Fırında ve Izgarada Lezzetli Kaburgalar Nasıl Pişirilir?


Fırında kaburga pişirmek ve daha sonra ızgaraya geçmek, eti tam olarak pişirmenize izin verir ancak yine de dışında kabuklu bir sararma olmasına sebep olur. Izgarada pişirmek de kaburgalarınıza dumanlı bir lezzet verebilir. Bebek sırtını veya kaburgaları seçtikten sonra, favori bir baharat ve barbekü sosu bulun ve harika bir akşam yemeği pişirin.

maxresdefault
Fırında ve Izgarada Lezzetli Kaburgalar Nasıl Pişirilir? 36

Fırında Kaburga

Etinizin güvenli bir şekilde saklanması çok önemlidir. Kaburgalarınızı  en fazla üç ila beş gün boyunca buzdolabında 40 Fahrenheit veya daha soğuk bir ortamda saklamalısınız. Eti marine etmeye karar verirseniz bunu soğutulmuş ve üstü kapalı bir kapta yapın.

Et sertleştikten sonra turşuyu kaynatıp etin üzerine koymanız mümkündür. Ya da en sevdiğiniz baharatları kullanarak da eti güzelleştirmeniz gene aynı şekilde mümkün olabilir. Baharat kullanmaya karar verirseniz, kaburgaları büyük bir fermuarlı plastik torbaya koyun ve bu poşeti iki saat buzdolabında tutun.

Kaburga pişirmek için fırınınızı 350 dereceye ısıtmanız önerilmektedir. Fırın ısınırken, büyük bir fırın tepsisi ve iki kat alüminyum folyo ile sığ, açık bir tavayı hazırlayın. Eti tavaya koyun ve fırın hazır olduğunda tavayı dikkatlice içine yerleştirin. Yaklaşık iki ila dört kilo kaburga için yaklaşık iki saat kavurma süresine ihtiyacınız olacak

Izgarada Kaburga

Kaburgalar neredeyse kavurulduktan sonra ızgarayı orta dereceye kadar ısıtın. Eti dikkatlice fırından çıkarın ve bir çift maşa kullanarak kaburgaları doğrudan orta ateşin üzerine yerleştirin. Izgarada başka etler hazırlıyorsanız, Gıda ve İlaç İdaresi, herhangi bir kontaminasyonu önlemek için çiğ yiyecekleri pişmiş etinizden uzak tutmanızı önerir.

MigrosTVBlog KuzuKaburga v1 100417
Fırında ve Izgarada Lezzetli Kaburgalar Nasıl Pişirilir? 37

Kaburgaları örtün ve yaklaşık 30 dakika pişirin. Et fırında zaten pişirildiği için, tercih ettiğiniz bir gevrekliğe kadar pişirebilirsiniz. Sos eklemek istiyorsanız ete istediğiniz sosu sürün, kaburgaları çevirin ve 10 dakika pişirin. Daha fazla lezzet istiyorsanız bu işlemi birkaç kez daha tekrarlayın.

Pişirme işlemi sırasında fırını açın  ve eti mümkün olduğunca az açık tutun. Çok fazla açılması ısıyı dışarı çıkaracak ve az pişmiş kaburgalara yol açacaktır. USDA ayrıca kaburgaların en az 145 derecelik bir iç sıcaklığa kadar pişirildiğinden emin olmak için bir et termometresi kullanmanızı önerir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir