Enfes Dana Kızartması Nasıl Yapılır? Dana Kızartma Tarifi


Et seven tüm kişiler çeşitli pişirme yöntemleriyle enfes et yemekleri yaparlar. Eti pişirmede en etkili yöntem yavaş pişirme tekniğidir. Yavaş pişirilen et yemeklerini bu kadar leziz ve çekici kılan püf noktası ise serin geçen sonbahar ve kış havasıyla alakalı olan durumlardır. Gün içerisinde yavaş sistemle çalışan pişiriciye 2 kilo civarında bir rosto atın ve sanki sihir yaparak eve döndüğünüzde sizi bekleyen nefis bir akşam yemeği yiyin.

Nemli Yavaş Pişirilen Etin Lezzeti Bir Başka Olur

Yavaş şekilde pişirilen rosto lezzetli dana etini, et suyu, sebze, tuz ve karabiberle muazzam bir şekilde marine ederek kolayca hazırlama imkanı bulabilirsiniz. Son derece pratik bir yöntemdir. Sizlerle paylaşacağımız et kızartma tarifimiz  biraz pratik fakat oldukça lezzetli,  ancak bir avuç dolusu malzemeden bir miktar daha fazlası var.

1 3
Enfes Dana Kızartması Nasıl Yapılır? Dana Kızartma Tarifi 36

Rosto Kızartma 

Kızartmanızı hazırlamak için gün içerisinde daha fazla vaktiniz varsa, farklı malzemeleri de ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Bizim Mississippi kızartma tarifi için bir örnek verecek olursak, uzak doğudan gelen beyaz elma sirkesi, taze dereotu ve Pepperoncini ile başlamanız kaçınılmaz olacaktır.

1 4
Enfes Dana Kızartması Nasıl Yapılır? Dana Kızartma Tarifi 37

Taze Sığır Eti Kızartma Yöntemi İle Beslenme

Taze kesilen sığır eti ve diğer kırmızı etlerin sağlık açısından oldukça önemli faydaları vardır. Journal of Internal Medicine’de ( JIM ) duyurulan Şubat 2017 analizlerine göre esansiyel anlamdaki amino asitler, B12 vitamini, demir ve çinko bakımından bir hayli zengin yapıdadır. Ancak kırmızı ette yağ ve kolesterol oranı oldukça yüksektir. 

Sığır ayna göz kızartma A3 onsluk bir porsiyona göre doymuş yağ oranı tam 2.2 gram olmak üzere yaklaşık 116 kalori, protein 17.5 gram kolesterol 58.7 miligram ve yağ 5.1 gram olarak belirlenmiştir. JIM ise, kırmızı et tüketmenin sizi belirli kanser türleri, felç, inme, kardiyovasküler hastalık, diyabet ve diğer kronik durumlar için riske attığını ifade ediyor. Bu bakımdan, nemli yavaş pişirici yöntemi ile rosto dana etinin tadını düzenli olarak değil, sadece ara sıra ve yalnızca bir kez çıkarmak en doğrusudur. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir