Granola Tahılı Nedir? GRANOLA Tahılı’nın Faydaları Nelerdir?


İlk bakışta, granola tahılı sağlıklı bir gıda seçimi gibi görünebilir. Birincil bileşen olan tam tahıllı yulaf, büyük bir lif kaynağı sağlar ve sindirim sağlığını destekler. Sert kabuklu yemişler ve tohumlar, kalp sağlığı için sağlıklı bir diyet kaynağı sağlar ve kurutulmuş meyveler tatlı isteğinizi tatmin etmek için doğal şeker içerir.

indir 44
Granola Tahılı Nedir? GRANOLA Tahılı'nın Faydaları Nelerdir? 36

Bununla birlikte, granola’nın sağlık yararları, şeker ve yapay katkı maddeleri eklenmiş tahıllar tarafından maskelenebilir. Ek olarak, yoğun bileşenler beklenenden daha fazla kalori içerir. Bir sürü sağlıksız içerik olmadan granola’nın besin değerini en iyi koruyan granola markalarını bulmak için beslenme içeriğini kontrol etmek önemlidir. En iyi markayı belirlerken yüksek kalorili içeriğini de göz önünde bulundurun.

İpucu

Granolada bulunan yulaf, fındık, tohumlar ve kuru meyvelerdeki ana bileşenler hem lezzetli hem de besleyici olabilirken, mağazadan satın alınan birçok granola markası ilave şeker ve yapay bileşenler içerir. Bu yüzden granola seçmeden önce beslenme bilgilerini ve porsiyon boyutunu kontrol edin.

Şeker ve Yapay Malzemeler

indir 45
Granola Tahılı Nedir? GRANOLA Tahılı'nın Faydaları Nelerdir? 37

Granola gevreği için alışveriş yaparken, şeker ve yağ içeriğini ve genel içerik listesini inceleyin. Birçok granola markası, sağlıklı kabul edilenler bile, herhangi bir besin değerine katkıda bulunmayan çok sayıda ilave şeker içerir.

Kurutulmuş meyve veya baldan elde edilen şeker içeriği olanları tercih edip içerik listesinde birçok şeker kaynağını listeleyen ürünlerden kaçının. Düşük kalorili veya “az yağlı” veya “şekersiz” olduğu iddia edilen ürünler genellikle bu iddiayı yapmak için en sağlıklı bileşenleri ortadan kaldırır.

Bu ürünleri satın almadan önce, hangi sağlık yararlarından feda edilmiş olabileceğini düşünün. “Tamamen doğal” içerikler içeren birçok ürün, sağlıksız trans yağlar, yapay renklendirme ve koruyucular içerebilir, bu yüzden satın almadan önce etiketi dikkatlice kontrol edin.

Kalori İçeriği

Etiketleri beslenme bilgisi için kontrol etmenin yanı sıra, kalori içeriğini ve porsiyon boyutunu da karşılaştırın. Granola, tüketiciye bol miktarda sağlık yararları ve enerji sağlayan, aynı zamanda kalori içeriğini artıran birçok yoğun içerikle yüklüdür.

Uzmanlara göre, sadece 1 bardak ev yapımı granola ortalama kahvaltılık gevreklerden çok daha fazla yaklaşık 500 kalori ve 55 gram yağ içerir.

Uzmanlar, kilo kontrolü bir endişe ise, granola’nın yulaf ezmesi veya kepek gevreği gibi düşük yağ ve düşük kalorili seçeneklerle değiştirilmesini önerir. Granola için önerilen porsiyon büyüklüğü, besinlerle dolu olduğu için karşılaştırılabilir kahvaltı yiyeceklerinden daha küçüktür. Granola gevreği satın alırken ve tüketirken buna dikkat edin.

Tamamen Doğal Olsun

Granola tahılının sağlık yararlarını korumak için mağazadan satın almak yerine ev yapımı bir tarif deneyin. Sağlıklı bir gıda mağazasında veya çiftçi pazarında yulaf, fındık ve kuru meyve de dahil olmak üzere herhangi bir ham madde kombinasyonunu bulabilirsiniz.

Malzemeleri zevkinize uyacak şekilde özelleştirin ve mağazadan satın alınan birçok granola markasında bulunan tüm ekstra, yapay malzemeleri tüketmekten kaçının. Web sitelerde ev yapımı granola yapmak için sağlıklı, yaratıcı yemek tarifleri, ipuçları ve püf noktaları arayın.

Granola Derecelendirme

Granola sağlıklı bir diyette bir yere sahip olabilir, çünkü günlük önerilen lif, protein ve diğer besin maddelerinin yüksek bir yüzdesini içerir. Ancak, yapay malzemelere dikkat etmek ve düzenli olarak tüketmeden önce yüksek kalorili içeriği dikkate almak gerekir. Sağlıklı, dengeli bir diyetin parçası olarak granola tahılının ılımlı ve en doğal haliyle tadını çıkarın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir