İlişkide Güven Nasıl Kazanılır?


Bir ilişkinin sağlıklı bir şekilde sürmesi için güven olmazsa olmaz bir unsurdur. Ciddi konularda ya da küçük bir konuda bile yalan söylemek, bir ilişkiden güvenin kaybolmasına neden olabilir. Güven kaybedildiği zaman onu geri kazanmak imkansız gibi görünebilir. Ancak azalan güven duygusunu, samimiyet ve bağlılık ile tekrar kazanmak mümkün olabilir.

Tekrar nasil guvenebilirim
İlişkide Güven Nasıl Kazanılır? 35

Yalan söylemekten tamamen uzak durun. Bir şeyleri gizlemekten ya da ayrıntıları göz ardı etmekten kaçının. Çünkü bir şey önemsiz gibi görünse de, ayrıntılar zamanla ortaya çıkacaktır. Bu durumun sonunda ise daha az güvenilir biri olursunuz ve karşı taraf size her zaman bir şüphe ile yaklaşır. Sürekli olarak bir şeyleri gizlediğinizi düşünür.

Eşinize yakın olmaya çalışarak ve verdiğiniz sözlerini tutarak güvenilir birisi olduğunuzu hissettirin. Ona yaptığınız şeyler hakkında bilgi verin ve telefon sık sık ile görüşün. Sizin ne yaptığınızı bilirse güven duygusu da artar ve önemsendiğini hissetmeye başlar.

Yaptığınız şeylerden eşiniz incindiği zaman, onun hissettiklerini ve güveninin azaldığını ifade etmesine izin verin. Zor olan konuları ertelemeyin ve onları konuşmaktan çekinmeyin. Bir konu ne kadar zor olursa olsun konuşun ve bir zaman sonra bu konuşmaları kapatmaya çalışın. Eşiniz bu konuyu kapamaya niyetli gözükene kadar konuşmaya devam edin ve yapıcı olun.

Kaybedilen Guven Nasil Tekrar Geri Kazanilir
İlişkide Güven Nasıl Kazanılır? 36

Eşinizin var olan sınırlarını anlayın ve kabul edin. Gelecekte yaşanacak sorunlardan kaçınmak için ilişkiden ne beklediğinizi anlayın ve konuşun. Tutamayacağınız sözleri asla vermeyin. Eşinizin hassas olduğu konuları zorlamaya çalışmayın. Bunun yerine her zaman orta yolu bulmaya çalışın. Konu ne olursa olsun ortada bir yerde anlaşmak her zaman mümkündür.

Yalan söylerseniz öncelikle bu yalanı neden söylediğinizi iyice düşünün ve bir dahaki sefer benzer bir duruma düşmekten kendinizi kaçırın. Eğer yalan söylemeyi bir alışkanlık haline getirdiğinizi fark ederseniz, bu sorunu çözmek için bir uzmandan yardım isteyin. Bir psikolog sizin kendinizi anlamanıza ve çözümler bulmanıza yardımcı olabilir.

Eşinizin güvenini tekrar kazanmak için sabırlı olun. İnsanların tekrar güven kazanması zaman alır ve bu zaman kişiden kişiye değişir. Eşiniz size tekrardan güvenene kadar anlayışlı ve merhametli olun. Bu güveni tekrar kazanma süresi içerisinde bir hata yapmaktan kaçının ve pişmanlığınızı belli edin. Ayrıca bir şeyi düzeltmeye çalıştığınızı görürse ve bir daha tekrarı olmayacağına inanırsa bu süreç daha hızlı işler. Unutmayın, insan sevdiği kişiyi affeder.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir