İyonik Ayak Spası Nasıl Yapılır


Vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmak ve arınmak için başvurulan yöntemlerden birisi de iyonik ayak spalarıdır. Bu spa yönteminde vücuttaki zararlı maddelerin ayakların gözeneklerinden çıkarılması amaçlanır. Ayakların içine gireceği suyun içerisine bir takım kimyasallar ve deniz tuzu eklenir. Bu yollar suyun nötronlarına ayrılması ve ayaklardaki gözeneklerden toksinlerin çıkması hedeflenir. Suyun içerisinde yer alan katkı maddeleri sadece ayaklardaki değil bütün vücuttaki zararlı maddeleri ayakları doğru çeker. Ardından ozmoz adı verilen yöntemle birlikte ayaklardan atılması sağlanır. Bu işlem yapılırken suyun aldığı renklere göre hangi toksinlerin çıktığını ve bu toksinlerin vücudun hangi bölgelerinde biriktiğini tespit etmek de mümkündür. 

Ayak Banyosu Yaparken Sarı ve Yeşil Renk Birikmesi

Ayak banyosu ya da iyonik ayak spası sırasında su koyu bir şekilde yeşil ve sarı renklere dönüşmüşse idrar yollarının toksinlerden temizlendiği anlaşılır. Boşaltım sistemimiz bu sayede arındırılmış olur. Hem İdrar yolu, hem böbrekler, vajinal bölgeler ve prostatta biriken zararlı maddeler nötralize olmuş iyonik suyun içerisinde sarı ya da yeşil bir renge dönüşür. Su çok koyu bir renge dönüşmüşse ayak banyosu yaptıran kişi safra kesesi probleminin olduğunu tahmin edebilir. Toksinler atılana kadar bu renk suda hâkim olmaya devam eder. Toksinlerin vücuttan tamamen atılması demek suyun yine eski berrak rengini alması demektir. Daha sonra ise suyun rengi yine değişmeye başlayabilir. 

Kadın ayak banyosu ıslatmak terapi masaj ayak Spa ayakkabı yarım çizmeler  taban gevşeme ev ayak bakımı sıcak su Mujer nötr ayak ıslatın| | -  AliExpress

Suyun Turuncu, Siyah ve Kahverengiye Dönüşmesi 

Çok alkol kullanan birisinin karaciğerinde fazla toksin birikmiş olabilir. Bildiğimiz gibi karaciğer bizim alkol gibi zararlı içeceklerin etkisinin azaltılmasında etkili olan en önemli organlarımızdan birisidir. Ayak banyosunda suyun turuncuya dönmesi demek karaciğerin temizlenmeye başlaması demektir. Aynı zamanda fazla toksin birikmişse ve su daha koyu bir turuncu, kahverengi ya da siyaha dönmüşse karaciğerde zararlı madde çok fazlaymış demektir. Bunun dışında bu renkler aynı zamanda eklemlerde ya da hücrelerde biriken toksinlerin de vücuttan atılmaya başlamasını işaret eder. Su çok koyu ve siyah vücutta çok fazla miktarda metal ve demir birikmiş ve temizlenmeye başlıyor demektir. 

Beyaz ve Kırmızı Renkler 

Beyaz rengin suda birikmesi demek suda bir takım peynir parçacığı görünümünde parçaların birikmesi demektir. Bunun nedeni bağışıklık sisteminin önemli bir bölümünü oluşturan lenfatik sistemden atılmaya çalışılan toksinler demektir. Eğer suda beyaz birikintiler varsa bağışıklık sisteminiz temizleniyor demektir. Suda oluşan kırmızı renk ise kan damarları ya da anemi gibi rahatsızlıkları olanların vücudundaki zararlı maddelerin atılıyor olması anlamına gelir. Bu tür rahatsızlıkları olanların vücudundaki zararlı maddeler suya kırmızı bir renk verir ve bunlar tamamen atılan kadar su bu renkte kalmaya devam eder. 

Ayak Banyosunu Kimler Yaptırmalıdır?

Ayak banyosu vücuttan toksinlerin atılmasında kullanılan önemli ve yararlı bir yöntemdir. Çok kişinin başvurduğu bu yöntemle ilgili dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Eğe yaptıracak olan kişi diyetteyse ya da farklı ilaçlar kullanıyorsa suyun rengindeki değişimler yanıltıcı olabilir. Ayrıca hamilelik ve bazı kronik hastalıkları olanların da bu yöntemi kullanırken dikkatli olması mümkünse bu gibi durumlar geçtikten sonra ayak banyosu yaptırması önerilir.

Best home foot spa for 2020: pampered and pristine feet at home - Mirror  Online

Alternatif tıp sizin birçok rahatsızlığınıza çözüm getirebilir. Ama yaptırmadan önce kendi vücudunuzu dinleyip doktora danışmanız daha önemlidir. Böylece bu gibi uygulamaların sizin için yararlı olup olmayacağını tespit edebilirsiniz. Ne kadar yararlı olduğu tartışılan ayak banyosunu yaptırmadan önce mutlaka uzman birisine danışmak ve ona göre davranmak en iyisidir. Bilinçsiz bir şekilde yapılan her tedavi sonuçta zararlı etkilere de neden olabilir. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir