Gençler İçin Bel İnceltme Yöntemleri


0

Gençlerde hızlı kilo vermek, büyümelerini ve gelişmelerini engelleyebilir. Ancak, dengeli bir diyet ve düzenli egzersizle, gençler, sağlıklarını koruyarak, kısa sürede kilo verebilir, ince bir bele sahip olabilirler. Gençlere, bu konuda uzmanların kolay uygulanabilir birkaç önerisi var:

Kaslarınızı Geliştirin

Kas yoğunluğunun artırılması, yağ yakılmasını kolaylaştırır. Bu nedenle, kilo vermek ve kaslarını geliştirmek isteyenlerin, sürekli aktif olmaları gerekir. Hızlı yürüyüş, koşu, yüzme, ip atlama gibi kardiyovasküler egzersizler, kas geliştirmek için son derece uygundur. Mekik, şınav, pilates, direnç lastikleri gibi yöntemler de, kas yoğunluğunu artırmak ve kasları güçlendirmek için, uzmanlar tarafından önerilmektedir. Hızlı sonuç almak için, haftanın 6 günü, günde en az 30 dakika çalışmak gerekmektedir.

Şekerli İçecekleri Tüketmeyin

Meyve suyu, kola gibi, içinde yüksek oranda şeker barındıran ve sağlığa hiçbir faydası olmayan içecekleri tüketmeyin. Bunların yerine, mümkün olduğunca su için. Maden suyu, az yağlı ayran gibi içecekler de, sağlıklı içecekler grubundadır. Tam yağlı süt yerine yarım yağlı süt tüketmek de, kilo kaybına yardımcı olur.

Nişastalı Karbonhidratlardan Uzak Durun

Beyaz ekmek, simit, poğaça, patates gibi nişastalı karbonatları tüketmekten kaçının. Küçük değişikliklerin bile, kilo vermede önemli sonuçlar yaratacağını unutmayın.

Doğru Beslenin

Dört ana besin grubundaki yiyecekleri dengeli tüketin. Sağlıklı yağlar (zeytinyağı, fındık yağı vb), proteinler (et, bakliyat vb) ve tam buğday tüketin. Çeşitli renklerde meyve ve sebze tüketmeye özen gösterin. Yoğurt ve peynirin az yağlı olanını tercih edin.

Ayrıca Buna Bakın  Bisiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Öneriler

Sevdiklerinizden Destek Alın

Ailenizin ve arkadaşlarınızın desteği, diyet sürecinde son derece önemlidir. Onları bu sürece dahil etmekten çekinmeyin; hedefinizi onlarla paylaşın.

Şok Diyetlerden Kaçının

Kilo verme, kısa dönemde gerçekleştirilmesi gereken bir süreç değildir; doğru olan, yaşam biçimini, sağlıklı bir yönde değiştirmek, doğru beslenme ve hareket içeren bir yaşam tarzına geçmektir. Hızlı kilo verdiren diyetlerden kesinlikle kaçının. Bu tür diyetler, uzun dönemde işe yaramadığı gibi; sağlığınız için tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Uzmanlar, haftada 0,5-1 kilogramdan fazlasını vermenin, sağlık için zararlı olduğu konusunda uyarmaktadırlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.