Evde Hızlı Bir Kas Nasıl Yapılır?


Bir insanın kas kütlesi yapması için illa bir spor salonuna üyelik alması gerekmez. Birkaç ekonomik spor malzemesi ile evde de kolay ve hızlı bir şekilde kas kütlesi kazanmak, vücut şekillendirmek mümkün olacaktır. Evde yapılan egzersizleri göz önünde bulundurarak vücut şekillendirmek mümkün olacaktır. Evde kas kütlesi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar yer alır. Haftada iki kez hızlı ve kolay bir şekilde yapılan egzersizler ile vücudu şekillendirmek mümkün olur. İster ekipmanlı isterseniz de ekipmansız bir şekilde kas kütlesi oluşumunu sağlayabilirsiniz.

Evde Egzersiz Yapmak İçin Tercih Edilen Ekipmanlar


Yeni başlayanlar için jimnastik hareketleri ve kas geliştirme egzersizleri yapmak yeterli olacaktır. Fakat ilerleyen evrelerde ekipmanlara ihtiyaç duyulacaktır. Kasların gelişip büyümesi için bazı ekipmanlar çok faydalı olacaktır. Bazı insanlar ekipman ile kas kütlesi yapmayı severken bazı insanlar ekipman kullanmadan kas kütlesi oluşturmayı severler. Her ikisini de yaparak kas kütlesi oluşturmak mümkün olur. Egzersizleri zorunlu bir şekilde değil eğlenerek yapmakta çok önemli bir husus olur. Kas kütlesi oluşturmak için yapılan egzersizlerde bazı ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Bunlardan bazıları spor ya da yoga minderi, denge topu, direnç bantları ve bir adet çekme çubuğu olacaktır. Daha yüksek bütçeli ekipmanları alabilecek kişiler halter, ağırlık tezgâhı ve bir adet piyo kutusu alarak egzersizlerini bu ekipmanlar ile yapabilirler.

Vücudu Şişiren En Etkili Kas Geliştirme Teknikleri | Muscle & Fitness  Türkiye

Kas Yapmanın En Hızlı Yolu


İnsanlar genellikle kolay ve hızlı bir şekilde kas oluşumu sağlama yolunu bulmaya çalışırlar. Araştırmalar ile hızlı kas oluşuma dair bazı bilgiler edinmek mümkün olabilir. Belirli bir egzersiz programını düzenli bir şekilde uygulama sonucunda sonuç almak yaklaşık olarak 1 ya da 2 hafta arası sürede olur. Daha hızlı bir sonuç almak pek de mümkün değildir. Belirli bir direnç eğitimi programı sonucunda kas oluşumu için gerekli şeyler sağlanmış olur. Deneyimsiz olarak direkt egzersizlere başlamak doğru bir adım olmaz.

Daha çok ilk zamanlar deneyim kazanmak daha sonrasında ise düzenli kas kütlesi oluşumunun başlaması gerekir. Kas kütlesi oluşumunu hızlandırmak için bol bol protein tüketmek son derece önemli bir husustur. Egzersiz öncesi ve sonrası protein tüketerek kas oluşumuna büyük bir katkı sağlamak mümkün olacaktır. Kas kütlesi oluşumu için yapılan egzersizlerde kaslar zedelendiği için daha sonrasında tüketilen protein kasların onarılıp gelişmesini sağlar.

Evde yapılabilecek egzersizler: Evde egzersiz yapmak bize ne sağlar?

Kas Kazanç Oranı 


Kas kazanç oranını görebilmek için ilk olarak belirli bir süre kas kütlesi kazanım egzersizlerinin yapılması gerekir. Kas kütlesi kazandıkça kas kazanç oranına ulaşmak mümkün olur. Kişinin vücudundaki yağ oranının kas oranından fazla olması sağlıksız bir profil çizmektedir. Bu olumsuz profili ortadan kaldırmak için vücutta bulunan yağı kasa çevirmek gerekir. Kasların azalması ve yağların artması kas kazanç oranını ortaya koyar. Kas oranının artması vücudun sağlık profilinin iyiye doğru gittiğinin göstergesi olarak bilinir. Uzun süre kas egzersizi yapıldığı zaman kas artış oranı çok yüksek seviyelere çıkar ve bir süre sonra bu seviye aynı seyirde ilerler. Kas artma oranı belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra ilerleme durur ve sabit bir oranda seyreder.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
1
hate
confused confused
1
confused
fail fail
2
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
1
love
lol lol
3
lol
omg omg
2
omg
win win
1
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir