Düşük Demir İle Maya Enfeksiyonları


Maya veya candida, normal florasının bir parçası olan her yerde bulunan bir mantardır. Bununla birlikte, bağışıklığınız azalırsa fırsatçı enfeksiyonlara neden olabilir. Enfeksiyon vücudun herhangi bir bölümünü etkileyebilir ve semptomlar hafif veya hayatı tehdit edici olabilir. Aslında, invaziv candida enfeksiyonları giderek daha yaygın hale gelmektedir. Doktorunuz enfeksiyonu kontrol etmek için antifungal ilaçlar önerebilir. Demir gibi bazı takviyeler kandidiyazın büyümesini teşvik edebilir. Bu nedenle kullanmadan önce bir doktorla konuşun.

Demir

Demir, doğadaki en bol minerallerden biridir. Demir, insan yaşamı için gereklidir ve vücudun farklı bölgelerine oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin önemli bir bileşenidir. Demir ayrıca enerji üretmeye yardımcı olur. Vücudunuz yaşınıza ve genel sağlığınıza bağlı olarak günde 7 ila 27 miligram demir gerektirir. İhtiyacınız olan demiri kırmızı et, kümes hayvanları, baklagiller, yeşil yapraklı sebzeler ve kepekli tahıllar gibi yiyeceklerden alabilirsiniz. Demir takviyeleri, demir eksikliği ile ilgili bazı koşulların yönetilmesine yardımcı olabilir. Önerilen doz değişir; sizin için doğru olanı bulmak için doktorunuzla konuşun.

demir
Düşük Demir İle Maya Enfeksiyonları 36

Kandida Albikans’taki Enfeksiyonların Rolü

Kandidiyaz enfeksiyonlarında demirin rolü karmaşıktır. Bir yandan, demir bağışıklık fonksiyonunu iyileştirir ve candida’nın laboratuardaki antifungal ilaçlara duyarlılığını arttırır, “antimikrobiyal ajanlar ve kemoterapi” dergisinin Eylül 2006 sayısında yayınlanan bir çalışma olduğunu söylüyor.”Aynı zamanda, demir aynı zamanda, çalışmanın yazarlarına göre, patojenin konakçı veya insan hücrelerini istila etme yeteneği olan candida türlerinin virülansını da geliştirir. “PLOS Pathogens” dergisinin Mart 2011 sayısında yapılan bir başka çalışma, anemi ve ilgili bozuklukları tedavi etmek için demir takviyesi alan kişilerin candida enfeksiyonlarına yakalanma riskinin arttığını göstermektedir. Demir bozuklukları Enstitüsü Genel Müdürü ve “demir bozuklukları Enstitüsü anemi Rehberi” kitabının yazarı Cheryl Garrison, candida gibi patojenlerin insan hücrelerini istila etmek için serbest demire ihtiyaç duyduğunu açıklıyor. Bununla birlikte, tükürük, gözyaşı ve vajinada bulunan laktoferrin adı verilen bir protein, serbest demire bağlanır ve böylece Maya enfeksiyonlarını önler. Ancak, bazı anemi tipleri olan bireyler düşük laktoferrin seviyelerine sahiptir ve candida enfeksiyonlarına daha duyarlı olabilir.

Yan Etkileri

Demir takviyelerinin artan kullanımı da mide bulantısı, ishal ve mide ekşimesine neden olabilir. Ayrıca cilt renk değişikliği, diyabet ve karaciğer hasarı ile karakterize demir aşırı yüklenmesine neden olabilir. Ve Takviyeler bazı ağrı kesici ilaçlara, antasitlere ve antibiyotiklere müdahale edebilir.

demir takviyesi
Düşük Demir İle Maya Enfeksiyonları 37

Alınacak Tedbirler

Demir takviyeleri almak için reçeteye ihtiyacınız yoktur, ancak komplikasyonları önlemek için kullanmadan önce bir doktorla konuşmalısınız. Ayrıca, takviyelerin Gıda ve İlaç İdaresi veya Amerika Birleşik Devletleri Farmakope Sözleşmesi gibi bağımsız bir test Ajansı tarafından güvenlik ve etkinlik açısından test edildiğinden emin olun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir