Embriyo Donasyonu Nedir? Nasıl Yapılır


Günümüzde birçok insan bebek sahibi olmak isteyebilir. Bu gayet doğal bir süreçtir fakat bazen uzun uğraşlar verilmesine karşın bebek sahibi olmak zor olabiliyor Çünkü sperm zayıfsa rahim kanalına ulaşamıyorsa bu durumda bebek sahibi olmak zor bir hale gelebilir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman bir kadın doğum uzmanından destek almak çok daha faydalı olacaktır. 

Bebek sahibi olurken ve hekimin belirlediği gün ve zaman diliminde bir sperm ve yumurtanın buluşması gerekiyor. Çünkü dünkü adet döneminin hemen bittiği günden sonra birleşme yaşamak yumurtlama dönemini geciktirir. Birleşmenin  yaşanacağı gün mutlaka uygun bir zaman dilimi de belirlenmelidir. 

Embriyo Donasyonu Nasıl Yapılır? 

Embriyo donasyonu  Hekim tüp bebek tedavisinin uygulanması için bir prosedür ortaya koyar. Her gün içerisinde bir prosedür uygulanır. Rahim içerisine doğru uzanan bir sperm bırakılır, canlı spermin her geçen gün döllenmesi beklenir.  Döllenme geçtikten sonra gün sayılır ve belirli ultrasonik cihazlar ile takip yapılır. Bebeğin sağlığı ve sağlıklı bir şekilde doğması önemlidir.  Bu dünyaya çocuk getirmek isteyen annelerde veya babalarda kısırlık durumu meydana gelebilir.

1 31
Embriyo Donasyonu Nedir? Nasıl Yapılır 36

Bu genetik olmakla birlikte yaşanan psikolojik sorunlarda  kaynaklı olabilir. Genellikle erkeklerin bedenlerinde çocuk olmayacak psikolojisi olumsuz durumların oluşmasına neden olabiliyor.  Çocuk sahibi olmak çiftler arasında kavgaları bile neden olabiliyor. Erkek bir kadında sebep olarak gösterirken, kadında erkeği sebep olarak gösterebilir Tabii ki burada bir kavga oluşmasında öte tıp  kanalları ile çözüm bulmak daha mantıklıdır.

Embriyo Donasyonu Aşaması 

Tüp bebek alanında ortaya çıkan gelişmeler çiftlerinde yüzünü güldürmektedir. Çünkü çocuk sahibi olmanın normal bir süreç olduğu kanısına varılmıştır. İçerisine yerleştirilen canlı sperm her geçen gün döllenir ve büyümeye başlar. Bu hem kadın için hem de duygusal dünyası açısından çok avantajlıdır. Öncelik ile kadın ve erkeğe tıbbi öyküsü yazdırılır.

Kadının veya erkeğin daha önceden geçirmiş oldukları hastalıklar var ise not edilir. Çünkü bilindiği üzere sigara kullanmak, alkol içmek, uyuşturucu kullanmak erkeklerde sperm sayısının düşmesine neden oluyor. Spermin gücü zayıflar ve rahmi bulamaz. Embriyo donasyonu kesin çözümdür. 

Embriyo Donasyonu ve Değişimi

Embriyo donasyonu ile uygulanan değişim kişinin vücudunda epey farklılık yaratıyor. Örneğin beden sağlığı geri planda olan bir insan gebe kalırken zorluk çekebilir. Çünkü gebelik takibi ultroson ile gerçekleşir. Kişi ultroson değerlerini görünce, daha kolay bir yol alıyor. Bebeğin sağlıklı doğumu için daha sonra ayrıntılı bir ultroson gerekebilir. Bebeğin ilk gelişimsel evreleri, hekim tarafından telkin edilir.

Hekim hamilelik durumuna engel olan bariyerleri kaldırır. Embriyo donasyonu sağlanırken hamile kalacak bayanın beslenme düzeni de önemlidir. Spermin yumurtaya ulaşmasını engelleyecek sağlıksız besinlerin tüketilmemesi gerekiyor. Genellikle sağlıklı besinler tüketilmelidir. Meyve, sebze, baklagiller bağışıklık sistemini güçlü tutuyor. İhmal etmeden her gün alınabilir.

2 29
Embriyo Donasyonu Nedir? Nasıl Yapılır 37

Embriyo Donasyonu ve Sonrası 

Embriyo donasyonu işlemi tamamladıktan sonra kadının gebelik testleri yapılır. Kan tahlili yaptırmak gebelik konusunda kesin çözümdür. Doğal yollardan çocuk sahibi olamayan kişilerin tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmasını sağlamaktır. Uygulanan yöntem sayesinde sperm hücreleri ve yumurtalar bir laboratuvar ortamında döllenir.

Daha sonra da anne adayı olan kişinin rahim içine Embriyo olarak yerleştirilir. Kötü bir beslenme alışkanlığına sahip olmak bebeğin güzel gelişmesine engel olur. Düzenli ve sağlıklı beslenmek öncelik arasında yer alıyor. Günümüz dünyasında insanların çocuk sahibi olma istekleri artıyor. Özellikle genç nüfus çok talep ediyor. Hamile kalarak vücut hormonları mide bulantısı ile kesilir. Her anne adayı hamile kalmayı hak ediyor. Mutlaka tedavi alınmalıdır. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir