Göğüsleri Küçültmeden Zayıflamanın Yolları Nelerdir?


Kilo vermek için diyet yapan pek çok kadının aklında benzer bir soru vardır. Kadınlar kilo vermek ister ama bu kilonun göğüslerden gitmesini istemez. Yani göğüsleri büyük ve formda gözükürken farklı yerlerden yağ yakmak isterler. Bunu yapmak çok kolay değildir. Çünkü göğüslerimizde de yağ vardır ve genel olarak yağ verirken göğüsleri korumak zordur. Ama imkânsız olmadığını da bilmemiz gerekir. Spor yaparak ve diyet yaparak zayıflarken göğüslerinizi korumak istiyorsanız bazı konularda dikkatli olmanız gerekir.

Ağırlık Çalışmak

Ağırlık çalışmanın vücudu forma sokarken ne kadar önemli olduğu son zamanlarda en çok vurgulanan konulardan birisidir. Daha önceleri hem kardiyo egzersizi yapan çok sayıda kişi zamanla vücudunu korumak ve forma sokmak için ağırlık kaldırmanın da çok önemli olduğunu fark eder. Bu konuda yapılan bazı araştırmalara göre kilo verirken göğüslerini korumak isteyen insanların ağırlık çalışarak bunu başarabileceğini gösteriyor. Bazı uzmanlar göğüs ve meme dokusunu kaybetmek istemeyenler yüksek seviyedeki ağırlıklarla antrenman yapmasını öneriyor.

Verilmesi Gereken Kilo Hedefini Azaltmak

Kilo vermeye başlayan ya da herhangi bir diyetle kilo vermeye başlayan kişiler zamanla bu konuda abartıl bir rakama ulaşmak isteyebilir. Eğer çok zayıf olmak isterseniz meme dokusunun bir kısmını kaybetmeyi de göze almalısınız. Ama daha düşü kilo verme hedefleri koyarsanız hem daha sağlıklı kilo verir ve göğüslerinizi de hemen kaybetmezsiniz. Bu yüzden verilmesi gereken kilo sayısını düşürmek de göğüsler için bir çözüm getirebilir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri - Mono Tıp Merkezi - Göktürk

Çok Umutlu Olmayın

Bazı diyet programları özellikle bazı bölgelerde incelme sağlayacakları yönünde fazla iddialı olabilir. Ama aslında böyle bir durum çok mümkün değildir. Kilo vermeye başladığınızda genel bir kilo kaybı yaşarsınız. Yani göğüsleriniz dolgun ve büyük kalırken başka yerlerden kilo vermeniz o kadar da mümkün değildir. Bu yüzden diyet ve egzersiz programınız ne kadar başarılı olursa olsun göğüslerinizin siz incelirken daha küçük olma olasılığı vardır. Üstelik bu güçlü bir olasılıktır ve fazla çaresi olan bir durum da değildir.

Estetik Cerrahiden Yardım Almak

Diyet yaparken göğüsleri korumak çok mümkün olmasa da buna tamamen çözümsüz bir sorun gibi de bakamayız. Estetik cerrahi bu alanda çok gelişti. Bazı kişilerde herhangi bir kesi olmadan da göğüs ameliyatı yapılabilir. Ya da çok az sayıda küçük kesiyle tamamlanan ve başarılı olan göğüs ameliyatları da yapılıyor. Estetik ve plastik cerrahi alanındaki bu gelişmeleri takip eder ve kendi bütçenize göre bir göğüs ameliyatı planlarsanız bu soruna daha kökten ve daha etkili bir çözüm bulabilirsiniz.

Göğüs dikleştirme yöntemleri nelerdir?

Cerrahtan Sıra Alın

Kilo vermeye başladıysanız ve de vermeniz gereken daha çok kilo varsa göğüslerinizin de aynı kalmayacağını riskini alın. Ama motive olmuş ve düzenli bir şekilde kilo veriyor iseniz bu konuda hemen bir önlem alın. Doktorunuzla şimdiden görüşün. Vücudunuzdan memnun olmadığınızı ve kısa sürede forma girmek için daha dolgun göğüsler için bir çözüm aradığınızı belirtin.

Daha sonra da doktorla birlikte bir göğüs ameliyatı planlaması yapın. İstediğiniz kiloya geldiğinizde göğüs ameliyatı olabilirsiniz. Kilo vermek bazı insanlar için çok daha gerekli ve hayati bir anlamı olan bir şeydir. Obezite ile uğraşan insanların sağlığı hep tehlikede olabilir. İşte bunları çözmek için kilo vermek şarttır. Ama kilo verdikten sonra formda bir vücut istiyorsanız sadece spor ve egzersiz yeterli olmayabilir. Bazen daha farklı şeyler yapmak ve de estetik cerrahiye başvurmak zorunda kalabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir