Günde 8 Bardak Su Mucizesi İle Kilo Verin


0

Kalori içermeyen bir içecek olarak su, doğal olarak kilo vermeye yardımcı olur, hatta düşündüğünüzden daha da büyük bir etkisi olabilir. Vücudunuz büyük bir kısmı sudur. MayoClinic.com günde sekiz bardak su içmenin dokularınızın nemli kalmasına yardımcı olduğunu, hücrelere yaşamsal besin sağladığını, toksinleri temizlediğini ve dehidrasyonu ve yorgunluğu önlediğini ifada eder. CNN.com’un doktor-beslenme uzmanı olan Melina Jampolis’e göre, yüzde 1 oranında su kaybetmek bile metabolizmanızın yeterince yavaşlamasına neden olabilir ve yavaşlayan bir metabolizma da kilo verme çabalarını zorlaştırır. Bu nedenle su içerek zayıflamak istediğinizde yeterince su içmek çok önemlidir.

Start your day with some warm lemon water

Su İçmek Bilimsel Olarak Kilo Vermeye Yardım Ediyor

Günlük olarak yemeklerden önce su için. Virginia Tech araştırmacısı ve Profesör Brenda Davy’nin 2010 yılında yapmış olduğu çalışmalarına göre, yemek yemeden önce iki bardak su içen kilolu ve obez katılımcılar, yemekten önce su içmeyen ve sadece düşük kalorili bir diyet uygulayan insanlardan yaklaşık yüzde 30 daha fazla kilo verdi. Davy, suyun mideyi doldurup doygunluk hissi yaratarak bir dereceye kadar iştahı bastırabileceğini ifade ediyor.

Açlık ve Susuzluk Birbirine Karıştırılabilir

Gün içerisinde bir şeyler atıştırmak istediğiniz zaman, bir ya da iki bardak su içmeyi deneyin. Vücut genellikle açlık ve susuzluk hissini ayırt etmekte zorlanır, bu sebeple açlık hissettiğiniz zaman aslında susuz kalmış olabilirsiniz. Bu yüzden açlık hissi duyuna öncelikle su için. İçtiğiniz su açlık hissinizi gidermezse bir atıştırmalık tüketebilirsiniz. Ancak yiyeceğinizi 100 ya da 200 kalori ile sınırlandırın ve mümkünse doğal yiyecekleri seçin.

Kilo Vermek İçin Kalori Takibi Yapın

Günlük kalori alımınızı su tüketiminizle birlikte devam ettirin. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir kalori sayacı, belirli yiyecekler için kalori değerlerini bulmanıza ve sizin için günlük kalori toplamlarını not etmenize yardımcı olabilir. Kilo vermek için ne kadar su içtiğinizden ayrı olarak, almış olduğunuz kaloriden daha fazla kalori yakmanız gerekir. Bu sebeple günlük kalori hedefinin yanı sıra sekiz bardak günlük su içme hedefi belirlemek de yardımcı olabilir. Günlük olarak 500 kalori keserseniz, haftada yarım kilo verirsiniz.

Kilonuzu Takip Edin

Günde sekiz bardak su içme ve en az iki ay boyunca düşük kalorili bir diyet uygulama planı hazırlayın ve bu planı uygulayın. Başlamadan önce kilonuzu tartın ve not edin, böylece planın ne kadar iyi çalıştığını doğru bir şekilde değerlendirebilirsiniz. İlerleme yavaş olabilir, çünkü yarım kilo vermek için 3.500 kalori açığı oluşturmanız gerekir. Ancak aşamalı ve istikrarlı olmanız gerekir. İki ayın ardından hiç kilo vermezseniz, planınızı nasıl etkili bir şekilde değiştirebileceğinizi değerlendirmek için bir doktora başvurun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz