En iyi Beslenme Kitap Önerileri


Kitap kategorisinde birçok konuyla ilgili bilgiler yer alıyor. Sağlık, beslenme, güzellik, bebek ve daha birçok konu ile ilgili bilgiler ünlü yazarlar tarafından kitaplar altında toplanıyor. Son zamanlarda dikkat çeken yeni başlayanlar için en yeni ve en iyi 5 beslenme kitabı içerisinde birçok detay bilgi yer alıyor. 

Uzman yazarların kaleme aldığı yeni başlayanlar için en sevdikleri beslenme kitapları kişilere tavsiye ediliyor. Beslenme konusu üzerine düşündürücü, faydalı ve değişik bir kitap aramak, özellikle de kitap üzerinde çok fazla çelişkili bilgi yer alırken, zorluk yaşamak kaçınılmazdır. Bu bakımdan, sizler için çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yaptık.

 Çalışmalarımızın sonucunda da uzmanlardan en sevdikleri beslenme kitaplarını tavsiye etmelerini istedik. Fakat sizler için hazırladığımız bu listede kesinlikle hızlı diyet nasıl yapılır, hızlı kilo nasıl verilir sorularınızı cevaplayacağınız bir kitabı bulmayı beklemeyin. Yazımızda size dengeli beslenmenin kurallarını öğreten, düzenli kilo vermeyi sabote edebilecek yeme alışkanlıklarının farkında olmanızı sağlayan, lezzetli ve aynı zamanda besleyici tarifler sunan ve daha fazla bilgi paylaşımı yapan kitapları tavsiye ediyoruz.

Michael Pollan’dan In Defence Of Food

New York Times gazetesinin en çok satan yazarı Michael Pollan, In Defence of Food isimli kitabında, besini temel olarak alan besin düşüncesine kesinlikle karşı çıkıyor ve eski moda bir yeme alışkanlığını savunuyor. En iyi ve en sağlıklı beslenme tarzınızı tek bir sağlam lokmaya bırakmak bir hayli zordur, ancak Michael Pollan, yemekleri tüketin, ancak fazla aşırıya kaçmayın, çoğu bitki dediği gıda savunmasında bunu öngörüyor. 

In Defense of Food | cabinorganic

Pollan, işlenmemiş gıdalardan oluşan zengin bir diyeti her zaman savunur ve okuyuculara sağlıklı yiyecekleri nasıl seçecekleri ve nasıl tüketecekleri hususunda talimat verir. Burada ipucu olarak asla televizyon karşısında oturarak yemek yemeyi önermiyor.

Newgent, Pollan’ın okuyuculara ‘gerçek’ yiyeceğin gerçekte ne olduğunu hatırlatmasını sevmediğini de belirtiyor. Ayrıca bazen insanlar son beslenme çılgınlığına kendilerini o kadar kaptırırlar ki, sağlıklı yemenin ne demek olduğunu anında unuturlar şeklinde bir söylemi de bulunuyor.

Roberta Larson Duyff Ne Diyor?

Güvenilir beslenme detaylarını bulmak her zaman basit bir olay değildir. Genel olarak bildiğiniz konuda genellikle tam bir farklılık olabilir. Bu sebeple, tüm kalori ve makro besin sayma ihtiyaçlarınız için Newgent, Roberta Larson Duyff’un yazdığı Beslenme ve Diyetetik Akademisi Eksiksiz Gıda ve Beslenme kılavuzunu inceleyebilirsiniz. 

Aslına bakıldığında bu kılavuzu harfi harfine okumak zorunda değilsiniz. Bu kılavuzu, beslenme bilgisi için bir Google araması yaparak, yalnızca ‘gerçek’ bir biçimde inceleyebilirsiniz, diye tavsiye ediyor. Ve en faydalı tarafı, pek çok şüphe içeren, sözde bilimsel sonucu filtrelemek zorunda kalmanızdır. Bu çok büyük olan kitaptaki gerçeklere dayalı beslenme bilgilerine her zaman güvenebilirsiniz. Üstelik bu kitap tüketici dostu olacak şekilde merak edenlere sunuluyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir