İngilizce Kursu Seçiminde Dikkat Edin


Hızla küreselleşen ve daha da küçülen dünyada gerek eğitim alanında, gerek iş dünyasında ve gerekse günlük yaşamda yabancı dil bilmenin avantajları saymakla bitmez. Dünya üzerinde en çok kullanılan ve geçerliliği olan dil ise İngilizce oldu. Bu durumda da pek çok kişi dili öğrenmek için iyi ve kaliteli bir İngilizce Kursu arayışına girdi.Fiyatlardaki farklılık, günümüzde her ihtiyaca ve amaca yönelik farklı yabancı dil kurslarının bulunmasından kaynaklanmaktadır.

İngilizce Kurslarının Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Yabancı dil kurslarının çeşitliliği, fiyatların değişkenlik göstermesi anlamına gelir. Hemen hemen her bütçeye uygun bir dil kursu bulabilirsiniz. Ancak seçeceğiniz İngilizce Kursu size bu dili öğretmen adına faydalı çalışmalar yaptırmalıdır. İngilizce öğrenmeye karar verdiğinizde veya böyle bir ihtiyaç doğduğunda ilk yapmanız gereken İngilizce kurslarını listelemek ve fiyat araştırması yapmaktır.

Araştırma sırasında çok farklı İngilizce eğitim fiyatları ortaya çıkacaktır. İngilizce öğrenmek için bir kursa gidiyorsanız, dil kurslarının fiyat politikalarını nasıl ve ne şekilde belirlediğini bilmeniz çok işinize yarayacaktır. Öncelikle şunu belirtelim ki hangi kursu alırsanız alın, fiyatlandırma politikasının şeffaf bir şekilde belirlendiğinden ve tüm katılımcılara aynı şekilde uygulandığından emin olun.

1 32
İngilizce Kursu Seçiminde Dikkat Edin 36

İngilizce Belirlerken Nelere Dikkat Edilir?

İngilizce Kursu tercihi yaparken öncelikle yabacı dil seviyenizi belirleyin. Sıfırdan başlayacaksanız ya da belli oranda dile hâkimseniz bu seçiminizi etkileyecektir. Sağlam bir temel üzerine inşa edebileceğiniz İngilizce konuşma becerileri, kişisel ve kariyer hayatınıza doğrudan etki edecektir. Sonuçta, bir dili en iyi konuşma yoluyla ifade edebilir ve kullanabiliriz. Bu nedenle, bu yeterlilik size kariyer açısından yeni iş fırsatları açacaktır.

Peki, İngilizce konuşma kursundan alınan sertifika ne işe yarıyor? Temel olarak, bir özgeçmiş yazmak ve işverene göstermek için bir seviye veya temel bir İngilizce kursu yeterlidir. Ancak seviyenizi geliştirdiğinizi göstermek ve doğrudan konuşma eğitimi aldığınızı belirtmek, İngilizceyi iş için kullanabileceğinizi kanıtlıyor. Tüm iş alanlarında, öncelikle konuşma becerileri, ardından yazma becerileri değerlendirilir. Özellikle uluslararası bağlantısı olan bir işte çalışacaksanız konuşma dersleri alarak kariyerinize önemli bir katkı sağlayabilirsiniz.

İngilizce Kursundan Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Bir İngilizce kursundan alınan sertifika, bir yeterliliği veya beceriyi doğrudan kanıtlamak için çalışır. Bu nedenle bir işe başvurduğunuzda özgeçmişinize veya ön yazınıza İngilizce becerilerinizi kolayca yazabilir ve özellikle mülakat aşamasında sertifikalı bir eğitim aldığınızı belirtebilirsiniz. Belirleyeceğiniz İngilizce Kursu eğitimlerini tamamladığınızda iyi derecede dil bilmeniz beklenir ve alacağınız sertifika ile iyi bir iş bulabilirsiniz.Ne yazık ki günümüz okul eğitimi yeterli değil, kendi eğitiminizin İngilizce olduğunu belirtmek iş dünyası için olumlu bir avantajdır.

2 30
İngilizce Kursu Seçiminde Dikkat Edin 37

En Avantajlı İngilizce Kursları Nelerdir?

İngilizce Kursu belirlerken en avantalı olanını bulmak durumundasınız. Öncelikle temel İngilizce, gramer bilgisi, kelime bilgisi, konuşma yeteneğinin geliştirilmesi ve pratik imkânları büyük önem taşıyor. İş dünyasında en üst seviyeyi belirten ve İş İngilizcesi içeren sertifikalar istenmektedir. Örneğin, B1-B2 İngilizce becerilerinizi belirten sertifikalar belirli alanlar için geçerlidir. Bazı alanlarda, iş İngilizcesi ve sözlü İngilizce gereklidir. Yapmayı düşündüğünüz işe ya da İngilizceye nerede ve nasıl ihtiyacınız olduğuna karar verin. Vereceğiniz karara göre nitelikli kurslar bulabilirsiniz.

Gitmeyi düşündüğünüz İngilizce Kursu için, olumlu ya da olumsuz kanaat geliştirebilmek içinkursa katılan kişi sayısı, bire bir veya özel ders verilip verilmediği, pratik yapma imkanları, eğitici personelin nitelikleri, online hizmetleri gibi pek çok faktör göz önünde tutulur. Aslında kursların fiyatları da bu seçeneklere göre belirlenir. Bunların yanı sıra eğitime başlama tarihi ve ödeme yöntemleri de fiyatın belirlenmesinde önemli kriterlerdir. Genelde işin durumuna göre nakit ödemelerde indirim geçerli olabilir.

Genel olarak, çoğu insan “bir İngilizce kursunun fiyatı ne kadar yüksek olursa, kalite o kadar iyi” diye düşünür. Çünkü insan psikolojik bir varlıktır ve fiyatı en yüksek olan ürün veya hizmeti kalite olarak algılama eğilimindedir. Bu görüş elbette yaygın bir hatadır ve bir dil kursu araştırırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli sorulardan biridir. Bu nedenle, yüksek fiyat en iyisidir mantığından mümkün olduğunca uzak durmanızı öneririz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir