Büyük Kalçaları Gizleyen Elbise Önerileri


Büyük kalçalar kıyafet seçiminde sizi zora sokabilir. Sadece dış görünüş değil kişisel konfor için de en iyi seçeneklerin ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Hatlarınızı daha düzgün şekilde gösterecek ve tarzınızı yansıtacak kıyafetler ile kombininizi ayarlayabilirsiniz.

aline etek
Büyük Kalçaları Gizleyen Elbise Önerileri 36

Aline ve Uzun Etekler

Kalçalarının büyüklüğünden şikayetçi kadınlar için en iyi kıyafet önerilerinden biri uzun eteklerdir. Aline etek ise 1950’lerde arkadan geniş bir şekilde uzanan, yarım daire şeklinde ortaya çıkmış olup günümüzde belden sıkıştırmalı, üçgen modelleri de mevcuttur. Aline etek son derece rahat etmenizi sağlayacak ve kalçalarınızı ikinci plana itecektir. Yapmanız gerek ise eteğinize uyumlu bir üst parça ile kombininizi tamamlamak.

Empire Waists

Empire silhouette, empire waists olarak adlandırılan Türkçesi imparatorluk çizgisi olan kıyafet modelidir. Düz ve bol bir şekilde uzanan kıyafetler yerine beli saran ve alta doğru bol bir şekilde uzanan kıyafetler her zaman daha şık görünmenizi sağlar. İsminden de anlaşılacağı üzere sultanların, saray kadınlarının elbiselerine dayanmaktadır bu modelin kökeni. Eğer bu model bele sahip elbiseniz yoksa aynı etkiyi diğer elbiselere ve tuniklere kemer ekleyerek sağlayabilirsiniz.

empire waist
Büyük Kalçaları Gizleyen Elbise Önerileri 37

Renklerle Kamufle Et

Hatları dengelemek için renkleri kullanmayı unutmayın. Örneğin altta koyu üstte açık renk deneyin. Eğer alt için siyah tercih etmiyorsanız lacivert, odun kömürü, bordo, haki yeşili iyi birer seçenek olabilir. Üstte açık renk tercihi ilgiyi üst bölgelere çekecektir. Koyu renkler ise gizlemenin en iyi yoludur.

Gizlemeye Çalışmayın

Vücudunuzla gurur duyun ve size ait olanları gizlemeye çalışmayın. Vücudunuzun güçlü özelliklerini ön plana çıkarmaya çalışın. Tıpkı açık renklerin gözleri yukarı çekmesine benzer bir etkiyi kendi vücut hatlarınızla sağlayabilirsiniz. Örneğin üst kıyafetlerdeki yaka ve kol seçimi bu konuda etkilidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir