Göz Altındaki Koyu Halkalar Neden Olur, Nasıl Geçer


Gözlerinizin altındaki koyu halkalar dış görünüşünüzü etkilediğinden dolayı canınızı sıkabilir. Bu durum yalnızca dış görünüş değil sağlığınız ile de alakalı durumlardan meydana gelebilir. Bu lekelerin sebebi bazen genetik olsa da yediğiniz besinler ve yaşam durumunuz nedeniyle de ortaya çıkabilir. Karanlık lekelerin altında farklı problemler de yatabilir. Bunlar arasında sinüs problemleri, alerji, burun tıkanıklığı, hormon dengesizlikleri, sıvı tutulması, alt göz kapağı düşüklüğü, fazla güneşe maruz kalma ve yaşlanma problemlerinden dolayı da ortaya çıkabilir.

BB Glow ile gözaltındaki koyu halkalar tarih oluyor… - Son Dakika

Deri inceldiğinde de ortaya koyu renkli görünümler meydana gelecektir. Yetersiz beslenme ve halsizlik nedeniyle ortaya çıkan koyu halkalar faydalı bazı besinler ile ortadan kaldırılabilir. A, E ve C vitamini içeren besinleri tüketerek koyu halkaların hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz. Koyu renkli lekeler kaybolduğunda güzelliğiniz yeniden ortaya çıkacaktır. 

Koyu Halkaları Yok Etmek İçin Hangi Besinler Tüketilmelidir?


Koyu görünümlü halkalar gözlerinizin de görüntüsünü zamanla kötüleşmesine neden olur. Cildin bakımlı olması her kadın ve erkek tarafından önem verilen konulardan biridir. Bu sebeple kara halkaları yok etmek için yararlı besinleri tüketmeniz gerekir. Bu besinler arasından havuç, balkabağı, şeftali, tatlı patates, kavun, kış kabağı, kuru kayısı, mango gibi meyve ve sebzeleri düzenli olarak tükettiğiniz takdirde gözaltı morluklarınızın sebebi halsizlik ve yetersiz beslenme ile ortaya çıktığı durumlarda bu besinler sayesinde koyu renklerin kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Portakal tüketimi de oldukça fazla önem taşır. Şalgam, pancar, yeşillikler ve bezelye gibi besinleri de ek olarak tüketebilirsiniz. Sağlık açısından da önemli besinler arasında yer alıyorlar. Hem dış görünüş hem de iç hastalıklarınızın bu besinler sayesinde iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz. 

Koyu Halkalardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Birçok sebep nedeniyle meydana gelen gözaltındaki koyu halkaları yok etmek bu problemle karşılaşan her bireyin isteklerinden biridir. Bu nedenlerden biri de demir eksikliği olabilir. Bu durumda vücudunuz için daha fazla demir almanız gereklidir. Demir içeren besinlerden ıspanak, lahana ve kırmızı et gibi ürünleri daha fazla tüketerek demir ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Göz çevresinde koyu halkalar neden oluşur? - Cilt Bakımı

Vejetaryen bireyler için de mercimek, nohut, fasulye tüketebilirler. Yeterince su içmediğiniz zaman dehidrasyon nedeni ile göz çevrenizde koyu halkalar meydana gelir. Bu nedenle günde en az 2 litre su tüketmeye özen göstermelisiniz. Su içmemek sağlık açısından da tehdit taşır. Sık sık su tüketimine dikkat etmelisiniz. Uykusuzluk problemleri koyu halkalar için en önde gelen durumlardan biridir. Bu nedenle kafeinden uzak durarak uyku düzeninizi sağlamanız gereklidir.

Gözlerinizi Dinlendirerek Koyu Halkalardan Kurtulabilirsiniz

Uzun süreli yorgunluk koyu halkaların meydan çıkmasını sağlar. Yorgunluk yüzünden kan dolaşımınız azalır ve damarlarınızda genişleme meydana gelir. Bu durumda göz çevrenizin kara görünmesine neden olur. Melatonin hormonu tam salgılanması için karanlık bir ortamda uyumanız gerekir. Melatonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olacak yiyecekler tüketerek rahat bir uyku uyuyabilir ve dinlenebilirsiniz. Bu sayede gözaltı karartılarınız hafiflemeye başlayacaktır. Papatya ve ballı çaylar tüketerek uyku hormonunun salgılanmasına yardımcı olabilirsiniz. Yediğiniz besinlere ve dinlenme sürenize dikkat ettiğiniz süre boyunca göz çevrenizdeki karanlık halkaların zamanla yok olmasına yardımcı olabilirsiniz. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir