Epilasyon Yaptırmak Zararlı mıdır? Lazer Epilasyon Fiyatları


Lazer epilasyon uygulaması istenmeyen kıl ve tüy sorunlarının giderilmesi amacı ile uygulanan tedaviler arasında yer alır. Tüy sorunları olanların bunlardan tamamen kurtulmak için araştırma yaptığı ilk konu epilasyon konusudur.

Epilasyonu pek çok kişi yaptırmak istiyor fakat epilasyon zararlı mıdır diye de bir kuşku duyarlar. Bu kuşkunun sebebi ise direkt deri ile temas eden lazer işleminin ilk başta insanın kulağına ürkütücü gelmesinden kaynaklanır.

Lazer epilasyon işleminin tercih edilmesinin sebebi hem kolay olması hem de çok rahat bir şekilde uygulanıyor olmasıdır. Sağlık konusuna dikkat edenler lazer epilasyon zararlı mıdır diye yoğun bir araştırma da bulunuyorlar. Lazer epilasyon iz bırakır mı, erkeklere nasıl epilasyon yapılır dokunulduğu zaman zarar verir mi gibi sorular epilasyonla ilgili sıklıkla sorulan sorulardır.

Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Birçok farklı sağlık uzmanı bu konuda açıklamalarda bulunurlar. Lazer epilasyonun zararlı olup olmadığı ile alakalı net bir fikre şu an için ulaşılamamıştır. Lazer epilasyon sonrası kızarıklıklar ve meydana gelen yanma ihtimali ile deride kabuklanma ihtimalini lazer epilasyon öncesinde göz önünde bulundurmak gerekir.

Lazer epilasyonun zararının olup olmadığı ile alakalı son zamanlarda alternatif bir yanıt ortaya atılmıştır. Lazer epilasyon sistemi için kullanılmakta olan en başarılı lazer Alexander lazer olarak bilinir.

Lazer Epilasyon Tam Olarak Ne Şekilde Yapılır?

Epilasyon işlemi yapılırken deride herhangi bir yanıklık olmaması için soğutma sistemleri kullanılır. Önceki zamanlarda bu soğutma işlemi jeller ile yapılırken son zamanlarda gelişmiş soğutma cihazları kullanılıyor. 

Bu cihazlar sayesinde derinin yüzeyi soğutulmakta ve yanmasının bu şekilde önüne geçilmiş oluyor.

Epilasyon Yapıldıktan Sonra İz Kalır mı?

Lazer epilasyon esnasında cilt ve kıl tipine uygun enerjiler deriye uygulandığı zaman iz kalma durumu söz konusu olmaz. Sadece epilasyonun yapıldığı andan itibaren yarım saat veya bir saatlik sürelerde kızarıklıklar oluşması oldukça normaldir.

Epilasyon işleminde kesinlikle bronz tene işlem yapılmaması daha uygundur. Yapıldığı takdirde altı ay gibi bir süre geçen beyaz lekeler bedeninizde oluşmaya başlar.

Lazer Epilasyon Yaptırma Yaşları Nedir?

Lazer epilasyon işlemi on üç, on dört yaşlarından itibaren herkes tarafından kolaylıkla yaptırılabilir. Fakat bu yaşlarda ergenlik dönemi gerçekleştiği için normalden daha da fazla seansa ihtiyaç duyulur.

Lazer Epilasyon Erkekler İçin Zararlı mıdır?

Lazer epilasyon, erkek ya da kadın demeden herkes için uygulanan bir uygulamadır. Erkeklerde kadınlarda da olduğu gibi büyük bir zararı yoktur. Lazer epilasyon artık erkekler tarafından da tercih edilir durumdadır. İstenmeyen kıl ve tüy problemine kadınlar kadar, erkeklerde şikâyet ederler. 

Erkeklerin tüyleri beyazlamadan lazer epilasyon yaptırması gerekir. Aksi durumda beyaz tüyler ışınlardan etkilenmediği için uygulamanın bir yararı olmayacaktır. Esmer tenli erkekler sakal üstü lazer epilasyon yaptırırken mutlaka bir uzman doktorun fikrini alması gerekir.

Bu bölge diğer erkeklerde lazer epilasyon bölgelerine göre daha hassas olduğu için büyük risk durumundadır. Lazer epilasyonu erkekler için özel olarak farklı zararları bulunmaz.

Hamileler Üzerinde Lazer Epilasyonun Zararı Var mıdır?

Hamilelerde genel olarak lazer epilasyon önerilmez. Bu öneride bebeğe zarar olacağı düşünüldüğü için annenin iç huzurunu ve psikolojisini korumak gerekir. Annelerde olan koruma içgüdüsü ne zarar verebilir.

Gebelik döneminde lazer epilasyona ara vermek en doğru tercihtir. Ayrıca gebelik dönemindeki bayanların hormonları normalden farklı çalışmaya başlar. Bu hormonlara kıl ve tüylerini büyümesini sağlayan hormonlar ve dâhil olur. Gebelik döneminde lazer epilasyon uygulaması yapmak bu nedenle de önerilmez.Formun ÜstüFormun Altı

2022 Lazer Epilasyon Seans Fiyatları Listesi

Unutulmamalıdır ki bu fiyatlandırma kişinin kıl ve kilo yapısına göre, değişik il, ilçelere ve kliniklere göre farklılık gösterebilir. Ayrıca fiyatlar ortalama fiyatlardır lazer epilasyon fiyatları güzellik merkezlerine göre değişebilir.

Liste sadece siz ziyaretçilerimize bir fikir oluşturması bakımından hazırlanmıştır.

Erkek ve Kadın İçin Lazer Epilasyon Seans Fiyatları

KADINERKEK
BölgeSeans FiyatıBölgeSeans Fiyatı
Tüm Vücut700 TL – 900 TLTüm Vücut850 TL – 1.000 TL
Koltuk Altı150 TL – 200 TLKoltuk Altı200 TL – 250 TL
Tüm Kol300 TL – 400 TLTüm Kol375 TL – 500 TL
Yarım Kol225 TL – 300 TLOmuz350 TL – 400 TL
Tüm Bacak500 TL – 600 TLSırt ve Omuz750 TL – 850 TL
Yarım Bacak350 TL – 500 TLGöğüs ve Omuz600 TL – 750 TL
Göbek100 TL – 150 TLSırt550 TL – 600 TL
Göğüs Arası100 TL – 150 TLGöğüs500 TL – 550 TL
Genital200 TL – 300 TLGenital500 TL – 700 TL
Bikini100 TL – 200 TLKuyruk Sokumu150 TL – 200 TL
Tüm Yüz150 TL – 200 TLBoyun100 TL – 250 TL
Bıyık75 TL – 100 TLSakal Üzeri100 TL – 250 TL
Çene75 TL – 100 TLEnse100 TL – 200 TL
Kaş Arası75 TL – 100 TLKaş Arası75 TL – 150 TL
Kulak ve Burun İçi75 TL – 100 TLKulak ve Burun İçi75 TL – 150 TL

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir