Dondurulmuş Somon Ocakta Nasıl Pişirilir?


Dondurucunuzda ayrı ayrı paketlenmiş dondurulmuş somon filetolarını tutmak, son dakika yemeği kavramını yeniden tanımlayabilen kullanışlı bir numaradır. Balıkları üç aya kadar güvenle saklanabileceği dondurucudan veya 24 saate kadar saklayabileceğiniz buzdolabından doğrudan ocağa aktarın. İsterseniz, balıkları paketlerde mikrodalgada 2 ila 3 dakika düşük bir seviyede buharda pişirin. Uzmanlar, balığın oda sıcaklığında çözülmesine ve bakteri gelişimine katkıda bulunabilecek çözdürülen filetoların yeniden dondurulmasına karşı uyarır.

indir 17 3
Dondurulmuş Somon Ocakta Nasıl Pişirilir? 36

İhtiyacınız Olan Şeyler

indir 18 2
Dondurulmuş Somon Ocakta Nasıl Pişirilir? 37
  • Birer birer sarılmış dondurulmuş somon filetoları
  • Zeytin yağı
  • Dijon hardalı
  • Limon suyu
  • Az yağlı mayonez
  • Salatalık, soyulmuş ve doğranmış
  • Beyaz soğan
  • Dere otu
  • Sarımsak, kıyılmış
  • Kırmızı pul biber

1.Adım

Orta derecede ısınmış yapışmaz tavaya düşük ısıda 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Somonu tavaya yerleştirin ve bir kapakla örtün. Balığın kalınlığına bağlı olarak, 5 ila 10 dakika veya ılık olana kadar pişirin.

2. Adım

Bu arada, küçük bir kapta 2 yemek kaşığı Dijon hardalı ve 2 çay kaşığı limon suyunu birleştirin. Karışımı kremsi hale gelene kadar çırpın.

3. Adım

Tavada toplanan fazla suyu, balık çözüldükten sonra boşaltın. Tavayı ocağa geri koyun. Hardal karışımının yarısını filetoların üzerine yayın. Isıyı orta dereceye yükseltin ve üstü kapalı olarak 5 ila 7 dakika daha pişirin.

4. Adım

Orta bir kapta, hardal karışımının kalan yarısını 3/4 bardak mayonez, 1/3 bardak doğranmış salatalık, 1/4 bardak doğranmış soğan, 1 çay kaşığı dereotu otu, 1 diş kıyılmış sarımsak ve 1/4 çay kaşığı kırmızı biber gevreği ile birleştirin

5. Adım

Tavayı açın ve ısıyı orta-yüksek seviyeye getirin. 1-2 dakika boyunca veya balık gevrekleşene kadar pişirin.

6. Adım

Pişirmeyi bitirince somonu hemen tavadan alın. Balığı, hazırlanan kahverengi pirinç pilavı, tam buğdaylı makarna veya sebzelerin yanında servis yapın.

İpucu

Somon, protein ve omega-3 yağ asitleri açısından zengin, besin açısından yoğun bir balıktır. Sote, ızgara veya kızartma gibi az yağlı pişirme yöntemlerini kullanarak bu yiyeceğin besinsel değerlerini koruyun. Tereyağı yerine zeytinyağında pişirin ve yanında sağlıksız şeyler tüketmekten kaçının.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir