Erkeklerin Göbeği Eritmek İçin 6 İpucu


Erkeklerin karın yağlarını eritmesi için, metabolizmayı artırmanın yanında yağ birikimini önlemeye yardımcı olan, günlük olarak yapılabilecek bazı basit durumlar vardır.

Ayrıca günde yaklaşık 1,5-2 litre su içmek, her 3 saatte bir yemek yemek, gece yaklaşık 7-8 saat uyumak ve özellikle bu sağlıklı yaşam tarzını devamlı kılmak, diyeti bırakmamak ve düzenli egzersiz yapmak.

Alkollü İçecek Tüketimini Azaltın

Erkeklerde karın yağlanmasının ana nedeni aşırı alkollü içecek tüketimidir, bu nedenle göbeği eritmenin ilk adımı onları içmemektir, alkolü su veya yeşil çay ile değiştirerek kilo vermenize yardımcı olur. 

Şeker Ve Yağdan Kaçının

Diyetteki şeker ve yağ miktarını azaltın ve normal zamanda da kullanmaktan kaçının. Örneğin kek, kurabiye, şekerleme, dondurma, jöle veya alkolsüz içecekler gibi şekerli veya yağlı yiyeceklerden-içeceklerden kaçının, çünkü aşırı şeker ve yağ da karın bölgesinde yağ birikiminin ana nedenlerinden biridir.

seker ve yag
Erkeklerin Göbeği Eritmek İçin 6 İpucu 36

Protein Açısından Zengin Gıdaların Tüketimini Artırın

Örneğin et, balık, yumurta, süt, peynir ve yoğurt, fasulye, bezelye, esmer pirinç ve soya gibi protein açısından zengin yiyecekler yiyin, çünkü protein göbek yağı kaybında önemli bir besindir. 

Diyetteki Karbonhidrat Miktarını Azaltın

Sebze, yeşillik, süt, peynir, yoğurt, et, balık ve yumurta gibi karbonhidrat oranı düşük yiyecekleri tüketmeyi seçerek ekmek, tahıllar, pirinç, makarna, tam kızarmış ekmek gibi karbonhidratları azaltın. Karbonhidrat miktarı azaltılarak iştah azalır, kilo kaybı da olur.

Lif Bakımından Zengin Daha Fazla Yiyecek Tüketin

Şeftali, muz, armut, çilek, mandalina veya brokoli, tam tahıllar, meyveler, sebzeler, baklagiller ve kuru meyveler yiyin. Çözünür lifler uzun süreli tokluk hissi verir ve iştah azalır.

Düzenli Egzersiz Yapın

Yürüme, koşma veya yüzme gibi aerobik egzersizi, örneğin karın plankları, mekik veya şınav gibi egzersizlerle karın kaybetmek mümkündür çünkü egzersiz biriken yağları yakacaktır.

Sokakta veya spor salonunda koşmak, metabolizmayı artırmak karın gidermek için mükemmel bir yoldur. Ancak dizlerinizin ve ayaklarınızın yaralanmasını önlemek için uygun bir koşu ayakkabısı giymeniz gerekir. Günün herhangi bir saatinde koşabilirsiniz fakat sabahları koşmak her zaman daha etkilidir.

erkeklerde gobek eritme yollari
Erkeklerin Göbeği Eritmek İçin 6 İpucu 37

Erkekler Kadınlardan Daha Hızlı Kilo Verir

Erkekler kadınlardan daha fazla ve daha hızlı kilo verirler çünkü kadınlardan yaklaşık % 20 daha fazla kas hacmi vardır bu da daha hızlı bir metabolizmaya işarettir. Yani kadınlarla aynı aktiviteleri gerçekleştirirken daha fazla kalori harcadıkları görülür.

Kadınların daha hızlı kilo vermelerinin sırrı, örneğin ağırlık antrenmanı gibi mitokondri miktarını ve kas kütlesini artıran fiziksel egzersizler yapmaktır bunun sayesinde daha kolay kilo verir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir