Chuck Kızartması Nasıl Yapılır?


Sığır eti kızartması, sığır etinin her bölgesindeki alanlardan birkaç farklı tipte gelir. Bir akşam yemeği ya da toplantı için doğru olanı seçmek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Chuck ve alt yuvarlak kızartma, hayvanın karşıt uçlarından gelir ve yaygın olarak kullanılan iki tiptir.

Chuck Kızartma

Sığırların chuck alanı omuzların etrafında bulunur ve 1’den 5’e kadar kaburgaların yanı sıra omuz bıçağı kemiğini içerir. Kaburgalar kafadan saymaya başlar ve kuyruğa doğru aşağı doğru çalışır. Chuck rostoları genellikle oldukça az miktarda bağ dokusuna sahiptir ve yavaş, nemli bir pişirme tarzıyla iyi sonuç verir.

Chuck Kizartma
Chuck Kızartması Nasıl Yapılır? 36

Alt Yuvarlak Kızartma

Yuvarlak alan kalça ve arka bacağın yakınında bulunur. Alt yuvarlak kızartmanın yanı sıra, yuvarlak üst yuvarlak kızartmayı ve yuvarlak kızartmanın gözünü içerir. Yuvarlak kızartma genellikle kızartma için yeterince hassastır, ancak kızartma hala kızartmayı nemli ve yumuşak tutmanın tercih edilen yoludur.

Chuck ve Alt Yuvarlak Kızartmalar

Sığır etinin chuck kısmı birkaç farklı kızartma türü içerir. Üst bıçak kızartma geniş ve düzdür; chuck 7-kemik, 7 sayısına benzeyen bir kemik ile karakterizedir. Alt chuck oldukça fazla yağ ve bağ dokusuna sahiptir. Chuck omuzu çiğnenebilir özelliktedir. Chuck gözü, ilk beş kaburganın ortasından kemiksiz bir kesimdir ve yağda daha yüksektir. Yağlı chuck kızartmaları kızartmak için iyidir, çünkü içindeki bir madde onları nemli tutmaya yardımcı olur. Alt yuvarlak kızartma, üst arka bacağın dış kasından gelir ve genellikle oldukça zayıftır. Sıvıda yavaş pişirme, tabanın nemli kalmasına ve biraz yumuşak olduğu için lezzet katmasına yardımcı olacaktır. Alt yuvarlağı bütün bir kızartma olarak pişirmek istemiyorsanız, tahıllara karşı ince dilimler halinde kesin ve Asya kızartma tarifleri için kullanın.

Chuck Kizartmasi
Chuck Kızartması Nasıl Yapılır? 37

Dikkat Edilecekler

Kızartmanın her zaman dinlenmesine izin verin, böylece et suları kesme tahtasına değil, ete geri döner. Her kızartma türünü orta nadir için 145 derece Fahrenheit ve orta için 160 derece Fahrenheit iç sıcaklığa kadar pişirin. İyi pişmiş chuck veya yuvarlak kızartmalar çiğnenebilir, ancak yine de bu şekilde pişirilmesini istiyorsanız, iç sıcaklık 170 derece Fahrenheit olana kadar bekleyin. Genel yağ içeriğini düşürmek için pişirmeden önce görünür yağları kızartmadan dilimleyin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir