Burun Ucu Kaldırma Nasıl Olur?


Burun estetiği, şekil bozukluğu ve yapısı olan burunların istenilen ve rahat nefes alma şekline getirilmesi uygulamalarının genel adıdır. İstenmeyen bir görüntü varsa burunda düzeltme yapılır. Sadece burnun şeklini değiştirmek için yapılmaz. Bazı hastalarda burnun kıkırdak yapısından kaynaklanan problemler nedeniyle uyku sırasında apse ve nefes darlığı yaşanabilir.

Bu tür problemler için farklı rinoplasti uygulamaları ve operasyonları yapılabilir. Aynı zamanda rinoplasti, burnun görünümü ile ilgili rahatsızlıkları giderir. Bu nedenle yüzümüzle uyumlu, doğal görünümlü bir burna sahip olmak çok önemlidir.

 Estetik Burun Ameliyatı Öncesi

Tüm estetik ameliyatlar ve uygulamalardan önce hasta mutlaka doktoruna danışmalıdır. Bu tür ameliyatlar ve uygulamalar için öncelikle deneyimli ve güvenilir bir doktorun bulunduğu bir klinik veya sağlık merkezi seçilmelidir. Hasta ameliyatın detayları ve riskleri hakkında bilgilendirilir. Ayrıca ameliyat sonrası üretilecek görüntünün görüntüleri de sunulur.

 Burun Estetiği

Rinoplasti sırasında hasta genel anestezi altındadır. Ameliyat sırasında herhangi bir sorun olmadığı sürece hasta aynı gün ameliyattan çıkarak normal hayatına dönebilir. Burun estetiği olmak isteyen hasta burun kemerinden şikâyet ediyorsa bu sorun genellikle kazıma ile çözülür. Burun ameliyatında o kadar ilerleme var ki sonuç çok farklı ve doğal bir görünüm alınabilir.

Burun dikleştirmek isteyen hastalarda daha uzun bir burun elde edilebilir. Ayrıca, sonuç doğal görünmeye devam edecektir. Sonucun başarılı olması için hasta ve doktorun ameliyat öncesi görüşmede birlikte karar vermesi önemlidir. Hasta beklentileri de önemlidir ancak doktor tavsiyeleri doğrultusunda karar verilirse daha başarılı ve doğal görünümlü sonuçlara ulaşılabilir. Bazı hastalarda burun deliğinin boyutu değiştirilebilir.

Ayrıca Buna Bakın  Elektrikli Saç Şekillendirici Modelleri ve Önerileri Nelerdir?

 Rinoplasti Yöntemleri

Bugüne kadar burun ameliyatları genellikle kapalı ameliyatlar şeklinde yapılıyordu. Bu yönteme klasik yöntem de denilebilir. Ancak son zamanlarda geliştirilen yöntemlerden en öne çıkanı kapalı burun ameliyatıdır. Rinoplasti yöntemleri temel olarak kapalı ve açık olmak üzere ikiye ayrılır.

 Açık Burun Ameliyatı

Klasik yöntem olan açık burun ameliyatında hastanın burun deliklerinin orta ve alt kısmından bir kesi yapılır. Daha sonra bu kesilerden burun derisi kaldırılmaya başlanır ve kemik- kıkırdak dokusu ortaya çıkar. Burundan deri çıkarıldığı için burun estetiğini yapacak olan doktor tamamen odaklanır. Bu da doktorun rahat çalışmasını ve istenilen değişiklikleri yapmasını sağlar. Ameliyat sırasında çalışma özgürlüğüne göre oldukça avantajlı bir yöntemdir. Ancak açık burun ameliyatı için iyileşme süresi diğer yönteme göre çok daha uzundur. Ameliyat sonrası burun çevresindeki morluklar biraz daha belirgindir.

 Kapalı Burun Ameliyatı

Son dönemin en popüler burun ameliyatı yöntemine kapalı rinoplasti denir. Bu yöntemde burun içinden bir kesi yapılır. Lazer yöntemi ile burun içinden kesi yapılarak tekrar kıkırdak ve kemik yapısına ulaşılır. Ameliyattan iyileşme süresi diğerine göre çok daha kısadır ve ameliyattan sonra çok daha az morluk olur. Burun düzeltme operasyonu geçirdikten sonra en önemli şey kısa ve ameliyat sonrası bir dönemde iyileşmenin beklenmesidir.

 Ameliyattan Sonra Burun Nasıl Görünür?

Burun ameliyatı için iyileşme süresi cerrahi yönteme göre değişmekle birlikte genellikle altı aydır. Ancak burnun tam şeklini alması ve yerine oturması yaklaşık iki yıl sürer. Hasta ameliyat sonrası kontrolleri geciktirmemeli ve düzenli olarak doktora görünmelidir.

Ayrıca Buna Bakın  60 Yaş Üstü Kadınlar İçin Bakım Ürünleri Tavsiyeleri

Ameliyattan hemen sonra buruna bir tıkaç yerleştirilir ve bu tıkaç bir süre kalır. Burun, bir tür alçı gibi, doğru şekli elde etmek için bir süre atel içine yerleştirilir. Burnun iyileşmesi için buz bastırmak ve bazı kremler kullanmak gerekir. Hasta bunu düzenli olarak yapmalı ve bu tedaviye ara vermemelidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.