Dişlerinizi Sağlıklı Tutmanın 5 Yolu


Sağlıklı dişlerin elde edilmesi ömür boyu bakım gerektirir. Güzel dişleriniz olduğu söylenmiş olsa bile, onlarla ilgilenmek ve sorunları önlemek için her gün doğru adımları atmanız çok önemlidir. Bu, doğru ağız bakım ürünleri almanın yanı sıra günlük alışkanlıklarınıza dikkat etmeyi içerir.

1. Dişlerinizi fırçalamadan yatağa girmeyin

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı dogru-dis-fircalama-1024x683.jpg

Günde en az iki kez dişlerin fırçalanması gerekir. Yine de birçoğumuz geceleri dişlerimizi fırçalamayı ihmal etmeyi sürdürüyoruz. Ancak yatmadan önce diş fırçalamak, gün boyunca biriken mikroplardan ve plaklardan uzak durmayı sağlar.

2. Dilinizi ihmal etmeyin

Plak, dilinizde de olabilir. Bu sadece ağız kokusuna neden olmakla kalmaz, diğer ağız sağlığı sorunlarına da neden olabilir. Dişlerinizi her fırçaladığınızda dilinizi de yavaşça fırçalayın.

3. Florürlü diş macunu kullanın

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Florurlu-dis-macunu.jpg

Diş macununa gelince, beyazlatıcı güç ve lezzetlerden daha önemli unsurlar vardır. Hangi macunu seçerseniz seçin, florür içerdiğinden emin olun. Florür, diğer sağlık alanlarını nasıl etkilediği konusunda endişeli kişilerce inceleme altına alınmış olsa da, bu madde ağız sağlığında bir dayanak noktası olmaya devam etmektedir. Bunun nedeni, florürün diş çürümesine karşı önde gelen bir savunma olmasıdır. Çürümeye yol açabilecek mikroplarla savaşmanın yanı sıra dişleriniz için koruyucu bir bariyer oluşturur.

4. Diş ipi fırçalama kadar önemlidir

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Dis-ipi.jpg

Düzenli olarak fırçalayan çoğu kişi diş ipi kullanmayı ihmal eder. Diş ipi kullanmak, diş etlerini canlandırmanın, plakları azaltmanın ve bölgedeki iltihaplanmayı azaltmayı sağlar. Günde bir kez diş ipi kullanmak bu yararları elde etmek için genellikle yeterlidir.

5. Daha fazla su için

Ağız sağlığı da dahil olmak üzere genel sağlık durumunuz için su en iyi içecektir. Her yemekten sonra su içmek önerilir. Bu, yapışkan ve asitli yiyeceklerin ve içeceklerin bir kısmının temizlenmesine yardımcı olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir