Hollywood Gülüşü Nedir? Nasıl Yapılır ve Fiyatları Nelerdir?


Hollywood Amerika Birleşik devletlerinde Los Angeles kentinin bir bölgesidir ve bildiğiniz üzere dünya starları ile nam salmıştır. Hollywood gülüşü de işte tam buradan gelmektedir. Hollywood gülüşü tedavisi,  Hollywood yıldızlarının gülüşü ile ortaya çıkmıştır. Bu gülüş sitili ile kişi kendi gülüşünde kendine özgü bir doğallık elde etmeyi amaçlar.

Hollywood gülüşü uygulaması için öncelikle hastanın yüz simetrisine bakılması gerekir. Ardından burun, dudak, ağız, çene, diş eti ve diş yapısının en ince ayrıntısına kadar değerlendirilmesi ve Hollywood gülüşü tasarımın en estetik ve en ideali hasta için tasarlanmalıdır. Hollywood smile bir diğer adı ile Hollywood gülüşüne sahip olmak isteyenlere, özellikle önde bulunan iki dişin diğer dişlere göre daha belirgin bir şekilde ve daha uzun bir şekilde yapılması gerekir.

Hollywood Gülüşü Nedir?

Özellikle ünlüler tarafından çokça tercih edilen Hollywood gülüşü kişinin; ağız, diş eti, diş, dudak, burun, çene ve yüzünün incelenerek onun için en uygun gülüşün uzmanlar tarafından tasarlanmasıdır. Bu gülüş tasarımı tamamen kişiye özel ve kişinin yapısal özelliklerine uygun olarak tasarlanmaktadır.

Gerçek bir Hollywood gülüşüne sahip olmak için en öncelikle kişi gülümsediğinde üste bulunan azı dişler ve tüm dişlerin görünerek alt dudak ve üst dişlerin hemen üstünde ki hayali çizginin uyum içerisinde olması gerekir. Burada ki ölçü, üst dişlerin bakıldığında en fazla 2 milim kadar görünmesini sağlamak ile olur.

Ayrıca Buna Bakın  Diyabetin Tansiyon, Nabız ve Kan Şekeri Üzerindeki Etkileri

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Bu gülüş tasarımı yapılırken birinci olarak dikkat edilen şey gülümseme şeklinin mümkün olduğunca derin olması gerektiğidir. Kişi gülümsediğinde dudak köşelerinin üst dudağın orta bölümünden daha yukarı çıkması gerekmektedir. Hollywood tarzı diş tasarımında üst azı dişlere kadar görünmektedir. Fakat etrafınıza saçacağınız parlak ve güzel görünümde dişler ile Hollywood tarzı gülüşünüzdeki derinlik de bu azı dişlerin görünmesi noktasındadır.

Bu gülüş tasarımında en çarpıcı özellik üst ön dişlerin belirginliğidir. Ve üst damaktaki diş etleri ise 2 mm ye kadar görünebilmektedir. Hollywood tarzı gülüş tasarımında yüzdeki bütün her şey dişlerle bir ahenk ve orantı içinde olması gerekmektedir. Yüzün ve dişlerin simetrik yapıda olması da çok önemlidir. Hollywood gülüşü tedavisi yaptırmak isteyenlerin beklentileri beyaz, simetrik, sağlıklı ve enerjik bir görüntüye kavuşmaktır.

Porselen Lamina

Dişlerin tamamı ile gözler önüne seren Hollywood Smile işleminin yapılması için ön tarafta bulunan dişlerin lekeli, kırık ve çarpık olmaması gerekir. Böyle bir sorun olduğu takdirde dişlere kaplama yani Porselen Lamina yapılır. Bu sayede de üstteki ön dişler daha belirgin hale getirilir. Dişlere mümkün olduğunca az müdahale edilir. Porselen laminanın ışık geçirme özelliği olduğundan sonradan renk değiştirme gibi bir sorunla karşılaşılmaz.

Diş Eti Estetiği

Hollywood tarzı gülüş tasarımında diş etinin önemi oldukça büyüktür. Diş etinin istenilen seviyede gözükmesi gerekmektedir. İstenilen seviyede gözükmeyen diş etleri lazer ile tedavi edilerek en az 2 mm kadar görünmesi sağlanır. Bu işlem lokal anestezi altında ve lazer ile yapılarak diş etleri çekilir. Herhangi bir ağrı duyulmaz.

Ayrıca Buna Bakın  Vajinismus Nedir? Nasıl Tedavi Edilir! İşte Kurtulmanın Yöntemleri

İmplant

Dişlerin estetik ve nizami görüntüsünü bozan diş kayıpları varsa eğer bu diş kayıplarının yerine implant yapılmaktadır. Ancak İmplant uygulaması kemik ile yapıldığından implant uygulamasının yapılacağı bölgedeki kemik dokusu yeterli miktarda olmalıdır.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi ile dişlerin normal sonundan iki ya da üç tona kadar beyazlaması sağlanır. Dişteki diş taşları temizlenir Ve dişler parlatılır bu sayede daha ışıltılı ve Hollywood görüşüne uygun bir diş rengine sahip olunur.

 Hollywood Gülüşü Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Hollywood gülüşü tedavi süresi, hastaların dişlerinin durumu dikkate alınarak, uygulanacak olan farklı işlemlerin tespitinin ardından belirlenmektedir. İstediğiniz gülüşe sahip olmanız için; porselen kaplama işlemi, diş beyazlatma, implant ve diş eti estetiği gibi işlemlerin yapılması gerekiyorsa süre doğal olarak uzayacaktır.

Lamine porselen tedavilerinde yalnızca kaplama işlemi için 5-10 gün arası süre gerekir. Zirkonyum kaplamada ise söz konusu süre 1 haftadan 2 haftaya kadar çıkabilmektedir. Bu nedenle, istediğiniz dişlere sahip olmak için, ne kadar süre gerektiğini diş hekiminizle görüşerek ayarlayabilirsiniz.

Hollywood Gülüşü Fiyatları

Hollywood tarzı gülüşün fiyatları kişiden kişiye ve uygulanacak işlemden işleme göre farklılık göstermektedir. Hollywood Smile diş tedavisinde, tedaviyi yapan diş hekiminin kullandığı malzeme kalitesi ve çeşitliliğine göre değerlendiren bir fiyat skalası vardır. Hastanın isteğine ve belirttiği özelliklere göre hangi işlem uygulanacaksa, işlemlerin fiyatlarına göre de belirlenen maliyetleri de eklenir. Tüm sorularınızın cevaplarını diş hekiminiz ile görüşerek bulabilirisiniz.

Ayrıca Buna Bakın  Yürüyüş Yaparak Yağ Yakılır mı? Yürüyüş Yapmak Faydalı mı?

Genellikle fiyatlar bütçeyi çok zorlamayacak fiyat aralığındadır. Gülüşüne ve güzelliğine önem verenler fiyatları araştırıp en makul şekli ile uygulamayı yaptırırlar.  Her işlemin kendine göre bir bütçesi vardır. Yaptıracağınız merkez ile yapılacak mütalaa sonrasında kararınızı vererek sizde güzel gülüşlere sahip olabilirsiniz. Hollywood gülüşü ile dikkatleri üzerinize çekerek, yüzünüzde ki değişimi görenleri kendinize hayran bırakacaksınız.

TDB tarafından her yıl belirlenen bir fiyat listesi bulunur. Bu fiyat listesini tüm diş hekimleri uygulama için bir kılavuz olarak görmektedir. Ancak bu fiyatlar, kullanılacak malzemelerin kalitesi, hekim ücreti ve gerekli olması halinde ek tedaviler gibi nedenlerle artabilmektedir ve değişiklik gösterebilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.