Cheesecake ‘de Nekadar Kalori Bulunur?


Dünyadaki en popüler tatlı olmaya devam eden cheesecake zengin bir tatlıdır. Bununla birlikte, porsiyonları dikkatli tüketmek zorundasınız çünkü cheesecake  kalorisi yüksek, tatlı ve çok yoğun miktarlarda krem peynir , ricotta  veya ekşi kremadan oluşmasından dolayı oldukça fazla yağ içermektedir.

indir 15
Cheesecake ‘de Nekadar Kalori Bulunur? 35

Cheesecake Kalorisi

Ticari olarak hazırlanmış cheesecake ile kendiniz tarafından mutfağınızda yapılmış cheesecake arasında farklılıklar bulunur. Ticari olarak satışa sunulmak üzere hazırlanmış bir cheesecake’den 430 kalori, 34 gram yağ ve 130 mg kolesterol içermektedir. Bu tarzda hazırlanan cheesecakeden alınacak makrobesinler şöyle sıralanabilir;

  • Kemik kuvveti için 100 mg kalsiyum
  • Doku  oarmak içn 6 gram protein
  • A vitamini , organların çalışmasına yardımcı olur.
  • C vitamini sağlıklı bir bağışıklık sistemi için

1 dilim pizza ve 1 dilim cheesecake ‘i kıyasladığınızda  şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. 1 dilim pizza 230 kalori içerirken , fırınlanmamış bir dilim cheesecake 274 kalori içerir.

Bu aşırı yoğun lezzetli tatlı servise hazırlanırken eklenen toping ve aromalar da kalori miktarını arrtıracaktır. Cheesecake’inizde ekstra sos istiyorsanız taze meyveyi tercih etmek kalori miktarını azaltabilir.

Cheesecake için Gerekli Malzemeler

indir 14
Cheesecake ‘de Nekadar Kalori Bulunur? 36

Bir  çok farklı cheesecake seçenekleri ve tarifleri bulabilirsiniz. Ancak tüm bu lezzetlerin ve tariflerin temelinde birkaç bileşen yatmaktadır. New York tarzı bir cheesecake’in içinde ; tereyağı, ekmek kırıntıları, beyaz şeker, krem peynir,un,yumurta, ekşi krema ve vanilya özü içermektedir.

Evde hazırlayacağınız cheesecake tatlısında yüksek kalorili bazı malzemeleri kontrol etme şansına sahipsiniz. Az yağılı bir cheesecake tarifinde krem peynir yerine yağsız krem peynir kullanılabilir. Aynı şekilde az yağlı ekşi krema , yumurta akı ve krem peynir yerine benzer bir dokuya sahip  yumuşak bir peynir kullanılabilir.Dış katmanı yaparken normal graham krakerlerinin yerine az yağlı graham krakerlerini de kullanabilirsiniz. Ancak yumurta alerjisi olanlar için  tüketilirken dikkat edilmelidir. Sütten sonra en  çok görülen alerji türü yumurta alerjisidir özellikle çocuklarda. Yumurta alerjisi, yumurta beyazlarına özgüdür. Yumurta sarısı ile beyazını tamamen ayırmak mümkün  olamayacağından konu ile ilgili doktorunuza danışmak en iyi yol olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir