Erkek Çocuğa Pişik Kremi Nasıl Uygulanır?


Bebeklerde kızarıklık yaygın olmasına rağmen, çoğu ebeveynin önlemek istediği bir durumdur. Bebek bezi bölgesinde gelişen ağrılı bir kızarıklık olarak tanımlanan bebek bezi döküntüsü, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden bazıları, nadiren çocuk bezi değişiklikleri, çok fazla nem, sürtünme veya maya enfeksiyonları, bakteriyel enfeksiyonlar veya bebek bezinin malzemesine alerjik reaksiyonu içerir. Bebeğinizin altını sık sık değiştirmek ve bebeğinizin alt kısmının mümkün olduğunca temiz havaya maruz kalması bebek bezinin kızarıklığını önlemeye yardımcı olabilirken, pişik kremi kullanmak da bu durumu önleyebilir veya tedavi edebilir. Doğru bebek bezi kremini satın alın. Çinko oksit içeren bir madde arayın, çünkü bu bileşen neme karşı bir bariyer görevi görür.

pisik kremi
Erkek Çocuğa Pişik Kremi Nasıl Uygulanır? 36

Amerikan aile hekimleri Akademisi’ne göre, kafur, borik asit, fenol, benzoin tentürü veya metil salisilat içeren kremlerden kaçının, çünkü bu bileşenler bebeğinize zarar verebilir. Bebek bezinin üstünü açın ve geri çekin. Bebek bezinde idrar veya dışkı varsa, bebeğin cildini bebek bezi mendilleri veya ıslak bir bez kullanarak iyice temizleyin. Kirli bebek bezini atın. Parmaklarınıza yaklaşık bir karış büyüklüğünde bebek bezi kremi sıkın. Kremi, iki yanak arasındaki alan da dahil olmak üzere kalça bölgesine hafifçe uygulayın.

 Çocuğun penisine, testislerine, yanlarına veya uyluklarına krem uygulamak genellikle gerekli olmasa da, bu alanlar kırmızı görünüyorsa veya bebek bezi döküntüsü ile tahriş olmuşsa bunu yapabilirsiniz. Yeni bezini giydirin. Yeni bezin arka tarafını beliyle hizalayın. İdrarın bebek bezinin üstünden kaçmasını önlemek için penisini aşağı doğru yönlendirin ve bebek bezini sabitleyin. Fazla bebek bezi pişik kremini ellerinizden çıkarmak için ellerinizi bir ıslak mendil veya su ve sabunla yıkayın. Gerektiği gibi kurulayın.

pisik kremleri
Erkek Çocuğa Pişik Kremi Nasıl Uygulanır? 37

İpuçları

İdrar yaptığında ortalığı dağıtmasını önlemek için kremi uygularken oğlunuzun penisine bir mendil veya bez koymayı unutmayın.

Uyarılar

Özellikle şiddetli veya inatçı görünen bir bebek bezi döküntüsü varsa veya başka herhangi birolağandışı semptomu varsa doktorunuza başvurun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir