Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır? Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?


Son dönemlerde insanların bir sağlık sorunu olan fazla kilo alma sorunu, çoğu kişilerin iradelerine hâkim olamadıkları bir hastalık türüdür. Kadın ve erkek hatta gençlerde bile görülen bu hastalık genellikle hazır gıdalardan alıp, fast food, tatlı türleri ve kuruyemiş türü olan atıştırmalıklar çoğu kişilerin severek yedikleri vazgeçilmez yiyeceklerdir. Covit-19 hastalığın yaygınlaşmasıyla insanlar eve kapandığından hareketsizlikten kilo alma sorunu ortaya çıkmıştır.

Özellikle kadın ve erkeklerin bölgesel zayıflama gerektiren yağlanma sorunu oldukça yaygınlaşmıştır. Ergenlik çağındaki çocuklarda ve gençlerde de görülen bölgesel kilo sorunları oldukça artmıştır. Obezite hastalığın yaygınlaşması çok fazla yeme isteğiyle önüne geçilmeyen bir mide genişleme hastalığıdır. Bölgesel yağlanma da vücudun herhangi bir bölgesinde artan yağlanma oranıdır. Bir bakıma obeziteye ilk başlama dönemidir.  Bu sorunun ancak sağlıklı bir beslenmeyle ve bilinçli hareketlerle çözülebilir.

 Bölgesel Kilo Alındığında Bu Kilo Nasıl Verilir?

Çoğu kişilerin sorunu olan bölgesel kilolar genelde bir şekil bozukluğu gibi görünüyor. Bölgesel bir yağlanma sorunu, tek başına yapılan diyetle sağlık sorunu yaşanabilir.  Aynı şekilde bilinçsizlikle yapılan egzersizler hem sakatlanmaya hem de bu sorunu daha da artırabilir. Bundan dolayı doktor kontrolünde diyetlerin uygulanması ve spor salonlarında bilinçli şekilde yapılan egzersizlerle bölgesel yağlanma sorunu çözülmüş olabilir. Önemli olan insan sağlığını tetikleyecek yanlış bir uygulama metotların uygulanmamasıdır. Bilinçsizlikle yapılan her tedavi bazen kötü sonlara neden olabilir

1 1
Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır? Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? 37

İnsan sağlığının bu son Covit-19 hastalığıyla daha da riske girdiği ve hastalığın verdiği stresle kötü  döneme girilmiştir. İnsanların eve kapanması hareketsiz yaşam ve gün içerisinde tüketilen atıştırmalar fazla kilo kalmaya bölgesel yağlanma ya götürmektedir. Sağlık sorunu haline gelmekle kalmayıp psikolojik sorunları da getirmektedir. Bölgesel yağlanmaların neden olduğu sarkık görüntü estetik açısından göze hoş gelmeyip, rahatsız edici morali bozan his uyandırır.

Bölgesel yağlanmalarda en çok kadınların kalçasında ve bel bölgesi hizalarında oluşmaktadır. Erkeklerinde göbek yani simit bölgesinde oluşur. Kadınlarda bu bölgesel yağlanma oranı %30 olup, erkeklerde ise %25 den fazla olduğunda hastalığında beraberinde getirir. Bundan dolayı kilo sorununa ve bölgesel zayıflama için farklı yöntemlerle de çözüm yolu aranmaya yönelmişlerdir.

Bölgesel Kilo Almamak İçin Yenilmemesi Gereken Gıdalar  

Günümüzde en çok popüler olarak konuşulan konu, fazla kilolar ve bölgesel yağlanmalardır. Bölgesel yağlanmalar estetik açısından düşünüldüğünde hiç hoş durmayan bir vücut şekli oluşmaktadır. Erkekler ve bayanlar olsun bu tür bir bölgesel sorunlarda otururken rahatsız olurlar. Yürüyüş yaptıklarında kısa sürede zorlanırlar çok hızlı hareket edemezler.

Bölgesel zayıflama değil de, bölgesel yağlanmayı oluşturan gıdaların neler olduğunu bilerek nelerin yenmesi gerektiğini, yenmemesi gerektiğinin bilinmesidir. Genellikle doktorların verdiği diyetlerde bu gıdaların açıklaması verilmiştir. Önemli olan diyetisyen verdiği diyetin doğru şekilde uygulanmasıdır.

2 1
Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır? Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? 38

Sağlık açısından fazla kilo almamak, bölgesel yağlanmanın oluşmaması için öncelikle yenmemesi gereken gıdalar öyle sıralayabiliriz. İlk başta gelen üç beyaz olan un, tuz, şeker gibi gıdanın az tüketilmelidir. Fazla tuzlu yenilen yemekler ve unlu mamullerin tüketilmesi en başta ekmek ve yağlı çeşitleridir. Bunun içeresine tatlılar, börekler, yağlı puaçalar gibi yiyeceklerdir. Yağlı yemekler, dışardan yenilen fast food, yağlı yemek türleri ve kuruyemiş çeşitleri en tehlikeli kilo yapan gıdalardır.

Bölgesel Zayıflama Cihazlarla, Bölgesel Yağlanmalara Gelen Çözüm

Bölgesel zayıflama, yağlanma sorunu olan bütün herkesin en çok sorun yaşadığı bu görünüm bozukluğuna ilk olarak egzersiz uygulayarak diyet yapılmasıdır. Bununla birlikte zayıflamaya yönelik tasarlanmış cihazlardan destek alarak uygulamaya konulabilir. Bu aletlerden en popüleri olan soğuk lipoliz ve power-plate gibi cihazlarla yapılmaktadır.

3 1
Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır? Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? 39

Bu cihazla yağ yakan bölgeye masaj yapılarak kan dolaşımı azaltılır. Azaltılan kan dolaşımından sonra yağ dokusu soğuklaştırıldığında göbek bölgesinde bölgesel zayıflama görülür. Bu cihazlara erişim sağlayamayan kişiler doktor kontrolünde ve az ve sık sık yemek yiyerek bölgesel egzersizle, yürüyüşlerle de bu sorunu çözebilir. Önemli olan sağlıklı beslenerek sağlıklı çözümler bulmaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir