Can Yeleği ile Nasıl Yüzülebilir?


Yüzmeyi yeni öğrenen kişilerin su kaynaklarında can yeleği kullanmaları gerektiği tavsiye edilmektedir. Deniz ya da nehir gibi su kaynaklarında akıntı olduğundan ötürü yüzmeyi öğrenmek daha da riskli bir hal almaktadır. Bu yüzden can yeleği tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda da can yeleği sayesinde akıntıdan korunmak ve yorulma halinde dinlenme fırsatı yakalamak da mümkün olabilmektedir. Can yeleğinin geniş bir yapıya sahip olmasından dolayı vücuda tam anlamıyla dahil edildiğinden emin olmak gerekmektedir. Kolların ve bacakların yüzme esnasında aktif olmasına olanak verecek biçimde imal edilmiştir.

Can Yelegi ile Nasil Yuzulebilirr 1
Can Yeleği ile Nasıl Yüzülebilir? 36

Can yeleğini giymeden önce test etmek de etkili bir başlangıç olacaktır. Uygun şartları içermeyen can yelekleri güvende tutmada yeterli bir kriter olmayacaktır. Can yeleklerinin tam anlamıyla oturması adına tüm detayları sabitlemek son derecede önemlidir. Herhangi bir çaba içerisine girmeden suyun üzerinde kalmayı sağlama konusunda da yeterli olduğu anlaşılabilecektir. Ancak istenilen standartlarda olmaması durumunda üzerinde bulunan kemerleri daha da sıkmak gerekebilecektir.

Can yelekleri kullanıldığı süre zarfında bacakların yorulması halinde kollar da kullanılabilecektir. Su yüzeyinde kolları tutarak, ön tarafa doğru uzatmakla işe başlanacaktır. Sonrasında da yarım daireler biçiminde ilerletme durumunda da su yüzeyinde hareket etmek sağlanabilecektir.

Can Yelegi ile Nasil Yuzulebilirrr
Can Yeleği ile Nasıl Yüzülebilir? 37

Can Yeleği Kullanımı İpuçları

Kişilerin yorgun olması durumunda dinlenme aracı olarak görmeleri halinde panik yapmamaları ve gerek duymadıkça hareket etmemeleri son derecede önemlidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
win win
1
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir