Hangi Buğday Çeşidi Sağlıklıdır?


Yulaf kepeği

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Yulaf-kepegi.jpg

Yulaf kepeği, birçok insanın kaçınmak istediği buğday proteini olan glüten içermez. Yulaf kepeği ile pişirme basittir; tarifinizde belirtilen buğday tohumu yerine eşit miktarda koyun. Yulaf kepeğinin kandaki kolesterolü düşürdüğü gösterilmiştir. Yulaf kepeğinin kendine özgü bir tadı yoktur, bu nedenle yağ veya şekeri arttırmadan daha tatlı bir tat için meyve aroması ekleyin.

Pirinç kepeği

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı pirinc-kepegi.jpg

Pirinç kepeği glutensiz ekmekler ve kurabiyeler için popülerdir. Hafif, gevrek bir doku verir. Pirinç kepeği buğday tohumundan farklı olarak çok açık bir renge sahiptir, bu nedenle daha kahverengi bir renk için karamelize etmek ve pişirme sırasında daha kahverengi bir renk vermek için bir bal veya agave tatlandırıcı ekleyin. Buğday tohumu için eşit miktarda pirinç kepeği kullanılır. Pirinç kepeğinin donmasını önlemek için buzdolabında veya derin dondurucuda hava geçirmez bir kapta saklanması gerekir.

Keten Tohumu

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Keten-Tohumu.jpg

Öğütülmüş keten, buğday tohumu için yakın bir alternatiftir. Koyu renkli ve cevizli bir tada sahiptir. Buna ek olarak keten tohumu, buğday tohumu içinde olduğundan çok daha fazla yararlı Omega-3 yağ asitleri içerir. Buğday tohumu için eşit miktarda öğütülmüş keten, buğday tohumu gerektiren tariflerde kullanılmasını kolaylaştırır. Pirinç kepeğinde olduğu gibi, öğütülmüş keteni, yağlarının bozulmasını önlemek için dondurucudaki bir kap veya torbada saklayın.

Tam Buğday ve Bal

1/2 çay kaşığı bir bardak kepekli un ve bal, bir fincan un ve 1 yemek kaşığı için iyi bir alternatiftir. Örneğin, kurabiye tabanının ilk piştiği zaman, buğday tohumu yerine kullanılarak iyi bir uyum sağlar. Üstteki katmanlar hurma, hindistan cevizi gevreği ve fındıktan oluşur. Buğday tohumu bu kadar zengin bir karışımda eksik olmaması gereken bir üründür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir