En Fazla Kaloriyi Yakan Düşük Eforlu Egzersizler


“Düşük etkili” teriminin sizi kandırmasına izin vermeyin! Düşük etkili egzersiz hala size kalori yakıcı bir egzersiz verebilir-kilo verme veya çapraz eğitim planınıza mükemmel bir tamamlayıcı. Sadece koşu ve atlama ipi gibi yüksek etkili aktivitelere kıyasla eklemleriniz üzerinde daha az stresli olmakla kalmaz, aynı zamanda egzersiz, aşırı kilolu, hamile veya eklem ağrısı veya osteoartritten muzdarip olanlar için de mükemmeldir. İşte eklemlerinize zarar vermeden kalori yakmaya başlamanız için en iyi seçeneklerden dördü. Akılda tutulması gereken bir şey: tüm bu hesaplamalar 155 kiloluk bir kişiye ve 30 dakikalık aktiviteye dayanmaktadır. Kalori yakmanız kilonuza, yoğunluk seviyenize ve sürenize bağlı olacaktır.

Dusuk Eforlu Egzersiz
En Fazla Kaloriyi Yakan Düşük Eforlu Egzersizler 36

1.Yürümek

Amerikan egzersiz Konseyi (ACE), yürüyüşün seçebileceğiniz en popüler düşük etkili egzersizlerden biri olduğunu söylüyor. Bir yürüyüş programına başlamak hiçbir şeye mal olmaz, ancak sağlam bir çift yürüyüş ayakkabısına yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Sert havaların açık hava aktivitesini engellediği günlerde, hızınızı ve eğiminizi kontrol etmenize izin veren ek bir avantaja sahip olan koşu bandına gidin.

Yakılan kaloriler: 3.5 mph’de 149, 4 mph’de 167 veya 4.5 mph’de 186

2.Bisiklet Sürmek

Bisiklet ve sabit bisiklet de eklemler üzerinde kolaydır. Yaslanmış egzersiz bisikletleri, daha fazla sırt desteği sundukları için yeni başlayanlar için daha iyidir. Yürürken olduğu gibi, yoğunluk önemlidir ve ne kadar hızlı giderseniz veya ne kadar çok tepeye giderseniz, o kadar çok kalori yakarsınız.

Grup döngüsü dersleri büyük bir motivasyon kaynağı olabilir, ancak bir ton kalori yakabilmenize rağmen, ACE bazılarının ortalama bir acemi için çok enerjik olabileceği konusunda uyarıyor. Yeni başlıyorsanız, sınıfın geri kalanına ayak uydurmaya çalışmak yerine sizin için rahat hissettiren bir hızda bisiklet sürün.

Yakılan kaloriler: 12 ila 13.9 mph’de 298, 14 ila 15.9 mph için 372 veya sabit bisiklet için 260 ila 391

bisiklet surmek
En Fazla Kaloriyi Yakan Düşük Eforlu Egzersizler 37

3.Eliptik Bisiklet

Eliptik bir makinede egzersiz yapmak size kapsamlı bir egzersiz sağlar ve kalçalarınızdaki, dizlerinizdeki ve sırtınızdaki stresi azaltır, çünkü her iki ayak da her zaman topraklanmış kalır. Ayrıca, eliptik makineler, üst vücudunuzu da çalıştıran kayak direklerine benzeyen tutamaklarla donatılmıştır.

Yakılan kalori: 335

4. Yüzme / Su Aerobiği

Yüzme, bu aktivite sırasında tüm büyük kas gruplarınızı kullandığınız için tüm vücudunuzu toplandırır. Egzersizinizden en iyi şekilde yararlanmak için, egzersiz sırasında sabit bir tempoda kalın. Ve bir grup ortamında egzersiz yapmaktan hoşlanıyorsanız, bir su aerobiği dersi denemeyi düşünün.

Yakılan kaloriler: yüzme için 223 ila 372 ve su aerobiği için 149

Egzersiz ve Kilo Kaybı

Kilo kaybı hedefinizse, ACE, fiziksel aktivite yoluyla günde 250 kalori yakmanızı ve haftada bir kiloluk yavaş, istikrarlı bir kilo kaybını sürdürmek için diyetinizden 250 kalori daha tıraş etmenizi önerir.

Bisiklete binme ve yüzme gibi düşük etkili egzersizler, kuvvetli bir şekilde gerçekleştirildiğinde yorucu olur ve mevcut fiziksel sağlık seviyeniz için uygun olmayabilir. Dayanıklılığınızı arttırana kadar yeni egzersiz planınızı kolaylaştırarak güvende tutun.

40 yaşın üzerindeki bir erkekseniz, 50 yaşın üzerindeki bir kadınsanız veya kalp hastalığı gibi tıbbi bir durumunuz varsa, güçlü egzersiz yapmadan önce doktorunuza danışın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir