzun ömürlü tırnaklara sahip olursunuz. Tırnaklarınızdaki tümsekleri gidermek için nazikçe yerleştirin. Tırnakların sırtlarını ve kenarlarını hafifçe yuvarlayın. Bu, özellikle peeling olmak üzere tırnaklarınızı pul pul dökmek için uygundur. Tırnaklarınızı kremlemelisiniz. Bu önemli bir bakım basamağıdır. Günde birkaç kez hem tırnaklara hem de tırnakların kenarlarına yağ veya nemlendirici ile masaj yapmayı unutmayın. Daha sonra el kremi ile tekrar nemlendirin.

Ayrıca Buna Bakın  Histerektomi (Rahim Alma Ameliyatı) Sonrası Kilo Nasıl Verilir?

Yağ, tırnak yatağı tarafından iyi emilir ve krem, nemin kaçmasını önleyen bir bariyer oluşturur. Manikürü bir süre bırakın. Bir süre, kütikülü kesme dürtüsüne direnin. Tırnaklarınızda büyüyen bu deri aynı zamanda cilalandığında tırnak koruyucu görevi görür. Büyüyen tırnaklarınızı nemli tutmak da önemlidir. Tırnak bakım ürünleri kullanın. Manikürünüze birkaç hafta ara verin ve bu süre zarfında tırnaklarınıza bir bakım ürünü ile bakım yapın. Tırnak ucunuz zayıfsa protein içeren bir ürün kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler, sararmayı gideren ve tırnaklarınızın görünümünü iyileştiren ışıldayan pigmentler içerir.

Jel Tırnaklar Neden Tercih Edilir?

En çok tercih edilen malzeme türü jeldir. Jelin parlak görünümü, kokusuz olması, alternatif renkleri ve dayanıklılığı nedeniyle çoğu jel kullanılmaktadır. Protez tırnakların tırnağa uygulanması için özel olarak hazırlanmış jel materyalin kalıplanması ile oluşturulan uygulamalardır. Fiyat açısından, naturel’boke’un tırnakları ikinci sırada gelir, ardından kalıcı manikür protez tırnakları gelir. Bu varyasyonda, kalıcı manikür olarak da bilinen jel protez tırnaklar için 200’den fazla renk seçeneğinden biri. Jel oje, tırnaklara uyguladığınız aynı özel tasarlanmış tırnak süslemelerinde aynı parlaklığı korur.

Nail Art fiyatları yaptığınız işleme göre değişir. Ancak “jel” malzeme takma tırnak yapmak için kullandığımız malzemedir ve kalıcı ojeden daha ince bir yapıya sahiptir. Uygulama da “Doğal Tırnak Jel Kaplama” olarak servis listesinde yer almakta ve genellikle doğal tırnak uzunluğundan memnundur ancak kalıcı ojeden daha kalın ve daha sert tırnak bakımını tercih etmektedir. İnsanlar için uygun bir uygulama olmasına rağmen jel de, kalıcı ojenin içeriği ve yapısı doğal tırnaklardan farklıdır ve çıkarma ile çıkarma aynı şey değildir. 

Ayrıca Buna Bakın  Alkali Suyun Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Doğal Görünen Protez Tırnak Mümkün mü? 

Evet, erkekler bile yapabilir. Protezin uzunluğu, şekli ve rengi, isteklerinize göre mükemmel bir şekilde tasarlanabilir. Protez sandığınız uzun ve abartılı tırnaklar artık geçmişte kaldı. Günümüzde kadınlar doğal tırnaklarına jel uygulayarak tırnaklarını koruyorlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.