Estetik Kriyoterapi Nedir? Nasıl Yapılır?


Estetik kriyoterapi, Asya centella bitkisi veya mentol içeren özel azot bazlı cihazlar yada kremler ve jeller kullanarak vücudun belirli bir bölümünü soğutan ve uygulanan alanın sıcaklığını normal sıcaklığın 15°C altına kadar düşüren bir tekniktir.

Esas olarak vücutta ki yağı azaltmak için lokalize kullanılır, sarkma ve selülit görünümünü iyileştirir, ifade hatlarında ki kırışıklıkları azaltmak, gözenekleri kapatmak ve siyah nokta ve sivilce görünümünü azaltmak için kriyoterapi de yaşlanmayı yavaşlatmak için yüze uygulanmıştır.

Kriyoterapi bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılır; Cilt kanseri, rahim ağzı yaraları, tırnak içi batmaları, genital kısımda ki siğillerin tedavisinde ve prostat kanserinde kullanılır.

Estetik kriyoterapi nedir

Estetik kriyoterapi esas olarak lokalize bölgesel yağı azaltmak ve cildin görünümünü iyileştirmek için yapılır, Bu işlemde kullanılan azot ve kremler metabolizma lehine çünkü, lokalize yağın ortadan kaldırılmasını teşvik eder. Selülit ve sarkma görünümünü iyileştirir.

Buna ek olarak, bu prosedür de yaşlanmayı yavaşlatmak ve ifade hatlarını azaltmak için kullanılabilir, çünkü yüzün kan damarlarında soğuk vazokonstriksiyon, artan kas tonusu ve gözeneklerin kapatılmasını sağlar, ciltte biriken kirleri engeller, aynı zamanda siyah nokta ve sivilce görünümünü önler.

Nasıl yapılır?

Genellikle kriyoterapi seansları dermatolog veya güzellik uzmanı tarafından estetik bir klinikte yapılır, fiziksel değerlendirmeden sonra azot bölgesel uygulama veya tam vücut kullanıma uygulanır, her iki durumda da kişi cilt üzerinde yoğun bir şekilde soğukluk hissedecektir, ama zarar veya rahatsızlık vermez.

Ayrıca Buna Bakın  Cildi Kuru Olanlar İçin En İyi Tedaviler (Evde Çözüm)

Kriyoterapi seansları bu uygulamada uzmanlaşmış sadece profesyoneller tarafından yapılır. Beklenen sonucu elde etmek kaç seans gerekli olabileceği yine uzman tarafından belirlenir.

Bazı durumlarda, cildin sağlıklı yönünü korumak için önlem almak gereklidir, bu estetik prosedürü evde kremler ve jeller kafur, mentol, kafein veya Asya centella bitkisine dayalı yapılabilir.

Evde kriyoterapi nasıl yapılır

Ev yapımı kriyoterapi doğal parlaklığı artırarak cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilir, sıkılık, ifade hatları ve selülit azaltılabilir.

1. Yüz için kriyoterapi

Bu tedavi gözenekleri kapatmaya teşvik ederken, ifade hatlarını azaltır ve sıkı bir cilt yapısı hissi getirir. Siyah nokta ve sivilce görünümünü azaltmaya ek olarak.

Bu tedaviyi yüz üzerinde yapmak için şunları yapmalısınız:

  • Yüzünüzü soğuk suyla yıkayın
  • Yüze peeling kremi uygulayın ve sonra artıkları çıkarın
  • Soğuk tantanalı ekipmanı (gazlı bez veya donmuş su torbasına sarılmış bir buz küpü olabilir) yüzün üzerinden aşağıdan yukarıya doğru kaydırın
  • Bitirmek için nemlendirici krem uygulayın.

Yüz için kriyoterapi birçok olumlu etkisi vardır ve günlük rutin cilt bakımı için zemin hazırlar.

2. Vücut kriyoterapisi

Vücut için estetik kriyoterapi cildin sıkılık hissini sağlar, selülit görünümünü azaltır, metabolizma hızlandırılmasına ek olarak, kilo kaybı ve ölçümlere yardımcı olur.

Vücutta bu tedaviyi yapmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  1. Cilde peeling uygulamak böylece kremler daha kolay vücuda nüfuz eder
  2. Estetik kriyoterapi için kafur, mentol, kafein veya Asya centella içeren profesyonel krem uygulayın
  3. Bölgesel veya lenfatik drenaj için masaj gerçekleştirin
  4. Bölgeyi soğuk tutmak için yaklaşık 20 dakika hareket ettirin
  5. Sonra krem veya yağ ile tüm bölgeyi nemlendirin.
Ayrıca Buna Bakın  Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

Estetik bir tedaviye ek olarak, vücut kriyoterapi de bir an gevşeme olabilir, cilt soğuduğunda vücutta analjezi hissi oluşturulur, yani, olası kas ağrısı azalır esenlik ve hafiflik hissi gelişir.

Kim yapamaz?

Kontrendikasyonlar kurdeşen gibi herhangi bir cilt hastalığı dahil, kontak alerjisi veya sedef hastalığı, örneğin, hamile kadınlar, ameliyat geçirmiş insanlar, bağışıklık sistemi hastalığı, kalp hastalığı, ve kanser rahatsızlıkları olanlar.

Kriyoterapi sadece lokalize yağ değil, aşırı kilo ile savaşır çünkü obez bireyler veya kilo vermek isteyen bireyler de, bu tekniği kullanabilir diyebiliriz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.