Düzenli Fitness Nasıl Yapılır, Fitness Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir


Sağlıklı bir vücut yapısı için düzenli bir şekilde fitness yapılması önem taşıyan bir konudur. Yeni ve düzenli sistemle fitness programınıza başladığınız gün veya ilk hafta veya ayda vücut fotoğraflarınızı çekmeye başlayabilirsiniz. CrossFit, 8 Haftalık Stronger Challenge fitness programı veya daha formda bir şekle girmek için başka bir egzersiz programı yapıyor olsanız bile, izlemek isteyeceğiniz ölçekteki rakamların sadece rakamlardan oluştuğunu sakın unutmayın.

Kadınlar İçin Fitness Kıyafetleri | Sportive Blog

Önceki ve sonraki görünümünüzü belirten resimleriniz ve ölçümleriniz, hedefinize ulaşma yolunda daha emin adımlarla ilerlemenizi ve başarılarınızı gerçek anlamda görmenin daha aktif bir yolu olabilir. Yine de yalnızca bu sözlerime güvenmeyin. Check out ve Ashley Donahoo fotoğrafları “sonra” “önce” oldukça şaşırtıcı görünüyor. Fakat şimdi “önce” ve “sonra” fotoğraflarınızı birleştirip “önce” fotoğraflarınızı hazırlamadıkça muhteşem bir “önce” ve “sonra” dönüşüm deneyimine asla sahip olamayacaksınız. En iyi önce ve sonra fotoğrafını nasıl çekeceğinizi bilmiyorsanız bu konu ile ilgili olarak verdiğimiz bazı ipuçlarını inceleyebilirsiniz. 

Öncesi ve Sonrası Fotoğraf Çekme

2012 yılının yaz döneminde iki aylık bir Beachbody fitness programı test kategorisindeydim ve 60 günde tam olarak 20 kilo verdim. “Önceden” fotoğraflarımı çekmeyi kesinlikle sevmezken,  bu program süresince beni motive etmeye her zaman destek oldular ve fitness başarımın hikâyesini görsel olarak belgelememe yardımcı oldular. Onlar olmadan, 20 poundun görünüşümde ne kadar fark yarattığı asla belli değil.

shutterstock 495653434

Sadece beş ya da 10 kilo vermeyi hedef alsanız da, fiziksel dönüşümünüzde kendinizi bile şaşırtabilirsiniz. Aşk kolları veya mide poşeti düzlük yaşayabilir. Bazen çekilen resimler ölçekteki sayılardan çok daha fazlasını ortaya koyabilir. Örnek vermek gerekirse surat bile farklı ve daha güzel görünebilir. Bu arada, “önceki” fotoğraflarınızda tebessüm etmemek tamamen anlaşılır olarak görünebilir ve bu durumdan mutlu olmayabilirsin. Fotoğraflar, görüntünüzden mutsuz olduğunuz konusunda bir uyandırma yaratabilir. 

Seçenekleri Deneyin

Konu ile ilgili seçenek olarak, şu anki görünüşünüzden tamamen mutlu olabilirsiniz ve bu harika bir durumdur. Herkes “kötü bir konumda” başlamaz. Sıkı bir şekilde çalışmanızın ve bağlılığınızın delillerini aşikâr bir şekilde görebilmek için bu fotoğrafları çekmek oldukça iyi hatta süper bir fikirdir. Ayrıca, resimlerinizi kimseye göstermenize gerek olmadığını unutmamanız gereklidir. O fotoğrafları sadece kendiniz için arşivleyebilirsiniz. Ayrıca düzenli yemek yemek ve formda kalmak için bir motivasyon olarak resimlerinizi buzdolabınızın üzerine yapıştırabilirsiniz.

Harika Fotoğraflar İçin 5 Püf Nokta

  • Erkek bireyler şort veya mayo giyen ayrıca gömlek olmadan fotoğraf çekmeli, bayanlar ise bikini veya sporcu şortu ve spor sutyeni tercih etmelidir. Midenizi görmek önemli bir konudur, bu bakımdan o karnı içeri kesinlikle çekmeyin
  • Fotoğraf çekmenize veya bir tripod veya kameranızdaki otomatik zamanlayıcı sistemini kullanmanıza destek olacak iyi bir arkadaş edinin.
  • Arkanızda daha az dikkat dağınıklığı veya dağınıklık olacak şekilde boş, düz renkli bir duvarın önünde durarak fotoğraf çektirin. 
  • Birden fazla sayıda fotoğraf çekin. Ön, arka ve yan taraftan en az bir tane çekin. Dilerseniz, bir veya iki tane poz verebilirsiniz.
  • Resimlerinizi düzenli olarak aynı konumlarda hatta aynı kıyafetleri kullanarak çekmeyi sakın unutmayın.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir