Düşük Karbonhidratlı Fast-Food Seçenekleri


Beslenmede en iyi yöntem, evde taze yiyecek tüketmek olsa da; zaman zaman dışarıda yemek zorunda kalabiliyoruz. Bu nedenle, zaman sorununuz varsa ve bir fast-food lokantasına uğramak zorundaysanız; sizin için en uygun besinleri bilmenizde fayda bulunmaktadır. Geçmişte, bu tür restoranlarda düşük karbonhidratlı yiyecek bulmak neredeyse olanaksızdı. Fakat, tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda, birçok restoran, artık düşük kalorili yiyecekleri menülerine eklemektedirler.

Izgara Et Ya Da Tavuk Yiyin

Birçok restoran, müşterilerine, ızgarada pişirilmiş ya da fırınlanmış tavuk ve et seçenekleri sunmaktadır. Bu tür bir tabağın yanına biraz da salata eklenmesiyle, düşük karbonhidratlı ve daha sağlıklı bir yiyecek alternatifi elde etmiş olursunuz.

Salataları Deneyin

Fast-food restoranlarında, çok sayıda salata seçeneği bulabilirsiniz. Salatalar, genel olarak düşük karbonhidratlıdır; ancak salataya kremalı soslar, ekstra peynir gibi yüksek kalorili ekler yapmaktan kaçının. Marul, domates, salatalık, ızgara tavuk gibi yağsız proteinden oluşan salataları tercih edin. Sos olarak da, sirke, limon ve baharatla yetinin. Eğer bu kurallara uyarsanız, karbonhidratı, salataların içerisindeki taze sebzelerden alırsınız; bu da, 10 ya da 20 gram karbonhidrat demektir.

Hamburger Ekmeğini Yemeyin

Ortalama bir fast-food burger, 31 gram karbonhidrat içermektedir; ancak bunun çoğu, hamburger ekmeğinden gelmektedir. Bu nedenle, daha az karbonhidrat tüketmenin en kolay yolu, hamburger ekmeğini yememektir. Ekmeği menünüzden çıkarınca, geriye, ızgara et ya da tavuk ve biraz sebze kalmaktadır. Eğer yağlı mayonezler ve kremalı soslar ve ketçaptan da uzak durabilirsiniz, düşük karbonhidratlı bir menü elde edersiniz.

Ayrıca Buna Bakın  Vejetaryen Beslenenlere Öneriler

Düşük Karbonhidratlı Kahvaltıyı Tercih Edin

Eğer bir fast-food restoranında kahvaltı edecekseniz, sunulan birçok kahvaltılığın, karbonhidrat yüklü olduğunu unutmayın. Örneğin, pankek, muffin, kurabiye gibi yiyecekler, yüksek karbonhidrat değerine sahiptir. Ancak, buna rağmen, Mc Donald’s ya da Burger King gibi bir fast-food lokantasında, kendinize uygun bir kahvaltı menüsü oluşturabilirsiniz. Yumurta, biraz protein ve meyve, bunun için son derece uygundur. Eğer sandviç yemeyi tercih ederseniz, ekmeğini bırakıp sadece içindekileri tüketin. Starbucks restoranlarında ise, peynirli ıspanaklı wrap ısmarlayabilir; yarısını yiyip, yarısını daha sonrası için saklayarak, düşük karbonhidratlı iki öğüne sahip olabilirsiniz.  


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.