İstanbul’daki En İyi Diyetisyenler


Sizlerde fazla kilolarınızdan kurtulmak veya aşırı zayıfsanız kilo almak istiyor olabilirsiniz. İyi ama nasıl dediğinizi duyar gibiyim. İyi bir diyet programı ve iyi bir diyetisyen yardımıyla bu işi çözebileceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Kararlı be istikrarlı şekilde atacağınız adımlar uygulayacağınız diyet programlarınız ve iyi bir kalori programıyla kilolarınızı artık dert etmenizi gerekilecek birşey yok. İstanbul’da bu işin öncüsü olan birçok diyetisyen mevcut. Sizlere bu yazımızda İstanbul içerisinde en iyi diyetisyenlik hizmeti verenleri sıralayacağız.

Uzman Diyetisyen Cansubaş

Bu alanda iyi hizmet sahibi ve hastalarının fazla ve eksik kilolarından kurtulması için başarılı bir kariyer sürecinde kendisiyle internet üzerindeki kanallardan iletişim sağlayabilir sizlerde ilk adımı atmış olabilirsiniz bundan sonraki süreç diyetisyen hanımda ve sizin iradenizde olacaktır. Diyetisyen hanım beslenme danışmanlığı psikolojik destek bölgesel zayıflama alanlarında başarılı bir şekilde hizmet veriyor.

Uzman Diyetisyen Nazlı Gülşah Doğan 

Kararlı bir iradeye sahipsiniz ama evinizden şu covid döneminde çıkmak istemiyorsunuz. Diyetisyen nazlı hanım tam da bu durumda kaçırılmaz bir fırsat olarak duruyor. Online diyetisyenlik hizmeti veriyor. Yani muayenehanesine gitmenize gerek kalmaksızın sadece evinizde telefonunuz veya bilgisayarınızdan internet aracılığıyla iletişim kuruyor görüntülü konuşuyor ve bu süreci yönetiyor. Sosyal medya hesaplarından ve internet üzerinden numarasını bulup kendisine erişim sağlayabilirsiniz.

Uzman Diyetisyen Feyza Ateş 

Diyetisyen Feyza Hanım bu alanda hizmet verem bir diğer başarılı diyetisyenlerden kendisi klinliğinde yüz yüze hizmetlerinin yanı sıra iyi bir liste hazırlayıp size sunuyor. Sizlere ise geriye sadece Feyza hanımın vermiş olduğu diyet listesine uymak kalıyor. Kendisi tüm obez ve aşırı zayıf hastalara hizmet veriyor. Günümüzde kilo almak isteyenlerin de bir hayli fazla olduğunu onlar için de diyet listesi hazırladığını ve almış oldukları kalori miktarını arttırarak böylece ideal kilolarına kavuşmalarını sağlayabileceklerini iletiyor.

Diyetisyen Duygu Çetin

Kendisi bir öngörüşüme sağlıyor. Bu öngörülmenin bir ücreti olmadığını bu görüşmenin birbirini tanımaya yönelik bir hizmet olduğunu öngörülmede danışmanlık hizmeti vermediğini söylüyor. Kendisinin birçok paketi ve indirimli paketleri mevcut. 

Diyetisyenlere Ne Zaman Gidilir?

Diyetisyenlere gitmek için iki sorundan birimini yaşamamış gerekiyor. Ve aslında bu iki sorun birçok hastalığın temel kaynağı olabiliyor. Çözüme ulaşması bu yüzden önem arz ediyor. Aşırı kilolu olabilir veya aşırı zayıf olabilirsiniz. İki durum da aslında hem fiziksel hem psikolojik anlamlarda sorunlar yaratıyor. Bireyler aşırı zayıf olmaları durumunda yaz aylarında tişört giyemezken aşırı kilolu olduğu durumlarda ise üzerine elbise bulmakta zorlanabiliyor. Bu sadece mental olarak yaşatmış olduğu sorunlar. Birde sağlık yönünden birden fazla sorunu doğuruyor. Örneğin kilo şeker hastalığını kolesterolü ve birçok hastalığı temel olarak tetikliyor. Bu yüzden çözüme kavuşması gerekiyor

1 17
İstanbul’daki En İyi Diyetisyenler 36

Diyetisyenler Hangi Alanda Hizmet Veriyor

Diyetisyenler bu işin eğitimini almış ve insanların beden kitle endekslerinin normal aralıklarda tutulması için bireylerin belli programlarla istedikleri kilo aralığına kavuşmalarını sağlayan bir meslek gurubudur. Günümüzde birçok diyetisyen bulunmakta üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olan diyetisyenler bu alanda hizmet vermektedirler.

İstanbul’da başlıca hizmet verem diyetisyenleri ve vermiş oldukları hizmetleri sizlere sıraladık. Bunun haricinde birçok diyetisyen hizmet vermekte bu alanda insanların istedikleri kiloya kavuşmaları için bir çaba sarf etmektedir. Sizlerde teknolojinin nimetlerinden faydalanarak size en yakın ve en ılımlı diyetisyenleri bulduktan sonra kendileriyle iletişime geçebilir ve bu alanda hizmet alabilirsiniz.

2 17
İstanbul’daki En İyi Diyetisyenler 37

İnsanlar Neden Aşırı Kilolu Veya Zayıf Olurlar

Bunun aslında birden fazla sebebi bulunabilmektedir. Başlıca sebepleri aslında kalori dengesizliğidir. Yani her bireyin her boydaki ve her yaştaki insanın gün içerisinde alması gereken bir kalori miktarı bulunmaktadır. Bu kalorinin fazlası vücutta yağ olarak birikmekte ve insanlara fazla kilo olarak dönmektedir. Tam tersine alınması gerekenden daha az kalori alınması ise vücuttaki yağların yakılmasına sebep olmaktadır. Bu durum ise insanların zayıflamasına sebep olur. Bu mantıkla ilerlediğimiz zaman aslında çözüm basittir.

Eksik alınan kaloriyi yerine koymak veya fazla olan kalorinin azaltılması. Buradan sonrası ise kişinin iradesine ve uygulamış olduğu programa kalmaktadır. İşte tam olarak diyetisyenler bu alanda hizmet gösterirler. Rehber olarak sizlerin uygulaması gerektiği diyet programını hazırlar ve uymanız gereken kurallardan yememeniz gereken besinlerden tüketmeniz gereken besinlere kadar ne kadar tüketileceği günde kaç öğün tüketileceğinden bahşeder bu süreci denetlerler.

Diyetisyenler ile Ne Kadar Sürede İdeal Kiloma Kavuşabilirim 

Bu tam anlamıyla uygulamış olduğunuz diyet programınız ve ne kadar uyduğunuz ile alakalı bir konu. Günde 1000 kalori az alarak bir haftada 1 kilo verebilirsiniz Buda sağlıklı olarak zayıflamanın ayda ortalama dört beş kilo olduğuna işaret eder. Unutmayın fazla kilolarınız gibi aşırı hızlı alınan veya verilen kilolarda sağlık sisteminiz üzerinde ciddi sorunlar oluşturabilir. Bu yüzden diyetisyen eşliğinde ve rehberliğinde bu programı yönetmenin daha doğru olacağı söz konusudur. Bir diyetisyen ile çalışmak en doğrusu olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir