Burun Deliği Küçültme Nedir? Nasıl Yapılır? Burun Deliği Küçültme Fiyatları Ne Kadar?


Herkes güzel ve bakımlı olmak ister bu sebepten ötürü son zamanlarda çokça kullanılan estetik yaptırma operasyonları giderek ivme kazanmaktadır. Vücudunuzun veya yüzünüzün her yerine estetik yaptırabilirsiniz. En çok da buruna estetik operasyonları yapılmaktadır.

Burun deliği küçültme ameliyatı, daha iyi, simetrik, yüz özelliklerinin daha iyi gözüktüğü ve dengeli bir duruş sağlayan cerrahi bir operasyondur. Büyük veya çıkıntılı burun deliklerine sahip olan bazı insanlar burunlarının kötü olduğunu ya da yüzüyle orantılı olmadığının farkındadırlar.

Dış görünümlerindeki orantısızlık yüzünden özgüven eksikliği yaşayabilirler. Burun deliği küçültme egzersizleri yapılsa da pek etkili olmamaktadır. Bu sebepten dolayı burun deliği küçültme operasyonu bu şikayete sahip bireyler için çok iyi bir yoldur.

Burun Deliği Küçültme Nedir?

Burun deliği küçültme, yüzdeki simetriyi iyileştirmek ve burnu daraltmak için burnun tabanındaki önemli ve kötü gözüken konumlarda ki dokunun çıkarılması olayıdır. Tinoplasti denilen burun deliği küçültme operasyonu rinoplasti gibi diğer nazal kozmetik veya fonksiyonel bir prosedür uygulanarak kombine bir şekilde izole bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir.

1 2
Burun Deliği Küçültme Nedir? Nasıl Yapılır? Burun Deliği Küçültme Fiyatları Ne Kadar? 37

Burun deliği küçültme operasyonu bağımsız bir prosedür şeklinde de yapılabilir. Bağımsız bir prosedür olarak yapıldığında ofis ortamında lokal anestesi yani kısmi anestezi altında minimum risk ile yapılabilir. Burunda kozmetik iyileştirmeler düşünüldüğü zaman burnun genellikle burun köprüsü ve burnun ucuna odaklanır. Burnun genel estetiğini derinlemesine etkileyen bir diğer unsur ise burun delikleridir. Buruna inceltme sağlamak ve yüzün geri kalan kısmı ile uyum sağlaması açısından bu operasyon gerçekleştirilir.

Burun Deliği Küçültme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Burun deliği küçültme operasyonu genellikle burun estetiği ameliyatları bazında yapılır. Fakat yalnızca burun deliği küçültme işlemi yapılacaksa lokal anestezi ile bir günde yapılabilen bir cerrahi uygulama yöntemidir.  Ameliyat esnasında önceden belirlenen ölçülerde belirlenen şekilde burun delikleri küçültülme operasyonudur.

Aynı zamanda hem estetik hem de fonksiyonel dengeyi sağlamak amacı ile burun kanatlarında ki kıkırdakları sağlamlaştırılmaktadır. Bunun sebebi ise daha sonradan burun deliklerinin eski halini almasını önlemektir.  Burun deliklerinde aşırı derecede küçültme yapılması halinde bireyin nefes alması güçleşebilir. Bu yüzden oval yapı burnun içine konularak belirli kalıplarda ve belli ölçülerle küçültme yapılır.

Burun Deliği Küçültme Ameliyatı Sonrası

Burun ameliyatı estetik operasyonu yapıldıktan sonra genel olarak dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri burun temizliğinin sağlanması işlemi ve dikişlerin korunmasıdır. Bu süreç içerisinde doktorunuz tarafından önerilen antibiyotik içeren kremler kullanmanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır.

2 2
Burun Deliği Küçültme Nedir? Nasıl Yapılır? Burun Deliği Küçültme Fiyatları Ne Kadar? 38

Dikişlerin zamanında çıkarılması gerekmektedir. Dikişler alındıktan belli bir süre burunu dış etkenlere karşı koruyunuz dış etkenlerin burnunuza zarar vermesi hem iyileşme süresini uzatır hem de buruna tekrar bir işlem yapılması gerekebilir. Bu sebepten dolayı burnunuza dikkat etmelisiniz. 

Burun Deliği Küçültme

Tek başına veya burun estetiği ameliyatı sırasında gerçekleştirilebilir. Nadiren e olsa burnun tek taraflı kanadı küçültülebilir. Burun estetiği esnasında burun ucu yüksekliği arttırıldıktan ve açıları da uygun bir şekilde düzeltildikten sonra hâlâ daha burun kanatları geniş duruyor ise sıklıkla bu buruna müdahale edilir.

Çoğunlukla hastanın başka herhangi bir problemi yoksa lokal anestezi ile tek başın gerçekleştirilebilen sizi normal hayat şartlarınızdan alıkoymayacak basit denebilecek bir operasyondur. Bazen de ameliyat esnasında müdahale edilmez. Burun kanadı genişliği çoğunlukla burun ucu yüksekliği ile beraberdir. Cerrahi olarak burun ucunun yükseltilmesi burun kanatlarının daralmasına neden olur. Bu sebeple ameliyat sırasında buruna müdahale de edilmemiş olabilir.

Ameliyatsız Burun Deliği Küçültme

Ameliyatsız olarak da burun deliği küçültme işlemi yapılsa da çok bir faydası gözükmemektedir. Burun kanatlarını çeken kaslara yapılacak olan botoks uygulaması ve hemen ardından burun kanatlarının yanlarına yapılacak olan dolgu sayesinde kısmen de olsa işe yaramaktadır. Ancak bu görünün sizi ne kadar tatmin edebilir orası tartışılır. 

slider revision rhinoplasty 1
Burun Deliği Küçültme Nedir? Nasıl Yapılır? Burun Deliği Küçültme Fiyatları Ne Kadar? 39

Burun Deliği Küçültme Operasyonu Fiyatları  Nedir

Her burun ameliyatı için farklı fiyatlar istenmektedir. Ameliyatı yapan doktorun kendisinin belirlemiş olduğu fiyatlar vardır. İşlemi yapacağınız klinikin ne kadar iyi olduğu ve doktorun yaptığı işlerde ne kadar başarılı olduğu da fiyatlara yansımaktadır. Bu sebeple fiyatlar hakkında bir şey söylemek doğru olmaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir