Çocuklarda Soğuk Algınlığı ve Öksürüğe Ne İyi Gelir?


0

Soğuk algınlığı veya virüsle beslenen bir öksürük çocuğunuzu hasta ettiğinde, antibiyotikler yardımcı olamayabilir. Çocuğunuzun doktoru, en iyi ilaç ve yiyecekler için sizleri bilgilendirecektir.

University of Maryland Tıp Merkezine göre, üzümler iyileştirici güçlere sahip bir üne sahip. Tarihsel olarak, olgunlaşmamış üzümler boğaz ağrısını tedavi ederken, olgunlaşmış meyveler mide bulantısı ve diğer rahatsızlıklar için kullanılıyordu. Üzümlerin belirli hastalıkları gerçekten tedavi edip edemeyeceği bilinmese de, meyveler antioksidan bakımından zengindir ve genel sağlığı geliştirmek için faydalıdır. Öksürüğü ve soğuk algınlığı olan daha büyük çocuklar için, üzümün yüksek su içeriği, hastalık sırasında çok gerekli sıvı desteğini sağlarken, antioksidan vitaminler sunar.

Güvenlik

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı hasta.jpg

Hasta veya sağlıklı olsunlar, küçük çocuklara tam üzüm verilmemelidir. Üzümler sosisli sandviç, patlamış mısır ve çiğ sebze gibi diğer yiyecekler ile birlikte, 2 yaşından küçük çocuklar için boğulma tehlikesi oluşturabilir. Boğulma olasılığını azaltmak için çocuğunuza elma püresi ve doğranmış konserve veya pişmiş meyve parçaları gibi yumuşak meyveler verin.

Alternatifler

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı burun-tikanikligi.jpg

Yürümeye başlayan çocuğunuza üzüm suyu vererek alternatif formda üzümler servis yapın. Üzüm suyu ve diğer narenciye olmayan meyve suları besleyicidir; Çocuklar hasta olduklarında sıvıya ihtiyaç duyarlar, ancak portakal suyu ve soda boğaz ağrısını tahriş edebilir. Ayrıca, et suyu veya ılık limon suyu gibi ılık sıvılar önerilir. Tavuk çorbası zararlı hücre üretimini engellemek için bir anti-enflamatuar görevi görürken, göğüs tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur. Tavuk çorbasını bebekler için güvenli tutmak için erişte, sebze ve tavuğu küçük parçalara ayırın veya küp şeklinde doğranmış malzemeler kullanarak servis edebilirsiniz.

Evde tedavi

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ates.jpg

Buharlaştırıcı makineler, hasta küçük çocuklara, öksürmelere ve soğuk algınlığı konusunda yardımcı olur. Buharlı bir duşun yanındaki banyoda oturmak da yardımcı olabilir. Buharlaştırıcıya ek olarak, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, boğulma tehlikesini oluşturabilecek pastiller yerinie küçük çocuklar için boğaz ağrısı spreyleri önermektedir. Tuzlu burun spreyleri ve yumuşak doku, burun akıntısını hafifletmeye yardımcı olur.

Tıkanmış burun ve sinüsler için, çocuğunuzun alnına ve burnuna ısıtılmış bir bez yerleştirin. Her zaman doktorunuza reçetesiz satılan ağrı kesiciler, öksürük önleyiciler ve dekonjestanlar hakkında bilgi verin. ABD Gıda ve İlaç İdaresi öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının 4 yaşından küçük çocuklar için tehlikeli olabileceği konusunda uyarıyor. Çocuklar için asetaminofen veya ibuprofen, 6 aydan büyük çocuklar için uygun ağrı kesiciler olabilir, ancak dozaj talimatlarını takip etme konusunda titiz olmalısınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz