Gerçekten Kilo Alıp Verdiğinizi Nasıl Anlarsınız?


Bir diyet içinde olan kişilerin ilk merak ettikleri durum kilolarının yağlı hücrelerden ve sıvılardan kaynaklı olup olmadığı yönündedir. Kilolarını kontrol etmek adına tartıya çıkan kişilerin bu konuda merak ettiklerine cevap bulmaları imkansızdır. Kiloları takip etme konusunda yetersiz kalan tartıların aksine birkaç küçük yöntemle bu sorunun cevabı rahatlıkla bulunabilecektir.

Aşama 1

Kilo kaybetmedeki ana hususun anlaşılması konusundaki en basit yöntemlerden bir tanesi idrarın rengi olacaktır. İdrar rengi normalde açık sarı ya da berrak olarak kendini göstermektedir. Ancak kilo verilmesi durumunda parlak bir sarı ya da koyu sarı renkli idrar ortaya çıkması durumunda da kişilerin yeterli oranda su tüketmediği ve kilo kaybının da su kaybı neticesinde ortaya çıktığını ifade etmektedir. Kaybedilen kiloların da sık sık su ve türevlerindeki gıda ürünlerini tüketmeye başlamakla beraber kısa sürede geri alınacağı da gözlemlenebilecektir.

Gercekten Kilo Alip Verdiginizi Nasil Anlarsinizz
Gerçekten Kilo Alıp Verdiğinizi Nasıl Anlarsınız? 36

Aşama 2

Kilo verme sürecinde olan kişilerin her gün aynı zaman diliminde kilolarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Yağ kaybı bazlı kilo verme durumunda da kilolarda belirgin bir düşüş görülmemektedir. Kilonun inişli çıkışlı bir grafik çizmesi durumu da su miktarına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Aşama 3

Kilo verme konusundaki sonuçları ölçmek isteyen kişilerin ölçek yerine yağ kaliperlerini tercih etmelerinde fayda vardır. Bu yöndeki aygıtlar sayesinde deri altında var olan yağ oranını ölçme konusunda destek sağlayabilecektir. Deri kıvrımını ve kalınlığını ölçme konusunda bu cihazlar yeterli olacaktır. Her hafta aynı zaman diliminde vücudun aynı bölgesinde bu cihazla beraber test yapmak kilo kaybını belirleme konusunda etkilidir.

Gercekten Kilo Alip Verdiginizi Nasil Anlarsinizzz
Gerçekten Kilo Alıp Verdiğinizi Nasıl Anlarsınız? 37

Aşama 4

Kilo kaybının kalıcı olmasını sağlamayı da takip etmek önemlidir. Sıvı kaybının yağ kaybı kadar uzun süreli olmaması da dikkate alınmalıdır. Diyet sürecinin bitmesinden sonra hızlı bir kilo almanın nedeni de su kaybı olarak sayılabilmektedir.

Aşama 5

Kilo kaybını net bir biçimde hesaplamak adına su altında tartılmak da etkili bir yöntem olsa da bunun için doktorlara danışmak gerekmektedir. Bu yöntem maddi açıdan pahalı olsa da kesin sonuç vermesiyle de bilinmektedir. Yağ dokusunun yanı sıra vücuttaki kas ve kemik kütlesini öğrenmek için de su içinde ve dışında tartılmak da etkili bir yöntem olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir