Dış Görünüşünüzü Nasıl Mükemmel Hale Getirebilirsiniz


Dış görünümüne önem veren tüm kişiler sağlığına ve beslenmesine dikkat ederler. Görünüşünüzü iyileştirmek ve mükemmel görünmek için 4 yüz simetrisi egzersizini her gün yapmanız gereklidir. Yüz simetrisi ya da yüzünüzde dengeli bir görünüme sahip olmak, genel olarak bir kişiyi duygusal olarak dengeli ve mutlu gösterme etkisine önemli ölçüde sahiptir. Yüzünüzün bir bölümü diğer tarafa göre oldukça küçük bir yapıda olduğunda, yüzünüzdeki kaslarınızın o tarafta daha zayıf olduğunu aşikar bir şekilde görebilirsiniz.

Yüz Kaslarınızı Dengede Tutun

Yüz kaslarınızı dengelemeye yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış çeşitli yüz hareketleri yaparak bu sorunu daha düzenli bir hale dönüştürebilirsiniz. Bir taraftaki zayıf yüz kasları daha ciddi bir tıbbi durumun belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Bu bakımdan yüz dengesizliği sorunu yaşadığınızda doktorunuza başvurmak ve bu konu ile ilgili konuşmak isteyebilirsiniz. 

5accb1d166a97c82b0b11bd4
Dış Görünüşünüzü Nasıl Mükemmel Hale Getirebilirsiniz 36

Yüzünüzü Gevşetin ve Esnetin

İlk başta yukarıya doğru bakarak yüzünüzü mümkün olduğunca çekerek üst dudağınızın altında yer alan kasları hareket ettirerek alt dudağınızın üzerinden aşağı doğru yavaş bir biçimde çekin. Yüzünüzü olabildiğince uzun olarak tuttuğunuzda, yüz egzersizi konusundaki bilgilere göre olabildiğince geniş gülümsediğinizi görebileceksiniz. Web sitesinde yer alan veriler, yapılması gerekli olan bu egzersizi tipik egzersiz tekrar şemanız olarak değil, günde 18 defa yenilemenizi tavsiye ediyor. Aynı zamanda gerginliğin yüz kaslarınızı dengede tutmaya ek olarak cildinizin üç ya da dört yaş gençleşmesine faydalı olduğunu ifade ediyor.

Göz Kırpmanın Püf Noktası

Yapılacak olan göz kırpma egzersizi son derece önemli bir aktivitelerden biridir. Göz kırpma egzersizi üst yanaklarınızın ve alt göz kaslarınızın dengelenmesine  oldukça yardımcı olan bir harekettir. Her defasında bir gözün kısmen kırpılıp yaklaşık olarak bir saniye tutulmasıyla gerçekleştirilmiş olur. 

1 16
Dış Görünüşünüzü Nasıl Mükemmel Hale Getirebilirsiniz 37

Bu egzersiz uygulamasını her iki tarafta 50 kez tekrarlayın ve sonrasında her iki elinizin parmaklarını kullanarak şakaklarınızın etrafında yer alan deriye bastırın ve hafifçe geriye doğru çekin. Bu pozisyonda bir ya da iki saniye kalın ve aynı anda gözlerinizi olabildiği kadar sıkı sıkı kapatın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir