Egzersiz ile Göğüslerinizi Küçültebilir misiniz?


Modern güzellik standartları genellikle meme büyüklüğünü işaret eder. Ancak birçok iyi donanımlı kadının size söyleyebileceği gibi, çerçevenizle orantılı olarak fazla olan göğüslere sahip olmak, rahatsızlıktan ziyade acı verici olabilir. Göğüs büyüklüğünü azaltmak için egzersiz yapabilirsiniz, ancak her kadın için farklı olan belirli bir noktaya kadar. Sonuçta, meme büyüklüğü genetik, geçmiş hamilelikler, hormon seviyeleri ve göğüslerinizde ne kadar bağ ve meme dokusu olduğunuzu içeren bir dizi faktör tarafından belirlenir.

gogus
Egzersiz ile Göğüslerinizi Küçültebilir misiniz? 36

Yağ Kaybı ve Leke Azaltma

Egzersiz, genel vücut yağ yüzdesini değiştirebilir ve böylece meme büyüklüğünü etkileyebilir, ancak göğüslerinizdeki yağı hedefleyemezsiniz. Yağ azaltma fikri bir efsaneden başka bir şey değildir . Nasıl vücudunuzun yağ eklemeyi gerçekten kontrol edemediğiniz gibi, yağın nereden çıktığını da kontrol edemezsiniz – her ikisi de genetik ve hormon seviyeleri de dahil olmak üzere bir dizi faktör tarafından belirlenir.

Ancak vücudunuzun her yerinde yağ kaybedecek kadar egzersiz yaparsanız , nihayetinde hedeflemek istediğiniz herhangi bir vücut parçasından yağ kaybolmuş olacaktır. Vücut yağını kaybetmenin yolu, bir kalori açığı yaratmak veya aldığınızdan daha fazla kalori yakmaktır.

Egzersiz, bu durumu ortaya koymanın büyük bir parçasıdır. Ne kadar çok egzersiz yaparsanız, o kadar çok kalori yakarsınız, ancak egzersizi sağlıklı bir diyetle birleştirerek en iyi sonuçları alırsınız. Bu, çoğu katılımcının kilo vermesine ve korumasına yardımcı olmak için hem egzersiz hem de sağlıklı bir diyetin bir kombinasyonunu kullandığını gösteren Ulusal Kilo Kontrol Kayıt Defterinden elde edilen bulgularla ortaya çıkmaktadır .

Büyük Göğüslerle Egzersiz

Büyük göğüsleri azaltmak için kilo vermeye çalışıyorsanız, acı verici bir şekilde kendinizi catch-22 gibi hissedebilirsiniz. Ne kadar çok egzersiz yaparsanız, o kadar çok bu durum gerçekleşir. Ancak vücut yağınızı azaltmak için gerçekten egzersiz yapmanız gerekmektedir.

Fiziksel Aktivite ve Sağlık Dergisinde yayınlanan Nisan 2015 tarihli bir araştırmaya göre , göğüsler – özellikle göğüs ağrısı ve aşırı meme hareketine göre araştırılan kadınların yüzde 17’si için fiziksel aktivitenin önünde bir engel oluşturuyordu. Meme ağrısı ve hareketi için en iyi çözüm destekleyici bir spor sütyeni olarak belirlenmiştir.

Çoğu spor sütyeni göğüslerinizi desteklemek için sıkıştırma veya kapsülleme veya her ikisinin bir kombinasyonunu kullanır. Büyük bir sıkıntı içerisindeyseniz, muhtemelen kapsülleme ve sıkıştırma kombinasyonunu kullanan bir sütyen ile rahat edersiniz. Bir hediye olarak, kapsülleme sütyenleri size daha fazla doğal göğüs şekli ve çoğu sıkıştırma sporu sütyeninin ürettiği “uniboob” şeklinden daha azını verme eğilimindedir.

Meme Büyüklüğünü Azaltmak için Egzersiz Yapın

Siz ve doktorunuz şu an için meme büyüklüğünü azaltmak maksadıyla egzersiz kullanmanız gerektiğine karar verdiyseniz veya fazla miktarda vücut yağınız olduğunu biliyorsanız ve zayıflamanın meme büyüklüğünü ve şeklini nasıl etkileyeceğini merak ediyorsanız, bir an önce çalışmalara başlamanız gerekmektedir.

gogus2
Egzersiz ile Göğüslerinizi Küçültebilir misiniz? 37

İyi bir ilk hedef, ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı tarafından iyi fiziksel sağlığın korunması için önerilen fiziksel aktivite miktarıdır; bu, her hafta 150 dakikalık orta yoğunlukta egzersizdir. Bu, haftada beş gün, günde yaklaşık 30 dakika orta egzersiz yapar.

Aşırı vücut yağını kaybetmek için bundan daha fazla fiziksel aktiviteye ihtiyacınız olabilir, ancak başlamak için iyi bir mekana ihtiyacınız bulunmaktadır. Buradan, istediğiniz sonuçları görmeye başlayana kadar egzersiz sürenizi, sıklığınızı veya yoğunluğunuzu kademeli olarak artırabilirsiniz.

Yağ Kaybı İçin Sağlıklı Tüketim

Nasıl gıdalar tükettiğiniz, vücut kompozisyonunuz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir veya vücudunuzda ne kadar yağ taşıdığınızı gösterir. Eğer göğsünüzde taşıyabileceğiniz aşırı yağı kaybetme konusunda gerçekten ciddiyseniz, fiziksel aktiviteyi sağlıklı bir diyetle eşlerseniz en iyi sonuçları alırsınız ve daha iyi hissedersiniz.

Yaşınız, cinsiyetiniz ve fiziksel olarak ne kadar aktif olduğunuza bağlı olarak günde kaç kalori tüketmeniz gerektiğine dair kabaca bir tahmin almak için ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı tahmini kalori ihtiyacı tablosunu kullanarak başlayın . Ardından, vücudunuza aktif kalması için gereken yakıtı verecek sağlıklı bir diyet için Diyet Kılavuzlarının temel önerilerini izleyin .

Bunlar:

  • Bol miktarda renkli meyve ve sebze ve yüksek lifli kepekli tahıllar yemeye odaklanın.
  • Sütlü yiyeceklerden yağ alımınızı sınırlayın.
  • Deniz ürünleri, yağsız et, yumurta, baklagiller, fındık ve tohumlar dahil olmak üzere yüksek kaliteli proteinler yiyin.
  • Sağlıksız doymuş yağlar, trans yağlar, ilave şeker ve ilave sodyum alımınızı sınırlandırın.

Meme büyüklüğünü azaltmak için egzersiz yapmak sonuç vermediyse veya yeterli sonuç vermediyse, cerrahi meme küçültmeye aday olabilirsiniz. Siz ve doktorunuz ihtiyaçlarınız için hangi yaklaşımın en uygun olduğuna karar vereceksiniz.

Obezite meme küçültme cerrahisi için bir kontrendikasyon olabilir . Ayrıca, kilo kaybının meme şekliniz ve büyüklüğünüz üzerindeki etkilerini tam olarak tahmin etmek imkansızdır. Bu nedenle, doktorunuz muhtemelen daha sonra sizin için meme küçültme ameliyatı olsa bile, önce meme yağını azaltmak için egzersiz kullanmayı denemenizi önerebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir