Doğal Terapi Nedir? Doğal Terapi’nin Faydaları Nelerdir?


Sağlıklı bir vücut yapısı için dengeli beslenmek ve sağlık kurallarına uymak gereklidir. Sıkı bir vücut ve sıkı bir bacak kas yapısına sahip olmak içinse doğal terapi yöntemlerini uygulamak önem taşıyan bir konudur.

Bacak germe ve diğer natürel tedavi yöntemleri ile sıkı bacak kaslarınızı yönetmenize oldukça yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Sağlıkta bir dönüm noktası olan doğal terapi yöntemi sayesinde sıkı bir bacak ve kas yapısına sahip olabilirsiniz.

Obezite Salgınına Dikkat

Günümüzde düzensiz ve sağlıksız beslenen kişilerde oldukça problemli olan obezite sorunu ortaya çıkıyor. Şimdi eşi benzeri görülmemiş bir obezite salgınına şahit oluyoruz. Uzman doktorlar, obez olan hastalarının kilo vermesine yardımcı olmada egzersizin oynayabileceği en önemli faktörü fark etmeye nihayet başladılar. 

1 24
Doğal Terapi Nedir? Doğal Terapi'nin Faydaları Nelerdir? 36

Yine de, bu tür hastalarda fiziksel rahatsızlıktan kaçınmak gibi birçok fiziksel aktivite engeli yer almaktadır. Karın germe, egzersiz ve masaj gibi doğal tedavi yöntemleri, bacaklarınızdaki kas gerginliğini önemli ölçüde hafifleterek sizlere ağrısız ve acısız bir egzersiz deneyimi sunabilir. Doktorlar obez hastaları için doğal terapi ve egzersiz yapmayı uygun görmüştür.

Fiziksel Aktivite İle Rahat Edin

Koşma, yürüyüş yapma gibi fiziksel aktiviteler kas liflerinizde küçük yırtıklara ve zedelenmelere sebep olabilir. Bu ufak çaplı hasar, kas gerginliği dâhil olmak üzere birçok semptomu tetikleyici özelliktedir. Kas hasarının diğer belirtileri arasında kreatin hormonundaki artışlar ve kas ağrısı hissi yer alır. Kaslarda yaşanan gerginliği, fiziksel rahatsızlığa neden olmaktan daha çok fazlasını ortaya çıkarır. Aynı zamanda sizi yaralanma riski ile karşı karşıya getirir.

1 25
Doğal Terapi Nedir? Doğal Terapi'nin Faydaları Nelerdir? 37

Örnek vermek gerekirse Açık Erişim Spor Tıbbı Dergisi’nde yayınlanan verilere göre, buz pateni yapan kişilerde kas gerginliği ile ayak bileği burkulmaları arasında oldukça önemli bir detay ortaya çıktı. Konu ile ilgili düşüncelerini paylaşan yazarlar, sıkı bacak kaslarına sahip olmanın ayak bileği eklemini daha katı ve dolayısıyla daha kırılgan hale getirdiğini ifade ettiler. Hastalar geleneksel tedavi yöntemlerinin hiç bir etki göstermemesinden oldukça mutsuz ancak doğal terapi yönteminden mutlu olduklarını paylaştılar. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir