Hemoroide İyi Gelen Kremler Nelerdir?


-2
15 Paylaşım, -2 Beğeni

Hemoroit tedavisinde farklı yöntemler denenmektedir. Ancak uzmanlar tarafından tıbbi olarak muayenelerin yapılmasından sonra en iyi tedavi örnekleri farklı merhem isimleri ile açıklanmaktadır. Proctyl ve Ultraproct bahsedilen merhemlerden birkaçıdır. Halk arasında basur olarak da bilinen bu rahatsızlık için üretilen kremler genellikle iltihabı azaltmaya çalışmaktadır. Bunun yanı sıra merhemlerde nemlendirici bir etki de oluşturulmaktadır.

  • Proctyl: hemoroit kremleri arasında sık kullanılanlardan biridir. Bu krem kan damalarında meydana gelen genişlemeyi daraltmayı azaltmaktadır. Bu krem dış hemoroitlerin tedavisinde olduğu gibi iç hemoroitlerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Hem anestezik hem de büzüştürücü bir etkisi vardır.
  • Ultraproct, hemoroit sorunu yaşayanların gördüğü ağrı, kaşıntı ya da şişme gibi problemleri gidermektedir. Lokal olarak anestezi uygulayan bu merhem de diğerinde olduğu gibi sadece dış hemoroit için değil iç hemoroit için de kullanılmaktadır.

Verilen merhemlerin bir kısmı uzmanların önerilerine göre hemoroit ameliyatlarından sonra da rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

Gebelikte ve Doğum Sonrasında Hemoroit Kremleri

Hemoroit kremlerinin sayılanlarının tamamı gebe ve emziren anneler açısından sadece doktor önerisi üzerine kullanılmalıdır. Çünkü uzmanlar hamileler ve emziren anneler için zarar bakımından en az değerleri bulunduran merhemleri reçete etmektedir.

hemoroid kremleri
Hemoroide İyi Gelen Kremler Nelerdir? 36

Hemoroit İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bitkisel olan hemoroit merhemleri doğal olmalarının yanı sıra cildi nemlendirip aynı zamanda iltihabın ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Cadı Fındığı ile Merhem

Ev ortamında rahat bir şekilde hazırlanabilen bu merhem dış hemoroidin tedavisinde kullanılabilmektedir. Günlük olarak uygulanan merhem sayesinde yaşanan ağrı derecesi azalmakta ve tahriş derecesi düşmektedir. Merhemin yapılabilmesi için 4 yemek kaşığı cadı fındığı, 60 ml gliserin ve 60 ml sıvı parafin gerekmektedir. Hemoroit kremlerinin yapılabilmesi için sıvı parafin ve cadı fındığının kabukları bir tencerede beş dakika kadar kaynatılmalıdır. Kaynama tamamlandıktan sonra sıvı süzülerek gliserin eklenip yeniden karıştırılmalıdır. Elde edilen merhem buzdolabında saklanarak muhafaza edilebilmektedir.

Hemoroit Kremleri Nasıl Kullanılır?

Hemoroit kremi kullanımı günde iki ya da üç kez olmak üzere yapılabilmektedir. Tıbbi olarak alınan tavsiyeler kullanım sıklığı ve şeklinde değişimlere neden olabilmektedir. Ancak her halükârda krem uygulamasından önce bölgenin temiz bir şekilde yıkanarak kurulanması lazımdır. Tedavi için uygun görülen süre ise hemoroidin iç mi yoksa dış mı olduğuna göre değişim gösterecektir. İç hemoroidin tedavisinde merhem bir aplikatör aracılığı ile kullanılmaktadır. Bu sayede merhemin etkisi anüs içerisinde görülebilecektir. Uygulamada önemli olan uygulama sonrasında aplikatörün su ve sabun aracılığı ile temizlenmesidir.

Ultraproct
Hemoroide İyi Gelen Kremler Nelerdir? 37

Hemoroit Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Hemoroidin tedavisi iç ya da dış olmak üzere farklı şekillerde yapılmaktadır. Ancak bakım önerileri ikisinde de aynıdır. Kişiler bu tür rahatsızlıkları sırasında tuvalet kâğıdı kullanımından kaçınmalıdır. Sonrasında anal bölge su ve sabun yardımı ile yıkanmalıdır. Hemoroit sorunu olan kimselerin tuvaletlerini yaparken ıkınmaktan kaçınmaları da lazımdır. Son olarak lif bakımından zengin olan gıdalardan oluşan bir diyet listesini takip etmek bireyler açısından daha faydalı olacaktır. Sayılanların yanı sıra doktor muayeneleri sonrasında farklı bandaj sistemleri ya da ameliyat gibi tedavilerin uygulanması da gerekebilmektedir.

Doktor kontrolu olmadan kullanmayın


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-2
15 Paylaşım, -2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir