Burun Dolgusu Estetiği Nasıl Yapılır? Estetik Burun Dolgusu İle İlgili Bilmeniz Gerekenler


Yaşayış tarzınızda ki bozukluklar, sigara kullanmak, güneş ve yer çekiminin sonucunda meydana gelen sarkmalar, ciltte kırışıklık oluşması sonucunda burun dolgusu operasyonu yapılabilir. Burun yapısı, kişinin yüz güzelliğini direkt olarak etkileyen kötü bir buruna sahip iseniz özgüven eksikliğine sebep olan olumsuz faktörler arasında yer alır.

Burun farklı görünümlere sahiptir. Uzun, kısa, hokka, küçük, dik, alçak, kanca gibi birçok farklı şekle bürünür. Kişinin yüz hatları ile uyumlu bir şekilde bulunmaması yüzün çirkin gözükmesine sebep olur ancak burun estetiği ile bu sorun giderilebilir. Cerrahi ve bıçaksız bir işlem olmadan güzel ve yüz hatalarınız ile uyumlu bir buruna kavuşmanız burun dolgusu ile çok mümkün. 

Burun Dokusu İşlemi

Burunda bulunan simetri bozuklukları, uzunluk, çökük olması ya da burunda bulunan boşluklar, asimetrik olarak düzgün olmayan bozukluklar burun dolgusu ile düzeltebilir. Dolgu malzemeleri kullanılarak hem güzel hem de estetik açıdan ideal bir buruna sahip olmak artık zor değil çok kolay. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen bıçaksız ve acısız, hastaların sosyal hayatlarında herhangi bir aksaklığa sebep olmayan oldukça kolay ve rahat bir işlemdir burun dolgusu. Estetik bir burun yapısına sahip olmak isteyen herkes burun dolgusu yaptırabilir. 

Rinoplasti Ameliyatı

Rinoplasti ameliyatı olmak isteyen ancak ameliyat olmaktan korkan ya da doktorları tarafından ameliyat olmasına izin verilmeyen hastalar için burun dolgusu ile acısız ve ameliyatsız bir şekilde küçük dokunuşlar yapılarak muhteşem bir buruna sahip olmanız çok mümkün. Aynı zamanda burun şekillerinde bozukluk olan bireylerin burunlarına dolgu yapılarak özgüven kazandırmakta mümkün.

Burun estetiği bozukluklarını da gideren bu uygulama burun ameliyatı olmaktan çekinen ve bu olaya çok sıcak bakmayan hastalar için oldukça kolay ve rahat bir şekilde burun dolgusu yapılabilmektedir. Birçok hasta tarafından çokça tercih edilmektedir. Tercih etmelerinde ki en büyük sebep ise hem ameliyat, bıçaksız bir işlem olması hem de bireylerin sosyal hayatında herhangi bir aksaklığa neden olmamasıdır. 

Ayrıca Buna Bakın  Biberiye Çayı Nasıl Yapılır Ve Yararları Nelerdir?

Burun dolgusu Nasıl Uygulanır?

Estetik denilince akla nedense ilk olarak kadınlar gelse de erkekler de estetik müdahalelere sıcak bakıyor. Burun estetiği de yine aynı şekilde hem kadınlar tarafından hem de erkekler tarafından oldukça fazla talep ediliyor. Burun dolgusu işlemi yapılmadan önce doktor, hasta ile sohbet ederek hastanın ihtiyaçlarını dinliyor.

Daha sonra hasta için, hastanın dijital bir fotoğrafı çekiliyor ve bu fotoğraf üzerinden uygulama yapılacak alan ile ilgili çalışmalar yapılarak, alanın net bir şekilde belirlenmesi sağlanıyor. Daha sonra hastayı uygulama yapılacak alana hijyen kurallarına dikkat ederek alınıyor. Anestetik krem yardımı ile hastanın burnu uyuşturuluyor, bu uyuşma yaklaşık 20 – 30 dakika sürüyor. Daha sonra buruna belirli şekil verilerek doğal ve güzel bir görünüm elde ediliyor. 

Erkeklere De Burun Dolgusu Yapılabilir Mi?

Elbette ki erkekler de istekleri ya da ihtiyaçları dâhilinde burun estetiği yaptırabilirler. Burun yapısı aşırı bozulmuş, sağlık açısından büyük sorunlar ile karşılaşan hastalara cerrahi işlemler önerilmekte. Ancak basit yapılı olup yalnızca dolgu yapma gibi bir istekleri olduğunda cinsiyet fark etmeksizin herkese burun dolgusu estetiği yapılabilir. Burun dolgusu, küçük pürüzleri yok etmeyi, burnun daha güzel bir görünüme kavuşması için en ideal yöntemdir.

Ameliyat olmadan estetik bir buruna sahip olmak için, burun dolgusu işlemini erkekler de artık çokça tercih ediyorlar. Farklı teknikler ve yöntemler uygulanarak yapılan burun dolgusu işleminin fiyatı kullanılan malzemeye ve doktorun ne kadar uzman olduğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Ayrıca Buna Bakın  Vajinismus Nedir? Nasıl Tedavi Edilir! İşte Kurtulmanın Yöntemleri

Burun Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

18 yaşından büyük olup belli erişkinliğe sahip olan fiziksel gelişimini tamamlamış olan, özel sağlık sorunları olmayan her birey burun dolgusu yaptırabilir. Eğer bir gebeliğiniz var ise ya da yeni doğum yapmış ve bebek emziriyorsanız, bu dönemleri atlattıktan sonra burun dolgusu işlemi yaptırmanız çok daha mantıklı ve doğru bir karar olacaktır. Bu dönemler içerisinde bedeniniz hassas bir hal almış olabilir ya da bazı durumlara karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

Bu sebepten ötürü bu dönemleri geçirdikten sonra burun dolgusu estetiğini yapabilirsiniz. Burun dolgusu çeşitli burun bozukluklarını gidermek için vardır. Kemerli bir buruna sahip olanlar bu işlemden yararlanabilirler, burun ucunu kaldırmak isteyen bir kişi de burun dolgusu estetiğinden faydalanarak güzel bir buruna sahip olabilirler. 

Burun Dolgusu Fiyatları 2021 

Dolgu uygulamalarında maliyetleri etkileyen bazı kriterler vardır ve bu kriterler hastaya bağlı olarak değişmektedir. Hastanın burun yapısında nasıl bir yöntem uygulanması gerektiği, ne kadar dolgu malzemesi kullanılacağı gibi etkenler burun dolgusu fiyatlarında etkili olan faktörler arasında yer alır.

Cerrahın deneyimi ve uygulama yapılacak klinik yanı sıra dolgu malzemesinin kalitesine kadar birçok etken dolgu uygulamasının kişilere özel bir maliyet planı oluşturularak yapıldığını kanıtıdır.

Bu nedenlerden dolayı iyi bir araştırma yaparak güvenilir bir merkezde dolgu uygulaması yaptırılması ve komplikasyon riskini en aza indirmekle doğru orantılıdır. Burun dolgusu fiyatları 2022 hakkında estetik merkezlerine başvurarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Buna Bakın  Rahim Ağzı (Serviks) Kanserinin 6 İşareti ve Belirtisi

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

Burun dolgusunun da elbette ki dezavantajları vardır. İlk olarak, burun dolgusunun en bariz bilinen dezavantajı ile başlayalım; burun dolgusu yapıldıktan sonra sonuç kalıcı olmamak ile birlikte bir süre sonra yenilemekte. Dolgu malzemelerinin kalitesine ve dolguyu yapacak doktorun uzmanlık alanına bağlı olarak etki süreleri farklılık göstermektedir. Yapılan uygulamanın etkisi kullanılan malzeme ve enjeksiyon tekniğine bağlı olarak bir ya da iki yıl etkisini sürdürmektedir. 

Burun da büyüklük söz konusu ise ve burunun küçültülmesi gerekiyorsa, ileri boyutta bir tümsek veya çok eğrilik varsa yalnızca burun dolgusu yaptırmanız yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda cerrahi yardım da almanız gerekir. 

Burun dolgusu yapılan burun ucu ya da burun genellikle yan taraftan bakıldığında burun kemiğinde eğrilikler ya da burnun iç kısmında düşüklük, çökme olan kişilere uygulanacak olan tedavi burun dolgusu tedavisidir. Burun dolgusu yapılırken ameliyata ihtiyaç yoktur. Buruna sürülen krem ile yaklaşık olarak 20 – 30 dakika uyuşma sağlanır. Bu uyuşma esnasında doktorunuz yeteri kadar uygulama yaparak burnunuza gerekli şekli verir.

Burun dolgusunun erime ve yok olma süresi yaklaşık olarak 1 – 1.5 yıldır. Bu sure bittikten sonra burun eski halini almaya başlayacaktır. İsteyen hastalar olursa hastalar tekrar aynı işlemi uygulayarak aynı bölgeye burun dolgusu yaptırabilirler. Ameliyatsız bir şekilde uygulanan burun dolgusu estetiği birçok kişi tarafından giderek daha çok tercih edilmektedir. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.