Düz Bir Karına Sahip Olmanın Yolları Nelerdir


Vücudunuzdaki çıkıntılardan kurtulmak ve düz bir mideye sahip olmak istiyorsanız kısa bir sürede bu isteğinize kavuşabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli konunun yani karın bölgenizdeki yağları hızlı bir şekilde kaybetmek istiyorsanız kesinlikle şeker içeren gıdaları ve şeker yemeyi bırakmanız gereklidir. Birçok insan, göbek yağını eritmek ve kurtulmak için hızlı ve aktif çözümler arar. Bu araştırmalarda özel bir diyet veya egzersiz programı, yer alır. Ancak bu konu haftalar,  aylar ya da yıllar süren bir zaman alacaktır.

Maalesef düz bir karına sahip olmak için sihirli bir olay yok. Ancak sağlıklı ve düzenli bir diyet, sistemli olarak yapılan egzersiz sonucunda, karın yağlarının yok olmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda önemli bir ipucu vermek gerekirse göbek yağınızı kaybetmenizin ne kadar bir zaman alacağı, diyet ve egzersiz konusunda ne kadar çaba gösterdiğinize ve ne kadar yağ kaybetmeniz gerektiğine bağlıdır diyebiliriz. 

Bu yöntemler ile diyet yapmadan ve spor salonuna gitmeden düz bir karına  sahip olacaksınız! - Yaşam Haberleri

Göbek Yağı ve Başlıca Nedenleri 

Göbek yağı kişileri aldatıcı ve sinsi bir durumdur. Bu durum, vücudunuzun diğer bölgelerinde bulunan yağ türünden değildir. İki parmağınızın arasında tutup “bir parça çimdik” yapabileceğiniz çeşittendir. Derinin hemen alt tarafında yer alan deri altı yağıda budur. İç organlarda bulunan yağ, karın bölgesindeki birincil yağ çeşididir. Organlarınızı etraflayan karın boşluğunun derinliklerinde yer alır. Organlarınızı yastıklamak ve baskılamak için biraz iç organ yağına ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak çok fazla yağ oluşumu sağlığınız için oldukça riskli ve zararlıdır. Bunun sonucunda da tip 2 diyabet, kalp hastalığı, kalp krizi, meme kanseri ve kolorektal kanser riskinizi yükseltebilir. 

Yağ Kaybı İle İlgili Gerçekler

Yağ kaybı için yalnızca karnınızı hedef almamanız gereklidir. Şayet kalori alımını eksiltmek için, daha sağlıklı ve faydalı yiyeceklere ve etkinlik düzeyini artırmak gereklidir. Bununla birlikte, karnınızda gözle görülür değişikliklerin farkına varmadan önce bu yağ türleri öncelikle suratınızdan, kollarınızdan, uyluklarınızdan ve poponuzdan belli olacaktır. 

Bunun genetik ve vücut tipiyle oldukça ilgisi vardır. Vücudunuz belirli yerlerde yağ tutmaya tam anlamıyla programlanmıştır. Kimi insanlar için – “armut biçimli” vücut tipine sahip olanlar, yağın kalça ve uyluk etrafında birikmesi daha olası bir durumdur, “elma şekilli” gövdeli diğer kişiler için yağ bel ve göbek çevresinde toplanır.

1 78
Düz Bir Karına Sahip Olmanın Yolları Nelerdir 36

Yağ Kaybı Dengesi

Henüz, konu ile ilgili araştırmacılar yağ kaybının nasıl işlediğini tam anlamıyla çözemediler. Mayo Clinicin verilerine göre, genel fikir, bir kilo yağda belirli sayıda kalori olduğu  yönündedir. Şu an itibariyle ise en iyi tahmin -3,500. Teorik olarak, diyet listenize bir kilo yağ eklemek için 3.500 kalori ve bir kilo yağ kaybetmek için 3.500 kalori açığı olması gerekir. Tüm bu konulara dikkat edildiği takdirde karın bölgesi yağından kurtulmak mümkündür. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir