Hasta Olduğunuzda Milk Shake(Smoothies) İçebilir Miyim?


Hasta olduğunuzda, semptomlarınızı hafifletmeye yardımcı olan ve işlev görebilmeniz için umutsuzca bir tedavi arayabilirsiniz. Smoothies genellikle iyi sağlık ile ilişkilidir, çünkü genellikle taze meyve veya sebzelerle doludur. Hangi malzemeleri içerdiğinize ve hangi malzemeleri dışarıda bıraktığınıza bağlı olarak, bir smoothie’de aradığınız semptom azaltma gücünü bulabilirsiniz.

Smoothies

Smoothies uzun yıllardır etrafta dolaşıyor, ancak son zamanlarda sağlıklı bir gıda olarak yeniden ortaya çıktı. Çok sayıda smoothie yemek kitabı ve smoothie dükkanı, meyve ve sebze içmenin sağlık yararlarına sahiptir. Taze meyveler, taze sebzeler, %100  meyve suyu ve az yağlı yoğurt içeren Smoothies besinlerle doludur ve genel sağlığınızı artırmaya yardımcı olabilir. Diğer smoothies, dondurulmuş yoğurt, dondurma, şerbet ve diğer şekerli bileşenleri içerir ve besin değerlerini azaltır. Sadece ara sıra bir tedavi olarak tüketilmelidirler.

Smoothies nedir
Hasta Olduğunuzda Milk Shake(Smoothies) İçebilir Miyim? 36

Hastalıkta Smoothies

Genel sağlık kalitenizi artırmaya yardımcı olmak için düzenli olarak smoothies içebilirsiniz. Hastaysanız, semptomlarınızı hafifletmek ve vücudunuza hastalıktan iyileşmek ve iyileşmek için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamak için diyetinize smoothies ekleyin. MedlinePlus, ciddi bir hastalığınız varsa, smoothie’lerin kalori alımınızı artırabileceğini, vücudunuzun hastalıkla savaşmasına yardımcı olabileceğini ve size güç ve enerji sağlayabileceğini belirtiyor. Bir smoothie’nin serin sıcaklığı da boğaz ağrısını yatıştırır. Bununla birlikte, kusuyorsanız, smoothies içmemelisiniz. Yiyecekleri tutamıyorsanız, MedlinePlus sadece berrak sıvılar içmenizi önerir. Kusma devam ederse derhal doktorunuza danışın.

Besinler

Smoothie’lerin besin içeriği, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek vücudunuzun hastalıklarla daha kolay savaşmasına yardımcı olabilir. Smoothie’iniz narenciye veya çilek içeriyorsa, bağışıklık fonksiyonu için çok önemli bir besin olan sağlıklı bir C vitamini dozu alırsınız. Kavun, kayısı ve portakalda bulunan A vitamini de bağışıklık sisteminizi güçlendirir, böylece hastalıklarla daha etkili bir şekilde savaşabilirsiniz. Şekerli dondurulmuş meyveler ve dondurma gibi şekerli malzemeleri iletin, çünkü şeker bağışıklığınızı baskılayabilir ve vücudunuzun hastalıklarla savaşmasını zorlaştırabilir.

Smoothies icmek
Hasta Olduğunuzda Milk Shake(Smoothies) İçebilir Miyim? 37

Önerilen Tarifler

Mary Corpening Barber ve Sara Corpening Whiteford, yazarlar “Süper Smoothies: sağlık ve enerji için 50 Tarifler,” rapor C vitamini ile smoothies daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir ve zencefil ile smoothies mide bulantısı hafifletmeye yardımcı olabilir. Bir doz C vitamini için, yüzde 100 portakal suyu, taze çilek ve az yağlı sade yoğurdu pürüzsüz olana kadar bir karıştırıcıda karıştırın. Tatmak ve mide bulantısını azaltmaya yardımcı olmak için bir tutam kurutulmuş zencefil ekleyin. Muz, kivi, papaya ve sade yoğurt ile harmanlanmış yüzde 100 ananas suyunun bir kombinasyonu, C vitamini yumruğunu paketleyen başka bir smoothie’dir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir