Dermatolog Onaylı Sabun Önerileri


İnsan sağlığında önemli bir yere sahip olan cilt konusu dikkat edilmesi gereken bir durumdur.  Cilt üzerine uygulanan nemlendirici ve sabunlar cilt yapısı hassas olan kişilerde kimi durumlarda hiç bir işe yaramaz.Akne ya da sivilce gibi sorunlara yatkın bir cilde sahip iseniz, normal cilt yapısına yönelik bir sabun kullanmak size kesinlikle yardımcı olmaz ve cilt yapınız bozulabilir. Diğer taraftan, akne için üretilen sabunlar kuru ve hassas ciltler için çok sert yapıda olabilir. Tüm bu problemler için Eczanelerde ya da market raflarında satışa sunulan ve ünlü dermatologlar tarafından onaylanan aynı zamanda önerilen sabun çeşitlerinden deneyin.

Kaliteli Dove Güzellik Barları 

Hassas, kuru cilt ve egzama için Amerikan Aile Hekimleri Akademisi ile Mayo Clinic iş birliğiyle Dove güzellik barları kullanımı sayesinde cilde ilave nem sağlanır. Bunun sebebi de dove sabun barları içeriğinde katı ve sıvı yağların olmasıdır. Dove, Dove Pink ve Dove Gentle Exfoliating  dâhil olmak üzere çeşitli güzellik barları üretimi yapmaktadır. Genellikle hassas veya akne yatkınlığı olan ciltler için Dove Sensitive Skin Unscented, cildi tahriş edecek ilave esans içermez. Dove marka ürünler ülke genelinde hizmet veren bakkal ve eczanelerde satışa sunulan popüler bir üründür. 

1 6
Dermatolog Onaylı Sabun Önerileri 36

Bir Dünya Markası Neutrogena Yüz Tonikleri

Bir dünya markası olan ve yine dermatolog tarafından tavsiye edilen nemlendirici losyon çeşitleri arasında yer alan Neutrogena’nın Deep Clean Sport Facial Cleanser ve Deep Clean canlandırıcı günlük temizleyici gibi yüz tonikleri yüz için tavsiye edilmektedir. Mayo Clinic’e göre sivilceye yatkın olan ciltler için yağsız akne yıkama seti, cilt kızarıklığını giderici ve nazik ovma sisteminde etken maddesi olan salisilik asit içeren neutrogena ürününü öneriyor. 

1 7
Dermatolog Onaylı Sabun Önerileri 37

Mayo Clinic ayrıca kuru cilt semptomlarını düzenlemeye yardımcı olması sebebiyle şiddetle Neutrogena’yı öneriyor. Neutrogena, farklı cilt hastalıklarını tedavi etmek için tasarlanmış  çok çeşitli sabunlar ürettiğinden, hastalar ciltte herhangi bir Neutrogena ürünü kullanmadan önce kesinlikle yan etkilerini kontrol ederek kullanmalıdır. Bunun sebebi farklı semptomların çok yaygın olmasa da ortaya çıkabilmesidir. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir