Çocuklar İçin Boks Eğitimi


0

Çocuğunuz hiç ağır siklet şampiyonu olmayabilir, ancak boks sporundan birçok fayda elde edebilir. Bu sporda eğitim, hem fiziksel hem de zihinsel olarak çocukların mükemmelleşmesine yardımcı olur.

Güvenlik

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı boks-eldiveni.jpg

Çocuğunuzu bir boks programına kaydettirmeden önce, bunun sporun idari organlarından birine bağlı olduğundan emin olun. Bu organizasyonlara Uluslararası Boks Birliği aracılığıyla ulaşılabilir. Bir boks kulübü belli güvenlik önlemlerini almalıdır. Çocuklar birbirlerini tartışırken koruyucu başlıklar, ağızlıklar ve boks eldivenleri giymelidir.

Çocukların bir boks antrenörü tarafından her zaman yakından denetlenmeleri gerekir. Birbirleriyle antrenman yaparken eldiven giymelidir. Eldivenler, çocukların ellerini veya bileklerini incitmelerini önler.

Yumruk

Boks, çocuğunuza nasıl bir yumruk atılacağını öğretecektir. Çocuğunuz bu teknikleri en hızlı ve en güçlü şekilde kullanmak için gereken doğru vücut hareketlerini öğrenecektir. Bu beceriler sadece çocukların bir halkada rekabet etmelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çocukların kendilerini zorbalıklara veya tehlikeli insanlara karşı savunmasına yardımcı olabilir.

Ayak Hakimiyeti

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı boks-ayak-hakimiyeti.jpg

Uygun ayak çalışması boksun ayrılmaz bir parçasıdır. Dövüşçüler, yumruk atmak ve onlardan kaçmak için halka etrafında verimli bir şekilde hareket etmelidir. Her yumrukta en fazla gücü elde etmek için her ayağa ağırlığı nasıl düzgün şekilde dağıtacağını da bilmeleri gerekir. Boksta hem vuruşun hem de ayağın önemi, çocuklarda koordinasyonu ve dengeyi geliştirir.

Fiziksel Eğitim

Boks antrenmanı ip atlama, koşu ve spor müsabakalarını içerir. Tüm bu etkinlikler çocuğunuzun kardiyovasküler zindeliğini geliştirir. Boksörler ayrıca kollarını ve bacaklarını güçlendirmek için çok zaman harcarlar. Gençlik boks antrenmanı genellikle şınav, egzersiz ve balgam gibi vücut ağırlığı egzersizlerine odaklanır. Boks, çocuğunuzun iki dakikalık bir boks turuna kadar olan uzunluk ve taleplerine katlanmak için en yüksek fiziksel şekle girmesine yardımcı olabilir.

Boksun Zihinsel Yararları

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Boksun-Zihinsel-Yararlari.jpg

Boks, çocuklara günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları çeşitli zihinsel yararlar sunar. İyileştirilmiş fiziksel sağlık ve ringdeki iyileştirilmiş performans çocuğunuzun güvenini artırabilir. Ek olarak, bir rakiple savaşırken veya sadece bir yumruk torbasını yumruklarken, aşırı odaklanma gerekir. Bu, sınıfta daha iyi odaklanma anlamına gelebilir. Michigan Boks Spor Salonu’na göre, bu spor gençlerin öfke ve saldırganlığı kontrol etmelerine de yardımcı oluyor. Çocuklar, öfkelerini kaybetmenin aslında karşı üretken olduğunu öğrenirler. Genç boksörler sıkı antrenmanları ve maçları başarıyla tamamladığında, öz disiplin ve kararlılık hakkında da bilgi edinirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz