Bu Yiyecekler Ağır Metalleri Vücuttan Atıyor


Ağır metaller ve sağlığınız üzerindeki etkileri konusunda endişeleriniz varsa, bazı yiyecekleri tüketmek bu toksik kimyasalları vücudunuzdan dışarı atmanıza yardımcı olabilir. Dişlerimizde, evlerimizde ve havamızda bulunan ağır metaller organlarımız üzerinde uzun süre kalıcı toksik etki yapabilir, karaciğer, böbrek, saç, cilt ve kemik dokularında birikebilir. Bununla birlikte, bazı yiyecekler vücudumuzu cıva, kadmiyum ve kurşundan koruyarak onları şelatlama ve güvenle salma kabiliyetimizi de geliştirir. Doğal olarak toksinlerden arınma yolları ile reçeteli ilaçları birleştirmeden önce doktorunuza danışın.

Klorella

Klorella; vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve klorofil bakımından zengin bir su yosunudur. 2009 yılında Bazı Üniversiteler tarafından “Nutrition Research and Practice”da yayınlanan bir çalışmada araştırmacılar, yüksek dozlarda ağır metal kadmiyum verilen hayvanlarda klorella detoksifikasyon özelliklerini araştırdılar. Klorella, hayvanların hücresel dokularına yerleştirilen kadmiyum miktarını düşürdü ve idrar ve dışkı yoluyla vücut dışına atılan kadmiyum seviyelerini arttırdı. Klorella dahili olarak alındığı zaman ağır metallerin toksik ve tehlikeli etkilerini ortadan kaldırabilir ve vücuttan atılmalarına yardımcı olabilir.

Agir metal detoksu nasil yapilir

Kişniş

Kişniş, yemeklerde kullanılan ve şifalı bir bitkidir. Kişniş bitkisinin yaprakları, antienflamatuar, antimikrobiyal ve toksik maddelerden temizleyici özellikleri olan uçucu yağlar bakımından zengindir. Kişniş yaprakları, dokulardaki ağır metallere bağlanan ve bunların vücut dışına taşınmasına yardımcı olan önemli şelatlayıcı özelliklere sahiptir. Kişniş bir bitki özü, bir çay olarak alınabilir ya da yemeklerde düzenli olarak taze bir yeşillik olarak da tüketilebilir.

Pektin

Pektin, elma, armut ve turunçgiller de dahil olmak üzere birçok meyvede bulunan bir lif şeklidir. 2008 yılında “Sağlık ve Tıpta Alternatif Tedaviler” bölümünde yayınlanan klinik bir çalışmada, çocuklara yüksek seviyeli lifi, toksik maddelerden temizleyici özelliklerini test etmek için pektin takviyeleri verildi. Pektin verilen çocukların kanda kurşun seviyeleri daha düşük çıktı ve idrarla atılan kurşun oranı yüzde132’ye kadar artış gösterdi. Beslenmede pektin bakımından zengin meyvelerin yemek, sindirim ve karaciğer sağlığına yardımcı olur, toksinleri ve ağır metalleri bağlar ve bunları vücuttan dışarı taşıyarak toksik maddelerden temizlemeyi yani detoksifikasyonu destekler.

Bu Yiyecekler Agir Metalleri Vucuttan Atiyor

Sarımsak

1987’de “Kore Tıp Bilimleri Dergisi’nde yayınlanan araştırmaya göre, sarımsak ağır metallerin atılmasına (detoksifikasyonuna) yardımcı oluyor. Bazı Üniversitelerden araştırmacılar cıva ve kadmiyum gibi ağır metallerle zehirlenmiş hayvanlara sarımsak verdiler. Sarımsak, organları reçeteli metal ilaçlarına benzer etkinlikte ağır metal zehirlenmesinden korumuş ve kadmiyumun dışkı ve idrar yoluyla atılmasına yardımcı olmuştur. Sarımsak, tıbbi özelliklerini koruması için pişirilmemeli ve taze olarak tüketilmelidir. Öğünlerinizde sarımsak tüketmek ağır metal toksisitesi için size yardımcı olabilir.

Süt Devedikeni Tohumları

Devedikeni tohumları, batı dünyasının bitkisel ilaçlarında karaciğer için koruyucu ve tonlandırıcı bir bitki olarak kullanılmaktadır. 2000 yılında “Biyolojik Araştırmalar Dergisi”nde yayınlanan bir çalışmada araştırmacılar, sarımsak ve devedikeni tohumlarının yüksek miktarda cıva ile zehirlenmiş hayvanlar üzerindeki etkilerini test ettiler. Devedikeni tohumları ile tedavi edilen hayvanlarda, karaciğer organları, civanın bazı zararlı etkilerine karşı korunmuştur. Devedikeni tohumlarını takviye ya da bitki çayı olarak kullanmak, ağır metal zehirlenmesinin (toksisitesinin) önlenmesine yardımcı olur ve karaciğerin işlevsel sağlığını destekler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir